PDA

Zobacz pełną wersję : Parametry konta www



jazon57
07-02-2011, 11:39
Witam wszystkich !!!
Jestem tu po raz pierwszy więc wybaczcie jak coś napiszę nie tak.

Od kilku tygodni zagłębiam swoją wiedzę o Joomla , żeby przenieść całą zawartość małej strony którą prowadzę od kilku lat. Mam już prawie gotową stronkę w Joomla na swoim komputerze. Aktualna moja strona www.sm-przemko.ovh.org jest nieduża - ma około 20 MB i mieści się na bezpłatnym serwerze. Teraz chcę wykupić niezaduży płatny wirtualny serwer na nową stronkę w Joomla + domenę.
I w związku z tym pytanie jakie minimalne parametry musi posiadać wirtualny serwer żeby swobodnie i z zapasem chodziła na nim moja stronka w Joomla, a szczególnie chodzi mi o wielkość bazy danych. Może jakieś konkretne podpowiedzi firm hostingowych ?

Pozdrawiam Jazon57

ppilus
07-02-2011, 11:52
Co do konkretów to zgodnie z regulaminem forum nie można reklamować usług hostingowych.

http://wiki.joomla.pl/Wymagania_instalacyjne

kurtz
07-02-2011, 12:02
ale napisać, żeby został tam gdzie jest można ;)

jazon57
07-02-2011, 13:04
Nie uzyskałem podstawowej odpowiedzi ile MB musi mieć baza sql dla postawienia niedużej strony ?

kurtz
07-02-2011, 13:07
zależy co rozumiesz przez niedużą stronę. znamy takich co mają jeden artykuł i 30 komponentów. tak, wtedy ze 100 MB

jazon57
07-02-2011, 13:14
Podałem wyżej , że obecna stronka ma 20 MB http://www.sm-przemko.ovh.org/
Dane poniżej podaje bez nazwy firmy firmy

8 GB miejsca na dysku
miesięczny transfer do 60 GB
aż do 10 kont mailowych
aż do 5 baz danych mysql
aż do 5 kont FTP
aż do 5 podpietych domen
nieograniczona ilość aliasów
Chyba wystarczy ?

kurtz
07-02-2011, 13:19
ojej, ale po co te nerwy.

pewnie każdy myślący samodzielnie zastanowiłby się, skoro jego strona nie wymaga więcej, to dla bezpieczeństwa podwoi wartości obecne, nie zadając zbędnych pytań na forum, przy okazji nie dookreślając potrzeb.

chyba wystarczy ??

jazon57
07-02-2011, 13:49
Tak na koniec !!!
Jak ja chodziłem do szkól to jeszcze komputerów nie było. Pierwszego peceta kupiłem w 1995 roku w wieku 38 lat. Jestem totalnym samoukiem dla którego komputer stał się wielkim hobby. Potrafię "na nim zrobić" i z "nim zrobić bardzo dużo" jak na amatora. Nauczyłem się HTMLa i paru innych ciekawych rzeczy. Złożyłem kilka mocnych PC-tów dla siebie i rodziny i wkurzam się kiedy młode "mgieery" czy inne "inżyniery" tak strasznie zadzierają nosa bo ich wiedza o dużo przewyższa moją i nie potrafią udzielić prostej i jasnej odpowiedzi tylko się wymądrzają i są złośliwi.
Panowie fachowcy od komputerów i od Joomli trochę pokory, zrozumienia słabszych i normalniejszych odpowiedzi.
Pozdrawiam

kurtz
07-02-2011, 14:04
nie jestem ani mgieerem ani innym inż tylko samoukiem i tak samo jak mnie tak i wielu innych, których ja pytam nie interesuje ile zmajstrowałem pecetów ani ile linii kodu napisałem.

wchodząc gdzieś mam świadomość, że coś o co pytam jest dla mnie zrozumiałe. mało tego rzadko staram się pytać o coś, co z założenia jest logiczne, a pytając po raz kolejny, rozumiem o co pytam.

słabość ... takie słowo, które ma zmiękczyć ? <głaszcze>

hecz
07-02-2011, 14:50
Podałem wyżej , że obecna stronka ma 20 MB http://www.sm-przemko.ovh.org/
Dane poniżej podaje bez nazwy firmy firmy

8 GB miejsca na dysku
miesięczny transfer do 60 GB
aż do 10 kont mailowych
aż do 5 baz danych mysql
aż do 5 kont FTP
aż do 5 podpietych domen
nieograniczona ilość aliasów
Chyba wystarczy ?
8GB powierzchni i 60GB pewnie nigdy nie wykorzystasz, potrzebujesz bazę, konto ftp i domenę jeżeli chcesz podpiąć, konta email możesz podpiąć pod Google - będzie łatwiej zarządzać.
Przy okazji proponuję wziąć niższy pakiet Mini który Ci spokojnie wystarczy ;)

kurtz
07-02-2011, 15:08
kolego, radziłbym zweryfikować podpowiedź. pan dobromir ma stronkę, która ma 20 MB, ale pewnie mu nie wystarcza. o tym, że na kompie ma jakąś inną wspomniał, ale już jej parametrów zapomniał podać. oczywiście strasznie się unosząc, na konkretne stwierdzenie.

do tej pory nie raczył nikogo oświecić, wciskając jedynie informacje dotyczące czegoś, czego chce się pozbyć i żal, że ktoś próbuje mu pomóc

nikt nie wie czy nie będzie chciał stworzyć wirtualnego kolektywu w przemkowie, albo czegoś innego.

wtedy, pretensje pana dobromira będą kierowane do ciebie. rozumiem, że masz tego świadomość.