PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja no inny serwer - jak wszystko zgrać ?? wyświetla błedy



zaxxx
01-02-2011, 04:59
witam
jest to mój pierwszy post i nie jestem zaawansowanym użytkownikiem Joomli, więc proszę o wyrozumiałość, w sumie samodzielnie postawiłem portalik informacyjny i jest OK, ale mam inny problem, jakiś czas temu zleciłem dla pewnej firmy zrobienie portalu, który byłby bazą firm w UK, generalnie z możliwością dodawania swojej firmy w odpowiedniej kategorii plus w pis do mapy google, za to są pobierane opłaty itp... najlepiej zachęcam do odwiedzenia strony www. professionalcompany .co. uk
funkcje dodawania i płatności chodzą OK, ale chciałbym sam zmienić co nie co, poza tym firma nie ma czasu dla mnie, więc zrezygnowałem z ich usług. Poprosiłem aby przysłali mi cały projekt który zrobili i za który zapłaciłem w paczce tak aby mógł go wgrać na swój serwer i później dokonywać zmian. Oczywiście teraz strona jest na serwerze tamtej firmy. Dostałem paczkę, rozpakowałem i problem, ponieważ nic nie chodzi...
generalnie powiedziano mi iż po uploadzie wszystko powinno śmigać a tu po podaniu adresu strony:

Parse error: syntax error, unexpected ',' in /home/deekey/ftp/joomla/plugins/system/jfrouter.php on line 605może wkleję kawałek kody z pliku jfrouter.php

// Workaround if some language prefixes are missing
$langs = $jfm->getLanguagesIndexedById();
if (!is_array($sefprefixes)){
$sefprefixes = array();
}
if (count($sefprefixes)<count($langs)){
foreach ($sefprefixes as $prefix) {
list($langid,$prefix) = split("::",$prefix,2);
if (array_key_exists($langid,$langs)){
$langs[$langid]->hasprefix = true;
}
}
foreach ($langs as $lang) {
if (!isset($lang->hasprefix)){
$sefprefixes[] = $lang->id."::".$lang->shortcode;
}
}
}

foreach ($sefprefixes as $prefix) {
list($langid,$prefix) = split("::",$prefix,2);
if ($jfLang->id == $langid){
$uri->setPath($uri->getPath()."/".$prefix);
$uri->delVar("lang");
plgSystemJFRouter::procesCustomBuildRule($router, $uri);
return;
}
}
}
}

}
return;
}
x,2); - tu jest linia 605
if (array_key_exists($langid,$langs)){
$langs[$langid]->hasprefix = true;
}
}
foreach ($langs as $lang) {
if (!isset($lang->hasprefix)){
$sefprefixes[] = $lang->id."::".$lang->shortcode;
}
}
}

foreach ($sefprefixes as $prefix) {
list($langid,$prefix) = split("::",$prefix,2);
if ($jfLang->id == $langid){
$uri->setPath($uri->getPath()."/".$prefix);
$uri->delVar("lang");
plgSystemJFRouter::procesCustomBuildRule($router, $uri);
return;
}
}
}
}

}
return;
}cokolwiek by to znaczyło... a line 605 to dokładnie ten mały kawałek

x,2);wiem że to plik od modułu Joom!Fish ale nie wiem czemy wywala błąd i z czym jest on związany. więc może ktoś bardziej obeznany mógłby mnie naprowadzić, za wszelka pomoc będę wdzięczny. Dodam tylko że do admina też nie można się dostać, taki sam błąd.
pozdrawiam

danieladrianka
01-02-2011, 21:47
jak informuje komunikat błąd parsowanie , nieoczekiwany znak ,

widocznie w tej lini nie może być x,2);

na ślepo strzelam że już prędzej x=2);
ale najlepiej sprawdzić z oryginalnym plikiem tego dodatku i poprawić

Gall Anonim
01-02-2011, 22:02
Kolego - jak sądzę Masz dostęp do witryny na poziomie Głównego Administratora (jak nie Masz to zażądaj) - Wrzuć (czyt. zainstaluj) sobie komponent akeeba i zrób backup całkowity za pomocą opcji direct ftp do katalogu wskazanego na nowym serwerze - następnie Stwórz czystą bazę danych, zaparkuj domenę od witryny w tym samym katalogu i przeprowadź instalację krok po kroku (poprowadzi Cię) - uwaga - na początku przeparekowałbym domenę na pusty katalog na nowym serwerze i poczekał 30 godzin na "przyswojenie" nowego miejsca parkowania przez serwery, dopiero wówczas przekierowałbym na katalog właściwy na danym serwerze i przeprowadził instalację backup'u - wcześniej może Cię kierować raz na nowy dns, raz na stary dns, a to może "rozwalić" instalację z backup'u.
Pzdr