PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon z Artisteera - tabele i punktowanie



CrowPL
05-02-2011, 15:58
Witam

Problem polega na tym, że w tabelach:
1. nie działa wyrównywanie tekstu w komórkach zarówno w pionie jak i poziomie oraz samej tabeli jako całości (np środek strony)
2. mimo ustawienia border=0 ramka ma 1 px grubości

Powyższe operacje robię spod edytora JCE.

W joomlowym szablonie wszystko pięknie gra. Zapewne to kwestia css szablonu, ale nie wiem co mam ruszyć, żeby to naprawić.

3. mam też problem z punktorami. Przy Default w tekście nie wyświetla ich, reszta (czyli Circle, Disc i Aquare) jest widoczna. Nie byłby to dla mnie problem, gdyby nie fakt, że używam modułu FenrisLab Latest Articles 1.5, który albo numeruje ostanie newsy na liście albo punktuje. Numerowanie działa, punktowanie wygląda tak samo jak przy wyborze Default, czyli brak punkcików. Czyżby to było z tym właśnie powiązane?

Tu także w joomlowym szablonie działa idealnie...


Powiedzcie, który fragment z css wrzucić, żebyście mogli zidentyfikować błąd?


Z góry dzięki za pomoc.

Gall Anonim
05-02-2011, 16:02
Zapraszam na smoszkolenie z dodatku do FireFox'a (i nie tylko) o nazwie FireBug - zaznaczasz fragment - masz wszelkie informacje po poleceniu zbadaj (prawy klawisz myszy) - reszta w Twoich rękach kliknięciach.

ppilus
05-02-2011, 16:14
Z pewnością jest to css szablonu. Co do Aristeera podoba mi się wypowiedź @zwiastuna w tym wątku. (http://forum.joomla.pl/showthread.php?48323-Paginacja-%28-Napis-Strona-X-z-X%29&p=211925&viewfull=1#post211925)

A tak poważniej bez udostępnienia szablonu nikt ci tu nie poda cóż powinieneś zrobić by poprawić to co już zrobiłeś.
Firebug nie jednemu już pomógł.

CrowPL
05-02-2011, 17:18
FireBuga nie znałem dzięki.

Proszę bardzo oto szablonik: http://www.multiupload.com/QYBZ1MSXYH

Będę wdzięczny za pomoc.

---------- Post dodany o 17:18 ---------- Poprzedni post był o 16:21 ----------

Punktory sobie już naprawiłem :) ale tabeli nie dam rady na chwilę obecną.

palabra
09-03-2011, 10:19
Mam analogiczny problem. Witrynka do tej pory stała, nie na joomlowym oryginalnym szablonie, ale na innym, gdzie normalnie były wcięcia - przy numeracji - tak jak być powinno. Teraz zrobiłem nowy szablon w Artisterze (zwróciłem na to uwagę - dostosowując go, nie ma w ogóle w opcjach ustawienia wyglądu numeracji, tylko punktorów, które działają ok) - i tekst w miejscu, gdzie są punktory, wyświetla się ciągiem, bez wcięć.

Żeby zobrazować - po staremu wyglądało to tak, jak powinno:


jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden
dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa
trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy

Zaś w nowym - tak:
1. jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden jeden
2. dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa dwa
3. trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy trzy

Czyli jakby numeracji nie było - a poszczególne numery wprowadzane były "z ręki".

Przeczytałem Wasze rady, odpaliłem Firebuga - na starym szablonie załadowanym, potem na nowym - i ja nie widzę różnicy. A jednak wyświetla się zupełnie inaczej - w starym wcięcia przy numeracji były jak powinny, w nowym nie.

Szablon wrzuciłem na http://www.multiupload.com/4781998R4P Bardzo proszę o jakieś rady.

wojsmol
10-03-2011, 07:35
Witam
Poniżej złączam zmodyfikowane szablony:
CrowPL ( wiem, że trochę późno ale może się przyda :) ) 3784
palabra 3785
Pozdrawiam

palabra
10-03-2011, 11:44
Wielkie dzięki!

Mam jednak problem. Od wczoraj nieco zmodyfikowałem wspomniany mój szablon... I teraz jak wgram to, w którym Ty poprawiłeś problem, to nie będzie widać moich zmian.

Nie chcę nadużywać pomocy i cierpliwości - wyjaśniłbyś, gdzie w kodzie jest błąd? Co trzeba poprawić? Żebym mógł nanieść to do już wgranego i zmienionego szablonu? Z góry bardzo dziękuję

KejeN
10-03-2011, 12:04
@palabra w Total Comander jest opcja porównywania plików.

palabra
10-03-2011, 12:20
A który dokładnie plik?

Gall Anonim
10-03-2011, 12:21
@palabra w Total Comander jest opcja porównywania plików.
I w przypadku TC tendencja do ich rozwałki przy ftp oraz przesyłania wirusów - patrz forum.
Pzdr

KejeN
10-03-2011, 12:36
I w przypadku TC tendencja do ich rozwałki przy ftp oraz przesyłania wirusów - patrz forum.
Pzdr
A no to ja wiem, sam nie używam a koledze poleciłem do porównania plików a nie jako klienta ftp.
W takim razie jak na mnie 'krzyczą" :) za polecanie TC edytor Notepad++ ma opcję porównywania plików.
@palabra: Nie wiem, który plik dokładnie, ale zapewne chodzi o arkusze stylów (*.css)

palabra
10-03-2011, 13:11
Dlatego, Kejen, pytam u źródła - czyli człowieka, który szablon poprawiał :)

wojsmol
10-03-2011, 14:05
Witam
palabra zmień w pliku template.css


ol
{
list-style-position: inside;

}na

ol
{
list-style-position: outside;

}Pozdrawiam

palabra
10-03-2011, 14:11
Jesteś wielki - dokładnie o to mi chodziło! :up:

CrowPL
10-03-2011, 18:39
Dzieki za poprawke szablonu, porownam pliki i zobacze co zostalo zmienione. Potestuje w sobote.
:DD

CrowPL
23-03-2011, 20:59
wojsmol czy jedyna zmiana jaka zaszła miała miejsce w template css?

było:

.art-article table, table.art-article
{
border-collapse: collapse;
margin: 1px;
width: auto;
}

.art-article th, .art-article td
{
padding: 2px;
border: solid 1px #CDCDCD;
vertical-align: top;
text-align: left;
}po Twojej poprawce:

.art-article table, table.art-article
{
border-collapse: collapse;
margin: 1px;
width: auto;
margin-left: auto;
margin-right: auto;
}

.art-article th, .art-article td
{
padding: 2px;
border: solid 0px #CDCDCD;
}Pytam ponieważ mam problem z obramowaniem tabeli (nie wypełnia środka), jedynie Firefox dobrze je wyświetla:
3832

Natomiast Chrome, IE, Opera oraz Safari robi to tak:
3833

Cała reszta na, którą się skarżyłem działa świetnie, mogę swobodnie wyrównywać tekst i tabelę a border 0 to border 0 :up:

---------- Post dodany o 20:59 ---------- Poprzedni post był o 07:53 ----------

Po aktualizacji Firefoxa do wersji 4 tabela jest już tak samo rysowana jak w Chrome, IE, Opera oraz Safari czyli... :(
3838
Prosiłbym o pomoc w miarę możliwości.