PDA

Zobacz pełną wersję : Podświetlenie menu aktualnej strony, moduł news flas lub js h i rozwijane menu.



adziorros
06-02-2011, 16:40
Witam,

Mam 3 problemy/pytania:


Jaki polecacie sposoby na podświetlenie danego przycisku w menu, na podstronie w której aktualnie się znajdujemy? Chodzi mi bardziej o CSS ale jakby ktoś miał jakiś skrypt lub moduł to czemu nie.
Moduł flash lub js do wyartykułowania konkretnych news'ów.
Moduł menu rozwijanego. Jakieś rozbudowane narzędzie. Nie typu fishmenu.


Pozdrawiam

P.S. Zapraszam do komentowania mojego najnowszego wpisu na blogu :): http://adrianfurman.blogspot.com/2011/01/wielka-inscenizacja-zdrady-zdradzamy-bo.html

Robster
06-02-2011, 17:25
Aktywnej pozycji menu zawsze jest przypisywana klasa .current
Czytałem kiedyś coś na temat takiego dodatku, ale nie był to chyba komponent czy jakiś dodatek do J!, tylko zwykły program instalowany na systemie. O czymś podobnym pod J! nie czytałem/słyszałem, co oczywiście nie oznacza, że nie istnieje.
http://robertmatuszewski.pl/blog-joomla/37-poziomerozwijanemenujoomla.html (przy okazji mała autoreklama ;) ). A coś z bardziej zaawansowanych, to MegaMenu.

adziorros
11-02-2011, 14:33
Dzięki Robster,

Ale mam jeszcze pytanie. Ta klasa .current ma być po prostu wpisana do pliku css i tyle?

Pozdrawiam

Robster
11-02-2011, 20:18
No inaczej klasy css nie obsłużysz, chyba że podasz jej definicję bezpośrednio w pliku, w którym ma być wykonywana.

adziorros
17-02-2011, 20:29
niestety nie działa drogi Robsterze. czy w głównym pliku index.php powinienem coś dodać? może w div wpisać class="current"? Jeżeli nie to może coś w pliku .css zmienić? Czy wystarczy samo .current? Możesz podać jakiś przykład strony www gdzie jest to zastosowane? Pozdrawiam

a_m
17-02-2011, 20:52
current to id , klasa to active

adziorros
17-02-2011, 20:56
Możesz podać jakiś przykład w .css?

Robster
17-02-2011, 22:42
Tak jak pisze @a_m (siema :D) current to id (ja pisze klasa bo mam naszłości z C++ i pochodnych). Przykład:

#current {
color: red;
margin: auto 4px;
}

Ewentualnie
li#current a

ale to wszystko zależy od tego jak masz zbudowane menu.