PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciąganie danych z bazy dla aktualnie zalogowanego użytkownika (sesje)



dtrb
01-02-2011, 18:14
Witam.

Jak wyciągnąć z bazy danych joomli dane zalogowanego użytkownika?

Chcę dodać do menu jedną stroną widoczną dla wszystkich użytkowników po zalogowaniu o nazwie DANE OSOBOWE, ale powinny się na tej stronie wyświetlać dane osobowe z nowo stworzonej tabeli np. DANE_UZYTKOWNIKOW tylko dane aktualnie zalogownego użytkownika. Jak zaloguje się Jan Kowalski to na tej stronie widzi swoje dane, a jak się zaloguje Nowak to widzi swoje dane.

Chcę to zrobić używając Sourcerer, czyli wklejajac kod php do tresci stworzonej strony/artykulu.

Proszę o pomoc jak wyciągnąć dane z tabeli, żeby się wyświetlały zależnie od zalogowanego użytkownika.

Jola
01-02-2011, 19:41
Witam,
taka możliwość jest wbudowana, o zalogowaniu pojawia się Menu użytkownika z odnośnikiem Twoje konto.

dtrb
01-02-2011, 20:27
to wiem

ale w pytaniu o to nie chodziło...

kurtz
01-02-2011, 20:33
joomla! nie jest zgodny z wymogami giodo. jeżeli mają być to dane wrażliwe to nie radzę.

dtrb
01-02-2011, 20:40
to był przykład... czy ktoś wie jak to zrobić w joomli?

Jola
01-02-2011, 20:52
Dokumentacja (http://docs.joomla.org/JFactory/getUser)

dtrb
01-02-2011, 20:58
$user =& JFactory::getUser();

if (!$user->guest) {
echo 'You are logged in as:<br />';
echo 'User name: ' . $user->username . '<br />';
echo 'Real name: ' . $user->name . '<br />';
echo 'User ID : ' . $user->id . '<br />';
}


To wyciągnie tylko te dane podane powyżej. Robiłem już to. Dodałem do tabeli z userami kolumne o nazwie ulica i dodałem do powyższego skryptu
echo 'Ulica: ' . $user->ulica . '<br />';

I tych dodanych kolum juz nie wyswietla... Więc ten sposob z dokumentacji nie dziala...

Jola
01-02-2011, 21:00
Nie raczyłeś napisać za pomocą jakiego rozszerzenia rejestrujesz użytkowników.
Ta dokumentacja dotyczy standardowej rejestracji.

dtrb
01-02-2011, 21:16
użytkownicy standardowo się logują w joomli... pozniej wypelniaja formularz ktory dodaje dane do nowej tabeli w bazie danych i te dane chce wyswietlic pozniej dla danego zalogowanego uzytkownika zeby mial podglad do tych danych tak jak np w banku

Jola
01-02-2011, 21:25
Cóż, może znajdzie się jakaś dobra dusza, która napisze Ci takie rozszerzenie (kod) za friko.
Życzę powodzenia.
Może trzeba było zapoznać się z możliwościami CB.