PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodac stale widoczny tekst (nie news)



mrnikt
11-10-2006, 15:30
Robie wlasnie strone dla kolegi prowadzacego lecznice.
Chcialbym aby na stronie pojawil sie tekst z opisem gdzie lecznica sie miesci itp itd. Taki nagłowek strony
Chcialbym stworzyc element podobny do gornej czesci startowej strony joomla.pl tzn tą czesc

http://images3.fotosik.pl/199/316623ede0b1cbc5.jpg

Nawet bez tych linkow i innych bajerkow - w zasadzie tylko zdjecie + tekst.

zwiastun
11-10-2006, 22:42
to jest moduł

mrnikt
11-10-2006, 23:35
Jesli to jest modul - to jaki jest do niego komponent ???
Znalazlem modul do publikowania dowolnego HTML ... ale jak sie doczytalem - modul tylko wyswietla tresc generowana przez komponenty... jaki komponent odpowiada za utworzenie tej stresci

Nuntaro
12-10-2006, 08:42
Powtórzę za przedpiscą ;) Jaki moduł?
Jeśli to HTMLmod to wyświetla to co się wpisze w okienku parametry HTML, ale jak umiejscowic to u góry strony startowej np.?
A jeśli inny to jak i i jak go uzyć?

mrnikt
12-10-2006, 09:29
Nuntaro - A zainstalowales modul poprawnie :) ?
Ja mam taki problem z tym modułem mod_html - ze nie pojawia sie we wszystkich templatkach. Tzn jest właczony ale w zaleznosci jaki jest jego ustawienie na stronie to w roznych templetkach pojawia sie lub znika.

Nuntaro
12-10-2006, 10:05
A tego to ja nie wiem, ale nic mi nie wypisało, że cos sie nie tak zainstalowało ;) natomiast nie rozumiem własnie m.in. i tego, że w zależności od wyboru miejsca w którym ma być wyświetlany moduł, albo go widac albo nie. Liczylem wiec, że ktos doświadczony podpowie :cool: bo może te miejsca trzeba jakos uaktywniać:confused:

mrnikt
12-10-2006, 12:27
Haa :) Metodą prob i błedów udalo mi sie zwalczyc te bestie.
Pomocny okazal sie Dreamweaver oraz plugin do niego pomagajacy robic templatki. Problem lezy w tym, ze w templatce musisz miec dodane w index.php miejsce gdzie sie to ma wyswietlac. Jesli ma to byc w polu TOP - to w index.php musi byc odpowiedni wpis (ja to robie z DW). Itak w kazdym templacie jaki ma byc na stronie :).
A co instalacji modulu, to jesli wpiszesz mod_html w googla -to poszukaj strony domowej tworcy modulu i tam jest napisane jak poprawnie go zainstalowac.