PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd serwera w aplikacji „DEFAULT WEB SITE”



Lauczi
01-02-2011, 02:03
3 dni temu z sukcesem zainstalowałam Joomle. Juz nawet napisałam kilka artykułów. Nagle wczoraj zamiast panelu logowania admina wyskakuje mi strona z błędem 404. Niczego nie zmieniałam w Joomli od ostatniego używania, tylko restartowałam kompa. Używam movampa, który jest w C:.

trzepiz
01-02-2011, 14:19
localhost:80 ?? to raczej nie jest z movAMP tak samo ścieżka : C:\inetpub. Nie wiem czego używasz i co zrobiłaś .. Czy nie instalowałaś jakiś innych "serwerów lokalnych" ?

Lauczi
01-02-2011, 18:32
Nie, niczego nie zmieniałam, nie instalowałam. Nie wiem czemu mam ścieżkę C:\inetpub.
Hm, czyli z Joomlą mogę się już pożegnać? :hmm:

trzepiz
01-02-2011, 18:48
szukaj - może coś ci się uda wydedukować

http://www.google.pl/#hl=pl&xhr=t&q=inetpub&cp=0&pf=p&sclient=psy&site=&source=hp&aq=0&aqi=&aql=&oq=inetpub&pbx=1&fp=b2b83ba7538f2e6d

kurtz
01-02-2011, 18:56
na pewno nie były instalowane jakieś usługi windows iis ?

Lauczi
01-02-2011, 19:23
Od poczatku kiedy wchodziłam na localhost i nie chodził mi movamp ani xampp wychodzilo mi IIS7 z takim obrazkiem. Gdy włączyłam movampa to mi sie otwierało to, co trzeba było. A teraz chyba movamp mi przestał działać. Ale co sie w nim pokiełbasiło...?
3597

kurtz
01-02-2011, 23:48
podawanie odnośników do tego czym jest folder /inetpub niczego nie wnosi, bo każdy to wie. to jak szukanie igły w stogu siana. zwykle lepiej odwołać się do przyczyny generowanego błędu, bo sam w sobie błąd w windows generowany jest z różnych poziomów.

---------- Post dodany o 20:20 ---------- Poprzedni post był o 20:04 ----------


http://support.microsoft.com/kb/942041

---------- Post dodany o 20:22 ---------- Poprzedni post był o 20:20 ----------


http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc771240(WS.10).aspx

---------- Post dodany o 20:44 ---------- Poprzedni post był o 20:22 ----------

yyy, sorry wkleiłem zły link, ten pierwszy. teraz jest już poprawny.

zaczytałem się z innym rozwiązaniem i bezmyślnie skopiowałem odnośnik. !

:hmm::zagubiony:

---------- Post dodany o 23:48 ---------- Poprzedni post był o 20:44 ----------

możesz napisać co znajduje się pod tą ścieżką fizyczną i co się stanie, jeżeli klikniesz na któreś z powitań tego okna ze zrzutu ?

siódemka, o ile kojarzę wywodzi się z aplikacji serwerowej. co prawda usługi nie są dostępne w wersji home, jedynie wyższych, ale kto wie.

błąd odwołuje się do mapowania statycznych plików [ tak sądzę ]. być może [ tego nie wiem ], siódemka ma mechanizm mapowania statyków jednym kliknięciem. gdyby przyszło mi mapować w pliku każdy składnik [ statyczny ] projektu www, to podziękuję.

nie znam systemu. używam leoparda. jeden komp jeszcze pod xp z sp 3 nie wywołuje takich niespodzianek.

tak czy siak, masz jakąś tam wiedzę o tym jak ewentualnie radzić sobie. o ile w ogóle.

Lauczi
02-02-2011, 01:12
Zaświtało mi: taki mam localhost bez włączonego movampa czy xamppa. I moim problemem jest to, że choć włączam jedno albo drugie to system mi nie reaguje na to, tak jakbym w ogóle nie dusiła na ikonkę. :blink:
Może powinnam wejsc na uprawnienia administratora (nie weim nawet jak, wiec nie sprawdziłam)

kurtz
02-02-2011, 06:52
nie wiem co powinnaś. nie umiem tego odtworzyć na żadnej z moich maszyn. wczoraj poświęciłem czas, żeby znaleźć problem i ten problem przedstawiłem ci powyżej [ dokumentacja microsoft ] również pytając. odpowiedzi nie uświadczysz.

nie mam też pojęcia co powoduje unieruchomienie wamp'ów skoro wcześniejsze problemy udało się rozwiązać i uruchomiłaś instalację, a potem przeszłaś przez jej proces.

cóż. proponuję spróbować zamiast na localu to w środowisku fizycznym. jeżeli nie poskutkuje, porzuć " praktykę " webmasterską i administracji witryn i zajmij się np szydełkowaniem. :hmm:

Lauczi
02-02-2011, 22:42
jeżeli nie poskutkuje, porzuć " praktykę " webmasterską i administracji witryn i zajmij się np szydełkowaniem. :hmm:
Taaa... zostanę jednak szydłowaczką... :placz:


Chyba jednak wracam do gry. Odinstalowałam, zainstalowałam, usunęłam, skopiowałam i wróciło! :O :blink: Mogę radośnie kontynuować (dopóki znów coś się nie stanie :D)

Dziś znowu mi nie działa. Szok. :obojetny: