PDA

Zobacz pełną wersję : Home.pl - paczka instalacyjna Joomla 1.5.22 PL po ostatnich zmianach



Gall Anonim
05-02-2011, 23:51
Witam,
Ostatnio home.pl zmieniło oprogramowanie i zaczęły się problemy z instalacją joomla samodzielnie. (np. do wskazanego katalogu)
Auto-instalator działa - ma on jednak pewne ograniczenia o których uczestnicy forum już wspominali.
Podczas instalacji przy próbie połączenia się z bazą danych i utworzeniu tabel- otrzymujemy błąd:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near
'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid`
int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias`
varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks`
int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '',
`date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode`
text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1)
UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default
'0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '',
`params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`
(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`Ten komunikat błędu jest spowodowany nieprawidłową składnią używaną w przypadku baz danych MySQL w wersji 5.5.8.
Wyjaśnienie i rozwiązanie problemu było już podane na forum /przynajmniej tak podaje moja zawodna czasami pamięć :) /

W tej sytuacji nalezy w plikach instalatora Joomli dokonac wszedzie zmiany z TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM Ze względu na fakt iż może być to dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Joomla problematyczne postanowiłem umieścić na chomiku plik z paczką instalacyjną dostosowaną do home.pl (robiłem dla siebie - może komuś się przyda).
link do katalogu z paczką - paczkę należy ściągnąć na komputer lokalny - rozpakować i przesłać via ftp do katalogu docelowego na wykupionym hostingu w home.pl
Joomla 1.5.22 PL dla home.pl (http://chomikuj.pl/joomlak) - reszta również standardowo.
Pzdr
P.S. Ten chomik został wyhodowany tylko dla potrzeb tej paczki i nic tam ponadto niema :spoko:

ppilus
06-02-2011, 10:37
Witaj @Gall...
"Witaminkę" dla home.pl podała wczoraj @Jolaass w tym wątku
http://forum.joomla.pl/showthread.php?48786-problem-instalk%C4%85-joomli-na-home&p=214232&viewfull=1#post214232

Gall Anonim
06-02-2011, 11:51
Teraz już wiem /jak pisałem nie wiedziałem/ - jednak moja zawiera dodatkowo jeszcze php.ini - i jest tak czy inaczej prostsza dla debiutantów - nie wspominając o nazwie wątku - która jak mniemam ułatwia identyfikację - naturalnie Joli jest lepsza chociażby ze względu na fakt że zawiera tylko trzy pliki do nadpisania i osobiście skorzystałbym z jej witaminki (nawet szkoda że nie wiedziałem - nie musiałbym sam tego robić (Jola wielkosobotnie stworzyła coś fajnego i pomagała - za co dzięki)) założę się jednak że dla debiutantów może być to również problem. Niemniej jeżeli Uważasz że zrobiłem źle - proszę uprzejmie wykasuj wątek
Chociaż może szkoda - chciałem dzisiaj dorzucić do katalogu VM - bo coś mi się zdaje że jest analogiczna szopka.

appaloosa
31-01-2013, 12:20
A co dodałeś do pliku php.ini dla home.pl ? Pliku do 1.5 już nie ma na chomiku