PDA

Zobacz pełną wersję : Brak artykułów na podstronach



Tomasz Polański
03-02-2011, 16:48
Witam,
przejrzałem tematy na forum - są podobne ale nie ma rozwiązania, które by mnie nakierowało na rozwiązanie problemu. Jestem początkujący - od razu prosze o wyrozumiałość - to moja pierwsza strona w Joomla! Mam wersję 1.5.22 z templatką globalnet. Problem polega na braku wyświetlania artykułów na podstronach a na głównej wyświetlają sie tylko linki do podstron (pustych). Wszystkie artykuły (34) są opublikowane i ułożone w kategoriach i sekcjach. Pomóżcie! Adres strony: http://e-biznes.home.pl/autoinstalator/joomla/.

ekumi
03-02-2011, 17:39
Zobacz w ustawieniach poszczególnych elementów menu, czy masz ustawione wyświetlanie tytułu strony, oraz, czy artykuły są na pewno opublikowane.

Tomasz Polański
03-02-2011, 17:54
Witaj, dzięki, że sie odezwałeś; tak - mam włączone pokazywanie wyświetlanie tytułu strony i wszystkie artykuły są opublikowane, no i... dalej nie widać artykułów :(. Może Ty (lub ktoś inny) coś mi jeszcze podpowiecie, bez tego nie ruszę dalej... W pliku index.php w sekcji main (tam gdzie ma byc ściągany i wyświetlany artykuł jest skrypt:

<?php
if(!@include(JPATH_BASE.DS.'templates'.DS.$mainfra me->getTemplate().DS.str_rot13($JPan[0]).DS.str_rot13($JPan[1]))) : ?>
<?php endif; ?>

Może z tym jest coś nie tak?

Moje gg: 9583078

Jola
03-02-2011, 18:25
Witam,
wygląda na to, że w Twoim index.php szablonu brakuje wpisu:

<jdoc:include type="component" />:)

ekumi
03-02-2011, 18:26
Strzelam, ale czy w kodzie pliku index.php Twojego szablonu jest taki zapis:

<jdoc:include type="component" />

PS
@jolaass, cóż za niewiarygodna zgodność!!! Byłem o minutę spóźniony. Czuje się, jakbym ściągał :up:

Tomasz Polański
03-02-2011, 18:30
jolaass i ekumi - JESTEŚCIE WIELCY - że mogłem zapomnieć o takiej ********... (a raczej nie domysleć się, że w templatce może brakować tego zapisu) - WIELKIE DZIĘKI!

joomolek
14-03-2011, 08:46
Podpinam sie pod temat bo:
U mnie na stronach poznikały artykuły i nie wiem w czym tkwi błąd - nikt nie grzebał od zaplecza - (np. www.sezonbudowlany.pl)
Wszystkie komponenty są włączone, dodatki prawidłowe, artykuły nie są w archiwum.
U mie w index.php szablonów jest:
"<div id="jv-content-inside" class="clearfix"><jdoc:include type="component" /></div>"
Problem ten dotyczy strony startowej i nie tylko. Strony te wyświetlały przez pół roku prawidłowo.
Dodam, że mają zainstalowany komponent djcatalog - choc nie wiem czy to ma znaczenie.
Wersja joomla1.5.22
Serwer home.pl
Pozdrawiam joomolek

Jola
14-03-2011, 20:36
Przełącz na standardowy szablon Joomla i sprawdź.

joomolek
14-03-2011, 21:23
Dzieki , za podpowiedź , ale niewiele to pomaga , mam stronę www.mamawmiescie.com.pl - tam też, ten problem się pojawił - prawa strona brak modułów menu - są opublikowane, artykułów na strtowej ustawione jest 5 - widać dwa itd... a postawiony jest na "beez". Około 2 miesiące temu aktualizowałem joomle z 1.5.18 na 1.5.22 i wszystko było ok - do ostatniego piątku , w piątek posypały mi się cztery strony nie pokazują artykułów i menu z prawej strony, przy zmianie szablonów , niektóre menu pokazuje się i artykuły tez ale nie ze strony startowej, trzy stronki sypnęły się na home.pl a jedna na nazwa.pl - ale we wszystkich była aktualizacja do 1.5.22 i na wszystkich jest djcatalog - którego moduły menu wyświetlają się prawidłowo z lewej strony , masakra i nie wiem gdzie tkwi i co spowodowało ten bład pozdrowionka joomolek

Picor
21-03-2011, 16:24
Witam

Również posypała mi się strona w okolicach 18-go marca - joomolek udało Ci się wyjaśnić temat ?

joomolek
26-03-2011, 18:32
Witam, wstyd się przyznać, ale szukałem w niewłaściwym miejscu . Odpowiedź i rozwiazanie jest banalnie proste: joomla sama z siebie się nie sypie i nie powoduje,że cos znika lub się pojawia w niewyjaśniony sposób, bo taka jest i koniec a takie dziwy mogą być spowodowane tylko ingerencją naszą w komponent "content", lub instalacją jakiegoś dodatku , skryptu java lub php lub innego dziadostwa z niesprawdzonego źródła. U minie były to widgety partnerskiego systemu reklamy. Wywaliłem to i spoko. Wszystkowróciło do normy. Ale tydzień woziłem się z niezłą zagwostką. Rada jest taka, dbaj o higienę to nie będziesz miał kłopotów oczywiście mam na myśli czystość składników systemu joomla. pozdrawiam.:D

Pi0tR
26-03-2011, 18:50
wiec widze ze nie tylko ja mam problem...

Picor
26-03-2011, 19:05
We wszystkich przeglądarkach poniższy zapis jest tolerowany, a oczywiście w IE nie - czy ktoś na podstawie tego co zamieściłem jest w stanie powiedzieć dlazczego?

{gallery}Wydawnictwa_DVD/001,single=przykladowy obrazek.jpg,image-align=left,connect=sige{/gallery}
<strong><span style="font-size: 10pt; margin: 15pt;"><strong>Filmy dokumentalne</span>
<br /><span style="font-size: 10pt; margin: 15pt;">o twórczości krakowskich artystów</span></strong>

Opis powinien się wyświetlać po prawej stronie obrazka, a w IE wrzuca go pod obrazek.

Pi0tR
26-03-2011, 19:13
ok ja swój brak artykułów naprawiłem :)
wszedłem w ustawienia menu potem w odpowiedni odnośnik i dalej przestawiłem opcje
http://iv.pl/images/40864435871033846828.jpg (http://iv.pl/)

nie wiem tylko dlaczego poprzestawiały mi się opcje globalne...
ale teraz jest ok