PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd/konflikt z cookies?



curt
01-02-2011, 12:43
Witam,

zainstalowałem Joomlę w podkatalogu na moim hostingu w home.pl, wszystko ładnie jest ustawione, style się pięknie wczytują, ale raz na jakiś czas wyskoczy na niej taki błąd:

Illegal variable _files or _env or _get or _post or _cookie or _server or _session or globals passed to script.

i dopóki nie wyczyści się cookies w przeglądarce, to błąd nie zniknie. Nie jest to problem tylko mojego komputera, bo sprawdzałem to na 2-3 różnych sprzętach i ten bug sporadycznie się pojawia.

Nie mam zainstalowanych żadnych dodatkowych modułów, komponentów, pluginów (z wyjątkiem JCE Editor, ale to nie on jest powodem, bo błąd wyskakiwał jeszcze przed jego instalacją)

Czy ktoś kiedyś spotkał się z takim problemem, bądź wie jak go rozwiązać?

Z góry bardzo dziękuję i liczę na pomoc.

---------- Post dodany o 12:43 ---------- Poprzedni post był o 09:05 ----------

p.s.

Register Globals mam wyłączone, link do strony to: www.kraina-nafty.pl/testowy/

trzepiz
01-02-2011, 14:24
A czy przypadkiem nie instalowałeś dodatku JSecure ?

fluff
01-02-2011, 21:35
Witam,
mam ten sam problem, swieza instalacja bez jsecure. Wszystko jest ok gdy strona dziala pod domena firmy hostingowej (np. costam.kei.pl), gdy przypisze domene to wyskakuje wlasnie taki blad jak powyzej.
Jakas idea?
:(

curt
01-02-2011, 22:31
@trzepis

nie, nie żadnego dodatku, goła Joomla + moja skórka + JCE Editor

---------- Post dodany o 22:31 ---------- Poprzedni post był o 22:28 ----------

a może downgrade by coś pomógł? ja wiecznie mam jakieś problemy z 1.5.22...

czy nadpisanie plików z 1.5.17 (oprócz konfiguracyjnych itp.) by wystarczyło do zrobienia downgrade?

trzepiz
01-02-2011, 22:40
Jeśli chodzi o @fluff -- odpowiedzią będzie hosting .. Zgłoś się do administracji i przedstaw problem. Ewentualnie szukaj problemu w komponentach lub zainstalowanych dodatkach ...

@curt - a ty jaki sobie wybrałeś hosting ? jeśli jakiś darmowy lub "mało profesjonalny" to również może być problem. Przyznam, że nigdy nie zdarzyło mi się zobaczyć takiego komunikatu. Wyczyść cache przeglądarki .. sprawdź na innej przeglądarce.?

kurtz
01-02-2011, 22:48
niestety problem dosyć powszechny, ale nie da się podciągnąć pod nic listowanego tutaj :

http://www.google.pl/search?joomla+Illegal+variable+_files+or+_env+or+_ get+or+_post+or+_cookie+or+_server+or+_session+or+ globals+passed+to+script#q=joomla+Illegal+variable +_files+or+_env+or+_get+or+_post+or+_cookie+or+_se rver+or+_session+or+globals+passed+to+script

przejrzałem 3 strony, dalej mi się nie chce. próbuj.

curt
01-02-2011, 22:48
po wyczyszczeniu cache wszystko wraca do normy, do czasu, aż ten błąd ponownie się pojawi. Hosting jest home.pl, obsługa na Livechat nie była w stanie mi pomóc...

fluff
01-02-2011, 22:57
Dziekuje za zainteresowanie problemem. Niestety z firma hostingowa mam przepychanke bo oni nie 'widza' problemu, wylaczanie komponentow/innych dodatkow tez przerabialem - bez zmian.

trzepiz
01-02-2011, 23:05
@fluff - może sprawdzić na innym hostingu? Jest sporo możliwości i okresy testowe .. Będzie wszystko jasne

curt
01-02-2011, 23:42
czy w moim przypadku da się coś w ogóle zrobić? jesli nikt nie poda jakiegoś pomysłu to chyba zrobię wspomniany wcześniej downgrade... :/

Mr_Marioosh
21-09-2012, 15:17
czy w moim przypadku da się coś w ogóle zrobić? jesli nikt nie poda jakiegoś pomysłu to chyba zrobię wspomniany wcześniej downgrade... :/

sprawdz czy formularz nie przekazuje zmiennych w ktorych sa numeryczne wartosci, np. name="1" - u mnie to wlasnie bylo przyczyna

tomaszek83
21-09-2012, 15:21
fajnie że chcesz pomóc... ale odpowiadając na post który był napisany ponad 1,5 roku temu?