PDA

Zobacz pełną wersję : DocMan - polskie znaki



damian33
04-02-2011, 13:57
Mam problem w uzyskaniu poskich znakow w opisach plikow. Wyswietlaja sie tylko znaki zapytania. W pozostalych elementach komponentu jak i w calej witrynie nie ma z tym problemu.
Bardzo bym prosil o rade co mozna z tym zrobic. Podaje link do strony:
http://poradniki-e.cba.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=45&Itemid=68

ppilus
04-02-2011, 23:16
Powinna pomóc zamiana kodowania plików DOCMan'a z ANSI na UTF-8

Jola
04-02-2011, 23:51
Witam,
ponieważ opis plików jest zapisywany w bazie danych obstawiam błędne kodowanie tabeli i (lub) metoda porównywania napisów.
Powinno być utf8

damian33
05-02-2011, 14:32
Ogladalem kodowanie znakow w szablonie componentu. We wszystkich w deklaracji strony kodowej jest UTF-8. Dlatego wlasnie nie bardzo wiem co z tym fantem zrobic.
Tymbardziej ze jak wspomnialem we wszystkich tekstach (oprocz opisujacego plik) polskie znaki wyswietlaja sie prawidlowo.

zwiastun
05-02-2011, 14:39
Toć Ci Jola napisała? Masz złe kodowanie tabel w bazie danych

damian33
05-02-2011, 16:25
Dzieki za wskazowki. Spawdzilem w bazie danych MySQL.


System porownan dla polaczenia MySQL to: utf8_general_ci
Kodowanie napisów dla MySQL to: UTF-8 Unicode (utf8)

Jakiegos dodatkowego ustawiania kodowania znakow konkretnie dla tabeli odpowiedzialnej za przechowywanie wpisow nie znalazlem.

Ale faktycznie cos jest nie tak z kodowaniem poniewaz nawet jak poprawie wpis tekstowy w samej dabeli w bazie, to po zatwierdzeniu gubia sie poskie znaki. Nie wiem tylko gdzie mozna to poprawic.

Udalo mi sie odnalezc przyczyne braku polskich znakow. Bezposrednio w tabeli przechowujacej tekst opisu pliku ustawione bylo kodowanie latin1_swedish_ci zamienilem je na UTF-8 i juz wszystko w porzadku.

Dokonuje sie tego poprzez wybor w lewej czesci okna wlasciwej bazy a w prawym oknie wyswietli nam sie lista wszystkich tabel w bazie. Odnajdujemy wlasciwa (w moim przypadku jest to: jos_docman) i klikamy w ikone "Struktura". W nowo otwartym oknie, w kolumnie "Metoda porownywania napisow" mamy zawarte kodowanie. Nalezy je zmienic na UTF-8.

Moze komus sie przyda ten opis na przyszlosc

Dzieki za zainteresowanie moim problemem i pomoc przy rozwiazaniu.