PDA

Zobacz pełną wersję : Informacja o aktywacji konta nowego uzytkownika, recznie przez admina



r3m1k
07-02-2011, 16:26
Witam, mam taki problem, jak zrobic informowanie klienta o aktywacji jego konta ?

Odrazu zaznacze ze Comunity Builder odopada, bo rejestracja jest do Virtuemart, a te niełącza sie za dobrze.

Klient rejestruje sie na stronie, oczekuje na aktywacje przez admina, (usunolem z tresci maila link aktywacyjny)

jak i gdzie dodac funkcje ktora wysle ktrotkiego maila o aktywacji konta przez admina ? ;(

---------- Post dodany 07-02-2011 o 16:26 ---------- Poprzedni post był 06-02-2011 o 21:06 ----------

nikt nic niewie ? :( sprawda dość pilna

Jola
07-02-2011, 18:43
Witam,
to, co chcesz osiągnąć wymaga modyfikacji kodu PHP.
Jeśli potrafisz coś zrobić w tej dziedzinie podpowiem:
miejsce to administrator/components/com_users/controller.php
funkcja block() - blokowanie, odblokowywanie konta
funkcja save() - przykład kodu do wysyłania maila

r3m1k
08-02-2011, 01:35
Wielkie dzieki, tego mi wlasnie brakowało, udało mi się rozwiązać problem. Pozdrawiam

Jola
08-02-2011, 02:00
Udało mi się znaleźć gotowca (http://forum.joomla.pl/showthread.php?44056-wysy%C5%82anie-maila-userowi-z-informacj%C4%85-%C5%BCe-jego-konto-zosta%C5%82o-odblokowane) :)

r3m1k
08-02-2011, 02:18
O prosze, juz sie balem ze nikt nie poruszal tego tematu.

Ja zrobilem troche inaczej korzystajac z :

JUtility::sendMail( $adminEmail, $adminName, $user->get('email'), $subject, $message );

Jeszcze raz wielkie dzieki, podniosłem swój poziom wiedzy o kolejny stopień :)

r3m1k
15-02-2011, 23:37
Powracam do problemu, klient nasz pan ;/

Klient wymaga aby dodac mu walidacje adresu email, mniej wiecej ponizszy schemat dzialania

Rejestracja Uzytkownika -> admin po weryfikacji wysyla list z linkiem aktywacyjnym -> klient aktywuje sie sam jezeli podal dobrego maila

z tego co zauwazyłem to zmienne w tresci emaila wyswietla sie przez %s, jak moge dodac link aktywacyjny do tej zmiennej ?

no i kolejna kwestia pasuje dodac drugi przycisk przy kazdym uzytkowniku dla admina wysylajacy list z linkiem i nie zabierac mu mozliwosci aktywacji recznej, :( robi sie to troche zamieszane, ew jest druga mozliwsoc

uzytkownik po rejestracji dostaje link walidacyjny adres email ale nie aktuwuje mu konta, admin widzi ze jest poprawny adres i moze aktywowac konto, ale podejzewam ze to wymaga modyfikacji bazy danych o kolumne "czy potwierdzil adres emial"

które rozwiazanie jest prostsze, wiem ze to wszystko jest w Community Biulder ale to odpada

help :(