PDA

Zobacz pełną wersję : Nieaktywne menu w panelu administratora



coliberek1
01-02-2011, 15:13
Witam,

po przeczesaniu wiadomości nie znalazłam rozwiązania problemu, nawet w przewspanialym wpisie o szamanach w wiosce i świniach na granicy :lol: TUTAJ (http://forum.joomla.pl/showthread.php?44656-panel-administratora-gorne-menu&highlight=panel+administracyjny)

Po przeniesieniu plików strony z katalogu public_html/strona do public_html wchodząc z glównego katalogu do administatora górne menu nie jest aktywne, oraz wszystkie zakladki z głównej strony są rozwinięte i nieklikalne ( zalogowaniu, popularne itd )

Mogę poruszac się tylko poprzez wklejanie ścieżek w pasku adresu, ale no w konfiguracji juz nie mogę kliknąc na sytem i serwer.

Nadpisalam z paczki instalacyjnej katalog administrator i na wszelki wypadek tez z templates --> system.

A najdziwniejsze jest to że drugi administrator widzi wszystko i wszystko dziala ( ale że to Nowicjusz to rózne konfiguracje ja muszę robić ). Przy wczytywaniu obrazków poprzez edytor trafiają one do katalogu strona/images/stories a nie images/stories dlatego chcialam zerknąc w ustawienia serwera. Ale wiem to od tamtego administratora bo u mnie nie dziala żaden edytor - puste pole w jego miejscu.

Więc to chyba tez sprawka szamana w ciele świni :D

I teraz powaznie, info które moze okazac się istotne:

serwer home.pl
Joomla 1.5.22
var $log_path = '/logs';
var $tmp_path = '/tmp';
var $live_site = ''; ( wczesniej w katalogu strona bylo '/strona' )

Jola
01-02-2011, 20:39
Witam,
spróbuj wypełnić var $live_site - ale prawidłowo - pełny adres strony z http

coliberek1
01-02-2011, 20:46
Witaj @jolaass , bardzo mi miło :)

dziekuję za odpowiedź. Przyznam, ze własnie spróbowalam i nie stalo się nic zlego, ale także nic się nie poprawilo i dalej menu top jest nieaktywne, a po prawej wszystko nieaktywne i rozwinięte.

Ach, i jeszcze na dole, na pasku przeglądarki krzyczy że !Gotowe, ale wystąpiły błędy na stronie...

Jola
01-02-2011, 20:54
Jakie błędy, może sprawdź na innej przeglądarce albo załóż nowe konto superadministratora.
Jak masz ustawione cachowanie strony?
Czy szablon administracyjny jest standardowy?

coliberek1
01-02-2011, 21:06
No wlasnie bardzo to dziwne.

Sprawdzalam w IE, FF, Chromie i Operze, wszędzie tak samo. Takze na 2 róznych kompuetrach z róznymi systemami operacyjnymi.
Logowalam się na konto drugiego administratora i to samo.
- Ale OK - jedno "cudo" już mozna wyeliminowac bo właśnie się okazalo ze pani drugi administrator logowala się przez podkatalog ;) , a w takim ukladzie wszystko dziala.

- Nie dziala tylko przy logowaniu się przez glówny katalog.

Jesli nadpisalam jeszcze raz pliki administrator i templates/system to co jeszcze powinnam nadpisac na próbę, żeby sprawdzić czy po drodze przypadkiem cos się nie zgubiło. libraries i includes może?

( a jak nie to moze nadpiszę wszystkie - bez konfiguracyjnych )

a cache bylo na '0' a po zmianie na '1' tez nic się nie poprawilo:

var $caching = '1';
var $cachetime = '15';
var $cache_handler = 'file';
var $memcache_settings = array();

webmaster-inee
03-07-2012, 16:47
JEST ROZWIĄZANIE!!!

Witam wszystkich zmartwionych, którzy mają problem jak opisany powyżej!
Ja miałem identyczny i po 2-dniowej walce doszedłem do rozwiązania - przynajmniej w moim przypadku:

Dla jasności opiszę jeszcze raz sytuację z jaką się spotkałem:
1. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego, górne menu (Witryna,Menu,Artykuły itd.) jest nieaktywne - nie rozwija się.
2. Zakładki po prawej stronie (zalogowani użytkownicy, popularne itd.) są rozwinięte i nie da się ich zwinąć (linki działają).
3. Internet Explorer (Firefox w sumie też) donosi o błędach:
a)/administrator/index.php wiersz:17 znak:3 "Obiekt nie obsługuje tej wiadomości lub metody"
b)/administrator/templates/khepri/js/menu.js wiersz:19 znak:1 "Brak definicji 'Class' "
c)/administrator/templates/khepri/js/index.js wiersz:26 znak:1 "Obiekt nie obsługuje tej wiadomości lub metody"

Ponieważ dysponowałem kopiami ww. plików, oczywiście je podmieniłem, ale to nie pomogło. Nie zdziwiłem się, gdyż pliki były niemal identyczne (porównałem w Total Commanderze)...

Nie chcąc przenosić całej instalacji Joomli, porównywałem co tylko można z drugą (testową) instalacją, którą miałem na tym samym serwerze i w której rzecz jasna, menu działało prawidłowo. Po sprawdzeniu wszystkich plików, o których wiedziałem oraz rekordów w bazach danych, będąc na skraju załamania, postanowiłem wszystko zresetować - komputer pamięci przeglądarek i głowę :)...No i podczas czyszczenia pamięci firefoksa, a właściwie szukania tej opcji w Narzędziach, zajrzałem do podmenu "Dla twórców witryn", gdzie zaciekawiła mnie opcja "konsola www" - na co dzień nie korzystam z FF więc nie wiedziałem co to. Jak się okazało, kolejny raz FF dał po tyłku IE, bo poza tym co się dowiedziałem już wcześniej (3 błędy wymienione powyżej), dostałem też info o tym, że brakuje trzech plików, do których są odwołania...zbieg okoliczności? Nie tym razem :) Po wgraniu brakujących plików, a w zasadzie całego folderu:

/media/system

menu w panelu adm. odzyskało utraconą sprawność, a ja wiarę we własne siły...w sumie, przeniesienie Joomli do nowego folderu wraz z całą treścią zajęłoby mi pewnie mniej czasu i w dodatku miałbym nowszą wersję, ale gdybym to ja na początku wiedział, że będzie tak ciężko... :)

A pliki, których brakowało to bodajże:
/media/system/css/modal.css
/media/system/js/modal.js
/media/system/js/mootools.js

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

coliberek1
03-07-2012, 16:55
Rewelacja! Gratulacje!

nikszal
03-07-2012, 17:06
A pliki, których brakowało to bodajże:
Stronę instalowałeś z autoinstalatora czy świadomie je pominąłeś (mało realne) w trakcie transferu na serwer?

bogdanbojarski
04-07-2012, 00:36
Następnym razem uzyj Akaeba Backup

webmaster-inee
04-07-2012, 09:59
Stronę instalowałeś z autoinstalatora czy świadomie je pominąłeś (mało realne) w trakcie transferu na serwer?

Strona była instalowana już dawno, w 2009 roku (Joomla! 1.5.22) a opisany problem wystąpił nagle. Początkowo myślałem, że to home.pl coś pozmieniało. Przypadkowo tego katalogu z serwera raczej nikt nie usunął, więc hmmm....chyba będzie trzeba wzmocnić zabezpieczenia.

ramiro
04-07-2012, 23:06
Już je poprawiłeś i za każdym razem poprawiasz aktualizując najnowszą łątkę.