PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem zdjęć w artach



Gnom
04-02-2011, 08:28
Witam.
Mam problem z wyświetlaniem zdjęć w artach, a mianowicie, gdy wstawię zdjęcie do artykułu i zrobię wyrównanie do lewej/prawej to pomiędzy tekstem, a zdjęciem niema odstępu :( tekst zlewa się ze zdjęciem.

Dopisane:
Jedyne rozwiązanie obecnie to wstawiać zdjęcie w ramkę którą muszę robić większą od zdjęcia :(

Jeżeli ktoś może coś na ten temat podpowiedzieć będę wdzięczny.
Pozdro...

kurtz
04-02-2011, 08:39
gnomowi wydaje się, że forum to biuro obsługi klienta, a jego "problemy" są tak wyjątkowe i jedyne, że nigdy wcześniej nikt się z nimi nie spotkał.

46 postów = 46 problemów gnoma.

podobno masz jeszcze 4 instalki joomla! na tym serwerze i w nich wszystko działa. proponuje porównać i samemu zlokalizować rozwiązanie.

Gnom
04-02-2011, 08:53
Hmm zdziwisz się, ale porównałem wszystkie instalki które mam i niczym się nie różnią za wyjątkiem templetki której używam.
Nie traktuję forum jako biura obsługi klientów, ale jakbyś nie zwrócił uwagi to forum jest od pomocy, chyba, że się mylę. Skoro nie mogę znaleźć informacji ani w google, ani w dostępnych materiałach, a konfigurację posprawdzałem i nie widzę problemu to wydaje mi się, że post na forum jest zasadny.
Przecież nie piszę postów codziennie i nie pytam codziennie o coś nowego, staram się sam rozwiązywać problemy i pytam tylko wtedy gdy nie widzę kompletnie rozwiązania zaistniałej sytuacji, a patrząc po ilości odpisujących osób wnioskuję, że moje pytania dotyczą niecodziennych sytuacji, co za tym idzie tym bardziej uważam, że pytanie jest zasadne.
Nie musisz odpisywać nikt Ci nie każe, ale jak wszyscy będą tak uprzejmi to cóż nie dziwie się, że ludzie coraz mniej chętnie odpisują na posty innych.

kurtz
04-02-2011, 08:58
to ci się tylko tak wydaje, a twój problem przewinął się tutaj co najmniej 3 razy, podczas mojego dwutygodniowego tournee na tym forum. więc jedyne zasadne rozwiązanie to użycie wyszukiwarki.

Gnom
04-02-2011, 09:03
Najwyraźniej mało efektywnie szukam, bo problem o którym pisze nie pojawił się wczoraj, a 3 tygodnie temu i mimo moich usilnych starań nie znalazłem rozwiązania, ale skoro twierdzisz, że jest ono na forum to w takim razie, poproszę o skasowanie postu i nie pozostaje mi nic innego jak przeszukanie go jeszcze raz.

Pzdr.

Gall Anonim
04-02-2011, 10:04
A może tak sobie rameczkę zadeklarujesz ?

Gnom
04-02-2011, 10:47
Nie bardzo wiem jak zadeklarować ramkę w MCE, ale zainstalowałem sobie edytor JCE i zrobiłem tak jak napisałeś, a mianowicie zrobiłem ramkę dookoła zdjęcia i wszystko jest ok. (nie wiem tylko czemu na drugim serwisie taki margines - obramowanie działa z automatu, może to też kwestia templetki ?)
Dzięki za pomoc, takie proste, a tyle problemów, nie ukrywam, że przy drugim serwisie nie chciał mi działać edytor JCE, prawdopodobnie ma to związek z problemami o których już pisałem wcześniej i pytałem co z tym zrobić. Problemy nie ustąpiły, ale nauczyłem się z nimi żyć :) Staram się porównywać wszystkie parametry gdy jest coś co działa na jednym, a nie działa na drugim, jeżeli nic nie mogę znaleźć to staram się poszukać w internecie, forum i na stronach poświęconych joomli. Jestem całkiem początkujący w temacie joomli i z tego względu staram się jak najwięcej czytać o joomli, ale niekiedy zadaje pytanie które dla was wydaje się być proste i błahe, a mi sprawia ono dużo problemów, więc nie gniewajcie się.
Pozdro...

Gall Anonim
04-02-2011, 10:58
Dla wyjaśnienia:
Ramka może być deklarowana z edytora
poprzez:
a: standardową edycję parametrów dla obrazu
b: edycję css dla konkretnego artykułu (jest taka możliwość również)
Ramka może być również zadeklarowana w templace i dodawana automatycznie.
Pzdr