PDA

Zobacz pełną wersję : nałożyć tekst na baner



pelirrojo
05-02-2011, 08:21
Witam!
Kombinuję od wczoraj jak nałożyć na siebie dwa divy. W jednym jest baner swf a w drugim tekst. Chciałabym aby tekst nachodził na baner. Przeglądałam już różne fora, próbowałam z opcjami position, z-index, float.. i nic nie skutkuje, tekst ciągle jest pod banerem.
Nie wiem też jak ustawić divy w index.php: czy jeden ma się zawierać w drugim, czy mają być obok siebie.
Z góry dziękuje za podpowiedź jak to zrobić, lub gdzie znaleźć podpowiedź.

Robster
05-02-2011, 09:48
Aby z-index zadziałało warstwy muszą być pozycjonowane. Jednym słowem zastosuj w nich position i powinno śmigać.

pelirrojo
05-02-2011, 10:00
już tak próbowałam z z-index i position - różne opcje, w końcu postanowiłam umieścić ten tekst w banerze :/

zwiastun
05-02-2011, 11:26
Problem zupełnie dla mnie niejasny i niezrozumiały: baner = obraz? czyli tło, na którym umieszczasz tekst. Po co zatem dwa divy.
Jeśli chcesz umieścić w jednym miejscu dwa moduły, jeden na drugim (w jednym reklama, w drugim tekst), to trochę skomplikowane, ale również do wykonania (relatywne pozycjonowanie ramki obejmującej, absolutne ramki zawierającej), choć trochę bezsensowne "wydziwianie", bo prościej umieścić po prostu tekst na obrazku (w programie graficznym), tak jak zrobiłeś.