PDA

Zobacz pełną wersję : Łączenie z bazą SQL



dudusia5
04-02-2011, 09:13
cześć... mój problem jest następujący:
Założyłam stronkę na friko.pl (strona na zaliczenie na uczelnie) i chciałabym aby w zakładce porady wyświetlało się okno do ktorego każdy użytkownik może wpisać swoją nazwę i poradę albo odczytać porady innych.
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc:( ? To dosyć pilne:hmm:

---------- Post dodany o 09:13 ---------- Poprzedni post był o 09:12 ----------

(porady zapisane są w bazie danych sql.)

Gall Anonim
04-02-2011, 10:02
No to takie forum mi z tego wychodzi - z jednym lub kilkoma stałymi wątkami

dudusia5
04-02-2011, 10:20
z taką róznicą że wszystko musi znajdować się w utworzonej przez mnie bazie.

Gall Anonim
04-02-2011, 10:26
No to np. SmarForm zrobić formularz (banał - edytor wizualny) i połączyc z Twoją bazą danych /a to już Powinnaś umieć/ - jak nie to komercyjna wersja tego komponentu GoldForm - którą można zrobić do automatycznie lub przez wskazanie komórek w DB (wersja testowa bodajże na tydzień, tyle że nie pamiętam czy na testowej działają odniesienia do DB) - innym rozwiązaniem jest dział zlecenia, skoro teoretycznie Masz sama stworzyć bazę.

dudusia5
04-02-2011, 10:48
Dzięki. No własnie nie umiem połączyć tej bazy ze stroną, kiedyś łączyłam, ale była to strona html. Zaraz poszukam GoldForm'a i zobaczę co mi z tego wyjdzie. Sory ale jestem kompletnie zielona jeśli o to chodzi

---------- Post dodany o 10:48 ---------- Poprzedni post był o 10:46 ----------

a mógłbys jeszcze mi coś powiedzieć na temat tego ostatniego rozwiązania???

Gall Anonim
04-02-2011, 10:54
a mógłbys jeszcze mi coś powiedzieć na temat tego ostatniego rozwiązania???
Ha, ha, ha,:D
Dział Forum - Zlecenia - i zlecić komuś zrobienie za kasę :lol:
Przy okazji - jak zwykle pisząc z pamięci zmieniłem nazwę - chodziło o Smart Former Gold (http://www.itoris.com/joomla-form-builder-smartformer-gold.html) - nazwa zlinkowana do strony producenta
Pzdr

dudusia5
04-02-2011, 11:00
dobra a jak mam zainstalować tego Golda? Wrzucić go przez tcm?

Gall Anonim
04-02-2011, 11:10
O ile kojarzę wersja na stronie to zwykła instalka - nie ftp

dobra a jak mam zainstalować tego Golda? Wrzucić go przez tcm?
Duda - litości - joomla ma cosik takiego jak instalatorek - to takie cosik czym się instaluje większość rzeczy do joomla (większość - nie mylić ze - wszystkie)
Zazsijj (ściągnij) więc triala Golda na local (dysk komputerka przed ekranikiem którego siedzisz) i zainstaluj z zaplecza joomla przez instalator jako administrator.
Pzdr

dudusia5
04-02-2011, 11:18
Dusia, nie duda:P dzięki

Gall Anonim
04-02-2011, 11:24
Dusia, nie duda:P dzięki
Wiem co i dlaczego piszę:lol: