PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł galerii SIGPLUS nie działa



torrenter
06-02-2011, 16:11
Witam serdecznie,
Ponieważ to mój pierwszy post, na początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi.
No i niestety mój pierwszy post zaczyna się od problemu.

Zainstalowałem na Joomli (wersja 1.5.22) moduł galerii zdjęć Sigplus (1.3.2).
Wyczytałem, że aby moduły działały w artykułach, należy zainstalować dodatkowo AdvancedModuleManager (w moim przypadku v1.16.2).
Po wklejeniu kodu ze ścieżką do galerii zdjęć {gallery}images/stories/mojagaleria{/gallery}, pokazuje się tylko kod bez galerii.
Czy robię coś źle czy o czymś zapomniałem?
Ścieżka jest w 100% prawidłowa.

Hosting jakiego używam to hostit (nie darmowy).

Pozdrawiam.

seba.adm
06-02-2011, 16:18
Witam

Czy zainstalowałeś i opublikowałeś dodatek SIGPLUS (plg_sigplus-1.3.2.7 (http://joomlacode.org/gf/project/sigplus/frs/?action=FrsReleaseView&release_id=14105))? Jeżeli nie zrób to. Po instalacji dodatku popraw ścieżkę do galerii: {gallery}mojagaleria{/gallery}

Gall Anonim
06-02-2011, 16:21
O ile kojarzę SIGPLUS ścieżkę ustawiasz w pluginie - Należy zainstalować plugin i moduł (moduł to oddzielny klimat i w inne pozycje niż artykuł / w tym przypadku/. W {gallery}xxx{/gallery} wpisujesz albo nazwę galerii będącej elementem konkretnego katalogu - albo konkretną fotkę. Kod Wstawiasz bezpośrednio w treści artykułu - tam gdzie Masz potrzebę.
Pzdr
Cześc @Seba_adm
To już nawet po kawę do kuchni nie mogę wyskoczyć bo coś Napiszesz?:lol:

torrenter
06-02-2011, 16:34
Witam ponownie,

Tak.
Plugin również wcześniej zainstalowałem - Content - Image gallery - sigplus v1.3.2.7 (na pewno jest włączony, razem z modułem).
W pluginie jak i module ustawiłem ścieżkę domyślną images/stories.

Do katalogu stories wrzuciłem przez ftp potrzebną mi galerię ze zdjęciami (przykład: galeria01).
W artykule wpisałem {gallery}galeria01{/gallery} no i dalej kicha...

Spróbuję jeszcze raz zainstalować plugin i moduł.

EDIT:
Pobrałem i zainstalowałem od nowa plugin i moduł (http://joomlacode.org/gf/project/sigplus/frs/) i dalej kicha :(

Można jeszcze coś wymyślić czy lepiej jak poszukam sobie innego pluginu do galerii?
Najciekawsze jest to że zdjęcia pod menu na dole SIGPLUS, pokazują się. Tylko w artykule nie.

Gall Anonim
06-02-2011, 16:50
Spróbuj wpisać pojedynczą fotkę ze stories

torrenter
06-02-2011, 17:01
Wpisałem przykładowo fotkę: {gallery}clock.jpg{/gallery}.

Teraz w artykule pojawia się następujący błąd:

[sigplus] Critical error: Image gallery folder produkty/templatki/joomla is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Nie mam pojęcia skąd on wziął tą ścieżkę produkty/templatki/joomla

EDIT:
OK, już działa!
Musiałem zrobić po kolei wszystkie te foldery w katalogu stories.
Ale po co one są i dlaczego akurat te to nie wiem?
Ścieżka do katalogu zdjęć jest zupełnie inna.

Gall Anonim
06-02-2011, 17:30
A przypadkiem sklepu z tamplakami nie Robiłeś (robisz) i gdzieś jest taka ścieżka?

torrenter
06-02-2011, 18:06
No właśnie nie, ale może jakiś inny moduł albo plugin gryzie się z tym.
Prześledzę tą ścieżkę.
A może przy okazji polecicie mi jakiś dodatek który wyświetla pod menu przykładowe zdjęcia w katalogach?

Z góry dziękuję za pomoc w sprawie galerii.
Najważniejsze że działa, bo świetna galeria.

Gaiah
15-03-2012, 13:09
Witam, mam problem z Sigplus. Ogólnie to galeria działa bardzo ładnie, niestety gdy dodatek jest włączony to nie mogę edytować artykułów, gdyż pojawia się zupełnie czysta strona. Gdy wyłączam dodatek - wszystko śmiga (poza galerią oczywiście). Czy przychodzi Wam na myśl, o co może chodzić?

Przypuszczam, że mogłam popełnić jakiś błąd podczas przenoszenia strony na serwer (nadpisywałam całą juz istniejącą stronę), gdyż taka czysta strona pojawia się również, gdy wstawić nową lub wejść do istniejącej kategorii reklam i artykułów.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc, mózg mi już paruje...