PDA

Zobacz pełną wersję : Panel administracyjny & strona - nie można się zalogować



matt_harderzz
31-01-2011, 19:19
Witam,
parę dni temu zainstalowałem sobie Joomla! 1.5.21.
Wszystko działało do dzisiaj. Nie mogę zalogować się ani w panelu administracyjnym, ani normalnie na stronie. Po wpisaniu loginu, hasła i potwierdzeniu strona jakby się odświeża i nic. Dodam, że mój hosting, to CBA.PL. Do tego strona główna wyświetla się normalnie, lecz gdy wybiorę inną zakładkę, ładuje się jakby tylko strona w html...
Adres mojej strony, to http://www.drugapogon.cba.pl
Proszę pomóżcie mi :(
Pozdrawiam

ppilus
31-01-2011, 19:52
Witam,
parę dni temu zainstalowałem sobie Joomla! 1.5.21.
Wszystko działało do dzisiaj. (...)
To zastanów się i pochwal nam co dzisiaj zrobiłeś, nim przestało działać.

matt_harderzz
31-01-2011, 20:17
Dzisiaj dodałem artykuł - Galeria video. Włączyłem plugin AllVideos, wszystko dodałem i działało... Po jakimś czasie wchodzę na stronę i stało się to z tym ładowaniem tylko html. Próbowałem ogarnąć, ale dało rady...
Grzebałem dużo i wiem, że wyłączyłem "Użytkownik - Joomla!"
Więcej grzechów nie pamiętam ale za wszystkie szczerzę żałuję... :(

Jola
31-01-2011, 21:13
Witam,
tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?21877-Jak-przywr%C3%B3ci%C4%87-has%C5%82o-administratora/page3) (#25) jest ratunek.

matt_harderzz
01-02-2011, 07:49
Tylko właśnie problem, że żaden użytkownik nie może się zalogować. Nawet userzy do strony. Razem ze mną - administratorem - jest 5-ciu użytkowników i żaden z nich nie może się zalogować. Tak jak mówiłem przy logowaniu, wpisaniu i zatwierdzeniu nie ma żadnego komunikatu o złym haśle, lecz strona tak jakby się odświeża...

Edit:
RatujAdmina nie pomogło, taks samo żadne z rozwiązań, które podałaś... :(
Wiem też już, że wyłączyłem jakiś dodatek, który niezbędny jest przy logowaniu. RatujAdmina miało włączyć wszystkie dodatki, ale nadal jest ten sam problem...

M&M
01-02-2011, 14:18
Mam identyczny problem w wersji 1.5.22 po zainstalowaniu captcha... tak jak post powyżej RatujAdmina nie pomaga niestety w tym przypadku.

trzepiz
01-02-2011, 14:20
po zainstalowaniu captcha

a coś dokładniej ? jaki Captcha?

M&M
01-02-2011, 14:31
Dokładniej ten http://www.outsource-online.net/osol-captcha-for-joomla.html

Po kilku dniach przestał wyświetlać kod przy rejestracji i logowaniu i od tego momentu nie mogę się zalogować jako admin na stronie ponieważ nie widać kodu na obrazku oraz jako admin przez zaplecze gdyż strona się odświeża i ponownie wyskakuje strona logowania.

trzepiz
01-02-2011, 14:42
A po usunięciu tegoż dodatku ? Może warto sprawdzić co się będzie działo po odinstalowaniu ?? I jeśli dodatek powoduje jakies problemy warto go zmienić na inny

M&M
01-02-2011, 14:46
Tylko przyznam się znam 1 metodę odinstalowywania modułów i wszelakich dodatków, tą metodą jest deinstalacja poprzez panel administratora, do którego nie mogę się zalogować... Można to zrobić w inny sposób?

Jola
01-02-2011, 19:29
"RatujAdmina miało włączyć wszystkie dodatki" - to nieprawda.
RatujAdmina daje możliwość samodzielnego włączenia standardowych dodatków Joomla odpowiedzialnych za logowanie.
Nie odpowiada za inne doinstalowane rozszerzenia, które maja wpływ na logowanie (a takie również bywają).

Gall Anonim
01-02-2011, 20:48
Panowie jeżeli nie brak wam odwagi wejdźcie do BD przez phpAdmin'a (powinno byc dostępne z poziomu użytkownika usługi) i wyłączcie wszystko co doinstalowaliście bezpośrednio przed aferą/problemem. Uwaga - zanim zaczniecie bawic się Bazą Danych zróbcie jej kopię (bezwzględnie).
Pzdr

trzepiz
01-02-2011, 20:51
Panowie jeżeli nie brak wam odwagi wejdźcie do BD przez phpAdmin'a

Ja bym stawiał w takim wypadku na wiedzę .. bo odważnych wiele .. tylko gorzej z umiejętnościami ..

Przy okazji .. @Gall Anonim - jak już poświęciłeś czas na napisanie posta może warto by było omówić jak wyłączyć dodatek z poziomu PMA ?? po co odsyłać do PMA i czekać na kolejne pytanie zainteresowanego .. "A gdzie mam to wyłączyć" "A jak mam to wyłączyć" ?

Gall Anonim
01-02-2011, 21:20
@trzepiz a ja akurat mam pojęcie gdzie koledzy mają host? - co host to odrobinę inna bajka z samym dotarciem do phpAdmina - co do reszty suma summarum poniekąd Masz rację - ale swoją drogą wiedza teoretyczna niewiele wspólnego ma z praktyką - i trzeba jednak odrobinę odwagi aby wykonać samodzielnie, bez nadzoru pierwszy krok w nieznane .
Nie wątpię jednak iż są tutaj tacy eksperci którzy potrafią przewidzieć i podać perfekcyjnie wszystkie niezbędne kroki nie zależ od tego co zostało zainstalowane :P i kto to naprawia.
Ja tak nie potrafię.

matt_harderzz
02-02-2011, 08:04
Powiem, że kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać... Stwierdziłem, że przeinstaluje Joomla!... Tylko powiedzcie mi, co zrobić żeby po przeinstalowaniu strona wyglądała jak przed przeinstalowaniem... Da się tak, czy będę musiał od początku wszystko robić?

palyga007
02-02-2011, 09:37
Ekspertów nie trzeba.

Wystarczyłoby powiedzieć że jest taka tabela #plugins (gdzie # oznacza przedrostek bazy danych zazwyczaj jos_) w której to znajduję się lista wszystkich dodatków zainstalowanych dla Joomla!
Ponadto w tabeli tej znajduje się kolumna Published z wartościami 0,1 jeśli przy dodatku jest 1 to jest on włączony. Aby wyłączyć dodatek wystarczy wyedytować dany wiersz zmieniając wartość z 1 na 0.

W tym momencie użytkownik wie gdzie ma tego szukać i co ma z tym zrobić, reszta (czyli to czy zechce zdobyć resztę wymaganej wiedzy) zależy tylko i wyłącznie od niego.

matt_harderzz
02-02-2011, 09:56
Ok, dzięki wielkie. Jeden problem rozwiązany :)
Wystarczyło włączyć dodatek "Użytkownik - Joomla!", który wcześniej wyłączyłem...

Pozostaje drugi, dlaczego wyświetlają mi się inne podstrony w html...

Edit:

Problem rozwiązany, przyczyną były proste adresy, które wyłączyłem i wszystko działa jak należy.
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Temat do zamknięcia

M&M
04-02-2011, 10:49
Niestety w moim przypadku też tylko reinstall pomógł, oraz backup starej bazy danych...

M&M
04-02-2011, 13:06
Strona podniosła się po wgraniu starej wersji z backup'u lecz po 10 minutach znowu problem się pojawił... Przedstawię problem jeszcze raz: wpisuje poprawny login i poprawne hasło po czym wciskam loguj (bądź enter) strona przeładowuje się i każe się zalogować jeszcze raz. Dotyczy to strony logowania użytkownika i administratora..
Jest ktoś w stanie pomóc??

Gall Anonim
04-02-2011, 18:01
Mam propozycję - Włącz w .htaccess (bo prawdopodobnie Masz wyłączone) lub w php.ini display errors i global errors - po czym spróbuj się zalogowac i Napisz czy nie wywala Ci błędów, jeżeli tak to jakie?
Pzdr

user13000
05-02-2011, 11:10
Mam ten sam problem. Pojawił się on po zainstalowaniu (albo odinstalowaniu) komponentu LS Registration, kombinowałem wtedy jeszcze z innymi komponentami typu LS Registration, ale żadnego dodatku nie wyłączałem. Jeśli chodzi o logowanie się od strony to dzieje się tak jak u @M&M, ale od zaplecza wywala mi "Nie masz praw dostępu do zaplecza tej strony." Chciałem zrobić to co doradził @Gall Anonim, ale w pliku htaccess.txt nie potrafię za pomocą notatnika zmienić tego display errors i global errors . A co do php.ini - nie wiem gdzie to jest, w katalogu głównym go nie ma.
Dodam tylko, że "Użytkownik - Joomla!" mam włączony.

EDIT:
Już przywróciłem z backupa i wszystko działa :)

M&M
07-02-2011, 08:16
1. Problem zniknął gdy wpisałem poprawnie ścieżkę log_path. Czy to mogło być przyczyną braku logowania się do admina lub użytkowników? Z tego ca zauważyłem wcześniej miałem cały czas jakieś skrócone ścieżki do path i tmp ale wszystko działało poprawnie.

2. Inna sprawa to mam problem z szablonem. Załóżmy strona działa sobie prawidłowo i nagle coś się "sypie" i nie wciąga templatki, strona główna wchodzi bez problemu ale jak próbuje wejść na jakąkolwiek podstronę to tekst jest dziwnie porozrzucany i nie ma żadnych elementów graficznych. Jakieś pomysły, porady co do tego?

Zauważyłem, że menu tworzy jakieś dziwne linki, np takie: http://bibliotekaswiecie.pl/index.php/dkk/aktualnoci-rone/foto-dkk/category/nowoci-wydawnicze/aktualne/filia-nr-5-na-mariankach-w-wieciu-/dkk
Wygląda to tak jakby wszystkie kategorie były przypisane do 1 pozycji menu.... :podstep:


Z góry dzięki

user13000
07-02-2011, 17:48
Może to poruszany już w tym temacie problem z prostymi adresami? Dziwnie ładujące się podstrony do tego pasują, tajemnicze linki już nie. Powiedz czy masz włączone : Proste adresy, mod_rewrite i Adresy z przyrostkiem. Miałem ostatnio taki problem, że w ogóle nie "wciągało templatki" , ale to była taka sytuacja, że miałem szablon dla 1.0, a wyłączyłem "System - Obsługa spuścizny". Myślę, że u ciebie to nie jest wina tego pluginu. Sprawdź proste adresy, bo może tajemnicze linki i dziwne podstrony nie mają ze sobą nic wspólnego.

M&M
08-02-2011, 08:10
Właśnie strona się dziwnie zachowuje przy rewrite i prostych adresach jak i bez tego. Nie mam pojęcia od czego to zależy, po prostu raz działa raz nie... Spróbuje z templatką typowo pod joomla 1.5 i zobaczmy co będzie.

Ori-Team
02-04-2013, 20:19
Panowie pomóżcie bo już nie daje rady :) Joomla to dla mnie nowość - staram się sam uczyć zarządzania zapleczem krok po kroku - ale teraz juz wysiadam. poniżej zrzut z myAdmim, użytkownika mam włączonego - ale za nic na świecie nie wiem jak inaczej naprawić błąd, związane z logowaniem., Strona mi się odświeża i nie można się zalogować. help ? :) 6508

zwiastun
02-04-2013, 20:25
O jaki błąd chodzi?
Jaka to wersja Joomla?
W jakim celu przytoczyłeś ten zrzut ekranu?

PS. Nie przeklinaj, z łaski swojej. :)

Ori-Team
02-04-2013, 20:35
Taki jak w temacie - po przejściu do logowania na zaplecze Joomla 1.5 po wprowadzeniu danych strona się odświeża. Czytałem, że należy poprawić z 0 na 1 pole w MyAdmin Użytkownik - Joomla - ale tam mam 1. No i nie moge się zalogować do zaplecza :)
PS: jakie przekleństwa :P

zwiastun
02-04-2013, 21:08
PS: jakie przekleństwa
To, które usunąłeś :)
Nie odpowiedziałeś, jaka to wersja Joomla.
Niemożność zalogowania może być skutkiem włamania do witryny?

Ori-Team
02-04-2013, 21:15
Joomla 1.5 tyle pamietam :) Nie raczje nie. Mam tą stronę od bardzo krótkiego czasu. I szczerze nie wiem co pokręciłem (a zapewne coś) co spowodowało że strona mi się ciagle odświeża i cialge jest na etapie wpisywania danych do logowania - jak u osób które wczesniej pisały że mają taki problem.

zwiastun
02-04-2013, 21:33
Zwróć uwagę, że posty w wątku, w którym napisałeś, pochodzą sprzed ponad 2 lat.
Objaw, o jakim piszesz, może być także efektem zainstalowania jakiegoś rozszerzenia. Ale to tylko Ty jesteś w stanie połączyć ze sobą fakty - przypomnieć sobie, co zrobiłeś, zanim pojawił się problem.


Mam tą stronę od bardzo krótkiego czasu
To nic nie znaczy. Joomla 1.5 nie jest już wspierany od ponad pół roku. Co oznacza, że jest narażony na włamania.

Ori-Team
02-04-2013, 21:47
Tak wiem, że wątek stary ale nie chciałem tworzyć nowego. Ostatnio przeinstalowywałem AiContactSafe - to jedyne co robiłem. A jesli było włamanie to co ? kurcze, zrobił mi ktoś www na zlecenie z groupona i nie moge się zwrócić do niech już o pomoc. Więc myslałem,że ktoś stąd mi pomoże...

Jola
02-04-2013, 22:05
Witam,
za logowanie (lub jego brak) odpowiada nie tylko jeden dodatek
Przetestuj RatujAdmina (http://pliki.joomla.pl/katalog/dostep-i-bezpieczenstwo/ratuj-admina.html)

Ori-Team
02-04-2013, 22:11
Widziałem to ale ..instalowac dodatki umiem tylko poprzez instalator na zapleczu... :(

Jola
02-04-2013, 22:29
ale czytać umiesz? :)
(po rozpakowaniu i przeczytaniu instrukcji) należy umieścić w głównym katalogu Joomla (np. wgrać przez ftp).......itd

Ori-Team
02-04-2013, 22:53
Dobrze, tylko mi jeszcze prosze napisz który to główny katalog :)

zwiastun
02-04-2013, 22:59
Jak zamierzasz w ogóle zajmować się tą witryną bez elementarnej wiedzy o Joomla?
Pod tym adresem znajduje się prosty poradnik dla administratorów Joomla 1.5.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Joomla_1.5._Szybki_start
Im szybciej go przerobisz, tym lepiej dla Ciebie.
Po zainstalowaniu Joomla na własnym komputerze zobaczysz, jak wygląda struktura katalogów i plików w głównym katalogu Joomla i będziesz wiedział, który to.

Ori-Team
02-04-2013, 23:07
hasło zmieniłem, pluginy włączone - nadal nie działa

zwiastun
02-04-2013, 23:23
Co robisz, gdy zepsuje Ci się samochód, a Ty nie potrafisz go naprawić, bo się na tym zupełnie nie znasz?
Na forum jesteśmy w stanie pomóc komuś, kto zajmuje się swoją witryna, wie co robi, potrafi przedstawić problem.
W Twoim przypadku, niestety, tak nie jest. Co z tego, że Ci podpowiem: odinstaluj ręcznie AiContactSafe, skoro dla Ciebie to czarna magia, a ja poradnika raczej Ci nie napiszę?

olek69
05-06-2014, 14:38
Jeśli temat nie jest zamknięty to też się przyłącze do dyskusji, a właściwie do pytania. W moim przypadku chodzi o to samo co w temacie tego wątku. Przy ostatniej wizycie w panelu admina w konfiguracji globalnej chcąc przyśpieszyć wczytywanie się strony włączyłem sobie pamięć podręczną i obsługę buforowania i coś jeszcze co nawet sam nie pamiętam i teraz nie mogę się zalogować do panelu administratora. RatujAdmina nie pomogło, wgrywanie katalogu Administrator (nie nowy ale kopia tych plików na których można było się zalogować do panelu admina.) Czy ktoś wie jak to naprawić? Moja Joomla 1.5.21

zwiastun
05-06-2014, 14:44
Przy ostatniej wizycie w panelu admina w konfiguracji globalnej chcąc przyśpieszyć wczytywanie się strony włączyłem sobie pamięć podręczną i obsługę buforowania i coś jeszcze co nawet sam nie pamiętam i teraz nie mogę się zalogować do panelu administratora.
I kto teraz zgadnie, co Ty takiego sobie włączyłeś/wyłączyłeś jeszcze?
1. Joomla 1.5.21 - prosisz się o zhakowanie (albo już masz zhakowany system)
2. Z ostatnio wykonanej kopii zapasowej weź plik configuration.php i podmień ten, co masz na serwerze

olek69
05-06-2014, 15:01
Dziękuję za szybką odpowiedź pomógł pkt.2, wiem że to bardzo stare jądro ale czasu mi nie starcza na migrację, chyba dopiero w lipcu rozpocznę pracę z migracją ale na WordPress bo Joomla mi nie podeszła. Choć mam parę stron na Joomli.

zwiastun
05-06-2014, 15:08
Nie musisz migrować - uaktualnij do 1.5.26 i dodaj łatę, bo wszystkie wersje mają dziurę w komponencie Media łatwo wykrywaną przez krakerów

olek69
05-06-2014, 15:18
Przepraszam mam wersje 1.5.23, czyli co przekopiować wszystkie pliki z 1.5.26 i łatkę i to wszystko?
Wrzuciłem łatkę Joomla_1.5.25_to_1.5.26-Stable-Patch_Package (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/16891/73387/Joomla_1.5.25_to_1.5.26-Stable-Patch_Package.zip) ale w panelu pisze mi że moja wersja to 1.5.25 i nie wiem czy muszę kopiować wszystkie pliki z Joomla_1.5.26-Stable-Full_Package (http://joomlacode.org/gf/download/frsrelease/16890/73389/Joomla_1.5.26-Stable-Full_Package.tar.gz) czy jakiś inny jest problem?

Już po problemie :) chwilę trzeba poczekać na odświeżenie serwera, i już widać że mam 1.5.26 jeszcze raz wielkie dzięki zwiastunie

zwiastun
05-06-2014, 15:45
Czy tę łatkę też zainstalowałeś? (http://blog.elimu.pl/10298-latka-bezpieczenstwa-dla-joomla-1-5/joomla1-5-26-31626patch/)

olek69
05-06-2014, 16:59
Teraz już tak :) , ale wrzuciłem i uruchomiłem install.php ale nic nie ruszyło
A już wiem, doczytałem :)
jeszcze raz wielkie dzięki zwiastunie :D

PrisonHunter
16-07-2014, 11:03
Witam.

Wrzuciłem kopie strony i bazy na nowy serwer. Teraz nie mogę zalogować się do panelu administratora, wyświetla się błąd "You do not have access to the administrator section of this site."

Co z tym zrobić?

Pozdrawiam

mac
16-07-2014, 13:41
Z jakiego serwera na jaki, czy front chodzi, jakie wersję php, proste adresy były? nie ma tu wróżek

PrisonHunter
16-07-2014, 13:53
Sorki sorki. ;) Jakiś rok temu zrobiłem kopie plików i bazy portalu któremu wygasała domena, teraz domenę wykupiłem, przywróciłem pliki i bazę na serwer no i nie moge się zalogować do panelu. Front chodzi i logowanie też. Php 5.2.13. Wersja silnika 1.5.23.
Adresy www.xx.pl/aktualnosci/1-adres

zwiastun
16-07-2014, 16:39
jak odtworzyć dane konto administratora znajdziesz na wiki

PrisonHunter
16-07-2014, 16:51
To nic nie pomaga, na każdym koncie wyświetla ten komunikat.

Jola
16-07-2014, 19:27
Komunikat świadczy o tym, że użytkownik, za pomocą którego chcesz się zalogować nie ma uprawnień do zaplecza witryny.

PrisonHunter
16-07-2014, 19:34
Hehe bardzo pomocna rada. ;-)
Czy ktoś wie dlaczego Super Administrator nie ma dostępu do zaplecza? Wcześniej wszystko było ok.

Gall Anonim
16-07-2014, 20:10
Czy ktoś wie dlaczego Super Administrator nie ma dostępu do zaplecza? Wcześniej wszystko było ok.
bo się coś teraz spaprało :lol:

PrisonHunter
16-07-2014, 20:13
Państwo moderatorzy, troszeczkę powagi. :P
Problem dość poważny.

zwiastun
16-07-2014, 20:14
Mamy tutaj armię wróżek i jasnowidzów, którzy sobie zaglądają do Twojej bazy danych oraz do systemu plików, by znaleźć źródło problemu.
I chętnie podadzą Ci kolejne swoje przypuszczenia, żebyś sobie mógł pohahać.
Jeśli wedle Ciebie odtworzenie konta głównego administratora nie przynosi pożądanego skutku, to oddaj sprawę w ręce jakiegoś specjalisty, bo więcej pomocnych rad raczej już się nie doczekasz.


Państwo moderatorzy, troszeczkę powagi.
Pełną masz gębę powagi! - proszę wybaczyć bezpośredniość, ale zacznij od siebie.

PrisonHunter
16-07-2014, 20:24
Moja postawa nie jest roszczeniowa, po prostu myślałem, że ktoś spotkał się z podobnym problemem i jest w stanie mi pomóc.
Nikt nie wie, trudno, będę dalej kombinował we własnym zakresie. Nie oczekuje od Was żadnych zdolności paranormalnych, liczyłem na Wasze doświadczenie. :)

zwiastun
16-07-2014, 20:29
Odtworzyłeś konto administratora według instrukcji, jaką masz na wiki? Skorzystałeś z pomocnego często Ratuj admina autorstwa Joli, z której sobie pozwoliłeś pohahać?

PrisonHunter
16-07-2014, 21:51
Do której pozwoliłem się uśmiechnąć, nie pohahać... Widzę, że zazdrość chyba przez kolegę przemawia.
Gdybym nie próbował odtwarzać konta i korzystać ze skryptu to nie pisałbym na forum. :)

Jola
16-07-2014, 23:38
Tak, jak napisał @Zwiastun - bez dostępu trudno coś więcej wyrokować. Napisałam o czym świadczzy komunikat.
Jest jeszcze jedna możliwość - w bazie jest dwóch (kilku) uzytkowników o tym samym loginie.
Nigdy się z tym nie spotkałam, ale system może mieć problem z rozpoznaniem, o którego chodzi.