PDA

Zobacz pełną wersję : anahita social engine przestaje być projektem budowanym dla joomla!



kurtz
02-02-2011, 17:16
krótka wzmianka, ponieważ w mojej subskrypcji nigdy nie spotkałem innego polaka wewnątrz sieci miasta piastunki.

główni developerzy na dzisiejszym blogu poinformowali, że odchodzą od koncepcji budowy komponentu społecznościowego dla joomla!

anahita social engine to w 90 % kod oparty o własne rozwiązania oraz framework nooku. joomla! został wykorzystany w sposób promilowy. w szczególności do autoryzacji użytkowników.

projekt nadal pozostaje komercyjnym na licencji gpl. najprawdopodobniej budowany będzie jako niezależny framework, jako platformy używający nooku server.

to bardzo dobra wiadomość, ponieważ wszyscy uznajemy, że nie jest dobrym rozwiązaniem łączenie systemu cms z zadaniami realizowanymi przez projekty społecznościowe.

w tym momencie anahita staje się jeszcze mniej dostępnym projektem, ale bardzo dobrze rokującym do dalszej współpracy. to cieszy ! szczególnie firmę technologiczną szukającą komercyjnych rozwiązań open source.

dla wszystkich szukających komponentu społecznościowego, pozostają nadal stabilne cb, nadal nic nie wnoszące technologicznie jomsocial, lub opublikowany otwarty kod komponentu tuiyo.

PeFik
02-02-2011, 20:42
...pozostają nadal stabilne cb, nadal nic nie wnoszące technologicznie jomsocial.Jak rozumiem to tłumaczenie z ich strony, a nie opinia autora postu?
CB się zatrzymało, dobry rok temu, na razie nie widać zmian, a łaty
JS - jest stabilny, a co rusz wychodzą nowe wersje, owszem nie jest jeszcze ideałem, ale przynajmniej probują. Kolejna wersja 2.2 będzie do instalacji na Joomla 1.6

Anahita - szkoda, ale i dobrze... dłubią i dłubią i od roku nic stabilnego nie widać, mimo wszystko życzę im dobrze.

kurtz
02-02-2011, 20:55
moja opinia. nie jestem stronniczy. nie faworyzuję. jomsocial to padaka. niestety. ostatecznie nie mając wyboru postawiłbym na cb. widziałem wiele zindywidualizowanych projektów na cb. znacznie lepiej funkcjonujących niż jomsocial.

anahita ? wersja jest wystarczająco stabilna, aby wdrażać ją. faktem jest, że każdy kto ją subskrybował, może ją dalej rozwijać jako framework działający wewnątrz joomla. i to mnie cieszy najbardziej.

mjmartino
02-02-2011, 21:50
Hmm jako wewnątrz joomla ?
Na blogu jest co innego napisane..

So how about people who already have a Joomla! powered website?

People who are using Joomla have 2 options available. We can invest some time in building Joomla to Anahita migration tools for you. Or you can also start building your social networking project from ground up using the Anahita framework and platform.
O ludziach którzy już mają Joomla!
Ludzie którzy już używają mają dwie opcje Możemy zainwestować trochę czasu i zbudować narzędzie do migracji. Albo mogą zacząć budować od podstaw swój projekt sieci społecznościowej w oparciu o Anahita ...
Więc to osobne narzędzie czy może ja to źle rozumuje ;>
Ani dema nie mają ani wersji trialowej ..
Jak mam się przekonać do wyższości tego rozwiązania skoro nie mogę zobaczyć od środka jak ono działa ?

kurtz
02-02-2011, 21:55
jest wersja dla subskrybentów i jest demo też dla subskrybentów i tzw partnerów. kosztowała 500 usd. i jest to framework w joomla! to jest to co mamy teraz.

to co cytowałeś dotyczy przyszłości.

odejścia od działania wewnątrz joomla!, a jedynie na nooku server i z niego [ stworzyć narzędzie ] migrować do joomla! lub budować nowy projekt w oparciu o nazwijmy to właśnie wersją stand-alone.