PDA

Zobacz pełną wersję : pozycja tła zawsze na dole strony



coliberek1
04-02-2011, 16:35
Witam,

kombinuje i kombinuję i ciągle tlo , które powinno byc na samym dole, przyczepione do dolnej krawędzi ekranu podskakuje troszeczke wyżej.

Jak na moje umiejętności ustawilam wszystko co podejzrewam ze mozna ustawic zeby bylo na dole:



#btm {
background:url("../images/style2/btm.jpg") repeat-x scroll 0 0 transparent;
height:103px;
vertical-align:bottom;


}



div btm znaduje się na samym dole kodu index.php szablonu , nawet próbowalam zamiescic go na szarym końcu za </body> , ale przy niewielkiej ilosci contentu podskakuje wyzej niz powinien.

Próbowalam również ustawić background-position na bottom ( poniewaz jak wpiszę bottom np przed repeat-x to wogóle znika... )

Próbowałam równiez ustawiac position: absolute (ściska się do lewego boku ) lub relative ( nic się nie dzieje)

Co jeszcze mozna by bylo zastosować zeby tlo siedzialo na samym dole nawet jak się kilka razy dla testu kliknie Ctrl- ?

Robster
04-02-2011, 17:10
kolibeku weź wrzuć z łaski swojej link do strony jeśli możesz :) To co piszesz tutaj, może różnić się od stanu faktycznego, a i opisane informacje są raczej pobieżne. I zawsze łatwiej jest zdiagnozować pacjenta rozcinając go na stole.

coliberek1
04-02-2011, 17:12
Hej @Robster :) proszę bardzo: www. cityrockers. vot. pl
Będę wdzięczna jak rzucisz okiem w pacjenta.

Bazyl
04-02-2011, 17:26
A nie możesz, Koliberku, zrobić dla body tła o szerokości 1px i wysokości duuużej?

coliberek1
04-02-2011, 17:35
Hej @bazyl. :)

Hmm, w sumie tak. Ale jesli zrobię tlo o wysokości przypuśćmy 624 px (akurat narcystycznie sprawdzilam wys u siebie :P ) to jak ktos bedzie oglądał na węższej a szerokiej panoramie to chyba tego kawałka z gradientem nie zobaczy?

Oo, ale moze po prostu (!!!) tlo body mozna ustawic #color + obrazek gradientu a background-position:bottom . Idę spróbowac.

A przy okazji mam też takie pytanie. Dlaczego jak czasem coś się doda background:url("../images/style2/bg.jpg") repeat-x scroll TUTAJ 0 0 #1D1D1D; to obrazek znika. Próbowałam to zlokalizowac w wiki ale jakoś nei mogę trafić na opis tych parametrów...

-------------
ha! już! że tez zawsze zadanie pytania motywuje moje szaro-blond komórki do intesywniejszego myslenia:



#btm{
background: url(../images/style2/btm.jpg) left bottom repeat-x;
height: 103px;
vertical-align:bottom;
width: 100%;
position: absolute;
bottom: 0;
left: 0;
z-index: 9;
}


i śmiga :)
dziękuję za pobudzenie weny!

loocek
05-02-2011, 01:32
Cześć @Coliberek. Ponieważ dzieje Ci się tak jak tu: LINK (http://www.cityrockers.vot.pl/samochody) tzn. stopka zostaje zawieszona na wysokości dołu monitora, przy większej ilości treści footer wisi na środku strony, powinnaś usunąć kilka cech z kodu, a mianowicie:
position: absolute; - usuń albo zamień na "relative", (sorrka zapatrzyłem się tylko na tą jedną stronę z większą ilością treści - proponuję zamienić na "fixed" wtedy zawsze będzie na dole)
vertical-align: bottom; - możesz się pozbyć,
left: 0; - możesz się pozbyć
i proponuję jeszcze zmniejszyć szerokość obrazka tła do niezbędnego minimum = 1px :) bit do bita, byte do byta i strona robi się coraz cięższa :)

coliberek1
05-02-2011, 11:34
Hej @loocek. Faktycznie! Zupelnie tego nei zauwazylam. Dziekuję bardzo za podpowiedź. Z pozycją fixed jest idealnie , caly czas siedzi na miejscu na dole. I jak najbardziej zmniejszę obrazek do 1px ;)

Pozdrawiam serdecznie
Gosia