PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyglądem tabel i nachodzeniem borderu dolnego na siebie



Grisza
01-02-2011, 11:09
Słuchajcie mam problem z nachodzeniem borderów na siebie w Firefoxie.
Mam tabelkę pod poniższym adresem:
http://aktywizacja.home.pl/poradnictwo/index.php/warszawskie-centrum-pomocy-rodzinie-stoeczne-centrum-osob-niepenosprawnych/
Czasem nawet Border dolny się zasłania, a czasem wszystkie znikają ? Jak zwiększyć odstęp ? Próbowałem zarówno Padding jak i margin i nie działa taka operacja na nie.

Bazyl
01-02-2011, 11:12
Grisza, ty za swoją pracę bierzesz kasę?

Adres dajesz to jeszcze załączaj obrazki. Takie ze strzałkami, by było widać o co Ci chodzi.

Grisza
01-02-2011, 11:40
Biorę, ale bardzo mało :(

Aleś się zaparł, żeby moje pytania torpedować.

Wstawiam zdjęcie o co mi chodzi:
3595

Linie dolne nachodzą na siebie. Muszę osiągnąć efekt, by nie nachodziły.

Jak dodaję padding to inna czarna linia z podkreślenia się zasłania.

Bazyl
01-02-2011, 13:10
Aleś się zaparł, żeby moje pytania torpedować.

Zarabiasz, a więc powinieneś się znać na tym, co robisz.
Pytasz o rzeczy bardzo podstawowe, o które ktoś kto zarabia nie powinien pytać.
Twoje pytania ciągle dotyczą tego samego: podstawy css i html. Kursów w sieci jest masa, jest Firebug.
Gdybyś chciał już byś potrafił.

Pytasz w sposób, który wskazuje na brak szacunku dla chcących Ci pomóc.
Dlaczego?
Zmuszasz, by się domyślać, o co Ci chodzi!

Szanujesz czas pomagającego? Daj linka, opisz dokładnie, co chcesz osiągnąć, zamieść obrazek/wycinek ze strony, w którym będzie widać wszystko.

I jeszcze: sprawdź, czy załącznik działa.

Grisza
01-02-2011, 13:50
Zarabiasz, a więc powinieneś się znać na tym, co robisz.
Pytasz o rzeczy bardzo podstawowe, o które ktoś kto zarabia nie powinien pytać.
Twoje pytania ciągle dotyczą tego samego: podstawy css i html. Kursów w sieci jest masa, jest Firebug.
Gdybyś chciał już byś potrafił.

Pytasz w sposób, który wskazuje na brak szacunku dla chcących Ci pomóc.
Dlaczego?
Zmuszasz, by się domyślać, o co Ci chodzi!

Szanujesz czas pomagającego? Daj linka, opisz dokładnie, co chcesz osiągnąć, zamieść obrazek/wycinek ze strony, w którym będzie widać wszystko.

I jeszcze: sprawdź, czy załącznik działa.


Pytam się z szacunkiem w przeciwieństwie do Twoich odpowiedzi.

Sprawdziłem załącznik działa u mnie.
Widocznie masz Ty coś zainstalowane na swoim kompie co go blokuje. Rada podstawowa, spróbuj inną przeglądarką Go otworzyć.

I do większości dochodzę sam jak byś nie zauważył.
Jednakże wolę równolegle zadać pytanie jak coś próbuję rozwiązać.
Ty nawet nie próbowałeś odpowiedzieć na moje pytania, jedyne co to Atak.
Mam pytanie czy atakujesz teraz czy się bronisz przed moim stwierdzeniem wcześniejszym: "Aleś się zaparł, żeby moje pytania torpedować."

Naprawdę nie pytałem się tu od kilku miesięcy. Mam cholernie trudną stronę, którą muszę non stop !Importantami zastępować.

Myślę, że Forum nie służy do tego typu pyskówek, a by udzielić pomocy. Nie wiesz, nie odpowiadaj Bazyl. Wiesz, ale chcesz zachować dla siebie odpowiedz, też nie odpowiadaj, może ktoś się znajdzie miły i w końcu mi odpowie, a tak specjalnie niszczysz mi moje pytania.

Ciekaw jestem jak Ty nabiłeś ponad 3000 postów. Czy udzielając pomocy, czy pytając się, czy bawiąc się w tego typu pyskówki.

Już kiedyś próbowałem mnie skłócić ze Zwiastunem, wmawiając wszem i wobec tak jak teraz, że nie oddaję mu szacunku. Naprawdę skończ te insynuacje i przestań wrzucać mi słowa w moje usta, których nie wypowiedziałem a na pewno nie napisałem.

Bazyl
01-02-2011, 14:56
napisalem do ciebie dwie rzeczy
1 konkretnie przedstawiaj swoj problem
2 naucz sie css i html

jak pojmiesz pkt. 1 - ktos szybciej ci pomoze
Jak 2 - sam rozwiazesz problemy. Bez important

Grisza
01-02-2011, 15:05
napisalem do ciebie dwie rzeczy
1 konkretnie przedstawiaj swoj problem
2 naucz sie css i html

jak pojmiesz pkt. 1 - ktos szybciej ci pomoze
Jak 2 - sam rozwiazesz problemy. Bez important
Niestety bez Importantów bym musiał 100 tabel pisać na nowo :)
Dzięki, że wreszcie rozmawiamy w miarę kulturalnie :)

nikszal
01-02-2011, 15:58
Artisteer czasami robi drobne psikusy z CSS-em. Zainteresuj się formatowaniem klas contentLayout i content-sidebar2 (wiersz 2278), a w szczególności właściwością overflow-y. W post-body masz 5px wewnętrznego dolnego marginesu, a overflow-y jest ustawiony na hidden. W rezultacie dolny border tabeli ląduje w kosmosie.

Bazyl
01-02-2011, 16:01
Cześć, @nikszal,

Wróciłeś z dalekiej podróży? ;)

Grisza
01-02-2011, 16:10
Artisteer czasami robi drobne psikusy z CSS-em. Zainteresuj się formatowaniem klas contentLayout i content-sidebar2 (wiersz 2278), a w szczególności właściwością overflow-y. W post-body masz 5px wewnętrznego dolnego marginesu, a overflow-y jest ustawiony na hidden. W rezultacie dolny border tabeli ląduje w kosmosie.
Dzięki :)

nikszal
01-02-2011, 17:18
Cześć, @nikszal,

Wróciłeś z dalekiej podróży? ;)

Witaj

Nigdzie nie wyjeżdżałem, choć obecnie wirtualnie jestem w Irlandii.

Żeby jeszcze tylko mieli tam kasę i nie trzeba im było wydzierać jej z gardła.