PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd: Moduł niezarejestrowany."store" nie jest prawidłowym modułem VirtueMart.



Macul
07-02-2011, 12:54
Błąd: Moduł niezarejestrowany."store" nie jest prawidłowym modułem VirtueMart.
Witam Bardzo serdecznie i proszę o pomoc. Zainstalowałem joomla na serverze home.pl yłymałproblemy boposieiali bazy MSQL ale udało się. Teraz mam inny problem. Po instalacji virtuemart wyskakuje taki komunikat:
Błąd: Moduł niezarejestrowany."store" nie jest prawidłowym modułem VirtueMart.
Pomóżcie co obi bo już straciłem nadzieję.

bartm13
07-02-2011, 16:04
Dwa dni to męczyłem (totalny laik), ale się udało.
Czy miałeś bląd podczas konfigurowania MySQL w samej Joomli ? Taki, gdzie trzeba było zamienić w plikach instalacaji tekst TYPE = MyISAM na ENGINE = MyISAM?
Teraz to samo musisz zrobić w pliku instatalacyjnym mySQL i uruchomić kod SQL bespośrednio w phpMyAdmin:

plik znajduje się w /administrator/components/com_virtuemart/sql/
nazwa: virtuemart.installation.joomla.sql
zmieniasz
TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM
TYPE = MyISAM na ENGINE = MyISAM
wywalasz z pliku sekcję tabeli "jos_vm_waiting_list" - ma jakiś błąd, nie doszedłem co jest nie tak w jej SQLu

kopiujesz całą zawartość pliku (tekst) i wklejasz do okna SQL w phpMyAdmin Twojej bazy mySQL podanej podczas instalowania Joomli.

Po tym jak plik się wykona, będziesz mógł wejśc do komponentu Virtuemart w backendzie Joomli.

Przyznam, że jak na system, który ma być z natury dla ludzi o nikłym pojęciu o php, SQL, XAMPach itd, instalacja była bardzo trudna.
I sam do końca nie wiem jak udało mi się doprowadzć ją do końca...
Mam nadzięję, że pomogę, ja już byłem na skraju rezygnacji (sobota i niedziela zmarnowana, wyszukiwanie różnych wersji VM, wklejanie, kasowanie, rozpakowywanie na FTP - długie godziny, na szczęście nie poszły psu w d...)
pozdrawiam
Bartek

Macul
07-02-2011, 17:57
Dzieki za szybką podpowiedz bo już tez byłem podłamany

Po tych wszystkich krokach które zaleciłeś wyszło w bazie to :

Błąd

Zapytanie SQL:
# $Id:virtuemart.installation.joomla.sql 431 2006-10-17 21:55:46 +0200 (Di, 17 Okt 2006) soeren_nb $
#
# To undo the changes done by this script, run uninstall.phpshop.sql
#
################################################## ##########
# DATABASE STRUCTURE AND CORE DATA FOR VirtueMart
################################################## ##########
## --------------------------------------------------------
# 08.11.2006 Allowing new user groups
CREATE TABLE `jos_vm_auth_group` ( `group_id` int( 11 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`group_name` varchar( 128 ) default NULL ,
`group_level` int( 11 ) default NULL ,
PRIMARY KEY ( `group_id` )
) ENGINE = MYISAM AUTO_INCREMENT =5 COMMENT = 'Holds all the user groups';


MySQL zwrócił komunikat: https://mm-szczecin.home.pl/sql/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/error-messages-server.html)
#1046 - No database selected

Ato mail od operatora home.pl
Witam,

W nawiazaniu do Panstawa zgloszenia dotyczacego dzialania aplikacjii Joomla i instalacji dodatkowoych modulow chcialbym poinformowac, iz jest to zwiazane z nieaktualnoscia aplikacji.

Na stronie projektu znajduje sie juz odpowiednie zgloszenie jakie jest realizowane przez developerow aplikacji.

Dotyczy ono braku kompatybilnosci aplikacji z aktualna stabilna wersja bazy danych MySQL 5.5.8.

Tymczasowym rozwiazaniem proponowanym przez autorow aplikacji jest zmiana w plikach instalacyjnych .sql skladni tworzacej tebele. Zmiana jaka nalezy wprowadzic to zamina wpisow TYPE=MyISAM na ENGINE=MyISAM. Pliki te znajdują się w katalogu /instalation/sql/mysql.

--------------------------------------------------------
home.pl - http://home.pl/kontakt - infolinia: 801 445555

juz nie wiem co robić bo dalej nie działa virtuemart podaje to :
BŁĄD Nie masz praw dostępu do żądanego modułu.


co robić ???

bartm13
07-02-2011, 22:09
wywala SQLa już przy sekcji dotyczącej pierwszej tabeli 'jos_vs_auth_group'.
Wg mnie uruchamiasz polecenia SQL bez wskazania bazy.
w phpMyAdmin kliknij w nazwę bazy wskazanej w joomla podczas instalacji, potem przejdź do SQL (u góry) - pojawi się okno do któego wkleisz i uruchomisz SQL z pliku instalacyjnego.
Mają rację w home.pl.

---------- Post dodany o 22:09 ---------- Poprzedni post był o 22:02 ----------

Wszedłem jeszcze do phpMyAdmin, żeby dokładnie opisać:
- klikasz "Bazy danych" (pod konto.home.pl)
- klikasz na nazwę Twojej bazy (wskazanej w instalatorze joomla)
- klikasz SQL (jest pomiędzy Struktura i Szukaj)
- w okno "wykonanie zapytania...." wklejasz kod SQL (z pliku instalacyjnego, ale po modyfikacjach - mój pierwszy post)
- "Wykonaj" - i musi zadziałać, Virtuemart powinien już dać się uruchomić w backendzie joomli

Macul
07-02-2011, 23:59
Pomogło . Dzięki Bardzo. jestem bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
ps. wiedziałem że można na Was liczyć:up:

luksmo
19-02-2011, 23:35
U mnie też pomogło.
Pozdrawiam.

herbix
26-02-2011, 20:00
Ta tabela: jos_vm_waiting_list odpowiada chyba za powiadamianie klientów o nowych produktach.

W tym kodzie sql:

## --------------------------------------------------------
##
## Table structure for table `jos_vm_waiting_list`
##
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_vm_waiting_list` (

`waiting_list_id` INT( 11 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`product_id` INT( 11 ) NOT NULL DEFAULT '0',
`user_id` INT( 11 ) NOT NULL DEFAULT '0',
`notify_email` VARCHAR( 150 ) NOT NULL DEFAULT '',
`notified` ENUM( '0', '1' ) DEFAULT '0',
`notify_date` TIMESTAMP (14) NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `waiting_list_id` ) ,
KEY `product_id` ( `product_id` ) ,
KEY `notify_email` ( `notify_email` )
) ENGINE=MYISAM COMMENT = 'Stores notifications, users waiting f. products out of stock'

Trzeba zmienić:

`notify_date` TIMESTAMP (14) NOT NULL ,

na

`notify_date` TIMESTAMP NOT NULL ,

Nowy MySql nie obsługuje ustawiania długości pola typu "timestamp"

Pozdrawiam

Gall Anonim
26-02-2011, 20:04
Życzę dalszej przyjemnej zabawy na home
to dopiero początek - cdn.
Pzdr:D

ste-fan
27-02-2011, 23:24
Witam,
mam dość podobny problem z którym nie potrafię sobie poradzić.
Też niestety na home.pl :hmm:
Mi informacja o błędzie "Błąd: Moduł niezarejestrowany."store" nie jest prawidłowym modułem VirtueMart."
pojawia się przy instalacji po kliknięciu "Przejdź do sklepu" lub "Utwórz bazę z przykładowymi...".
Próbowałem instalować wersje 1.1.6 i 1.1.7.
Wersja Joomla! 1.5.22

Pliki strony frontowej zostały rozpakowane pomyślnie.
Pliki strony frontowej zostały usunięte pomyślnie.
Pliki zaplecza administracyjnego zostały rozpakowane pomyślnie.
Pliki zaplecza administracyjnego zostały usunięte pomyślnie.
The sample data was installed successfully.

BŁĄD
Nie masz praw dostępu do żądanego modułu.

Googlałem temat i wpadłem tutaj, lecz nie mogę zastosować tej porady bo nie ma katalogu SQL w /administrator/components/com_virtuemart/ a tym bardziej pliku,
a po wklejeniu do phpMyAdmin zmodowanej treści z virtuemart.installation.joomla.sql wywaliło mi błąd :
" #1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the
right syntax to use near 'TYPE = MYISAM COMMENT = 'Stores the cart contents of a user'' at line 1"

Bardzo prosze o pomoc
pozdrawiam

luksmo
28-02-2011, 07:27
Jestem w trakcie testowania hostingu na Az.pl, jak na razie instalacja Joomla bez problemu, zobaczymy później. Panel w języku polskim. :spoko:

rappeu
22-03-2011, 14:43
a ja postapiłam dokładnie jak wskazują doradcy na tym forum i rzeczywiscie mam dostep do zaplecza joomla 1.5.22 VM 1.1.4 , ale po wklejeniu w okno sql zwraca mi komunikat
Błąd

Zapytanie SQL:
# $Id:virtuemart.installation.joomla.sql 431 2006-10-17 21:55:46 +0200 (Di, 17 Okt 2006) soeren_nb $
#
# To undo the changes done by this script, run uninstall.phpshop.sql
#
################################################## ##########
# DATABASE STRUCTURE AND CORE DATA FOR VirtueMart
################################################## ##########
## --------------------------------------------------------
# 08.11.2006 Allowing new user groups
CREATE TABLE `jos_vm_auth_group` ( `group_id` int( 11 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`group_name` varchar( 128 ) default NULL ,
`group_level` int( 11 ) default NULL ,
PRIMARY KEY ( `group_id` )
) ENGINE = MYISAM AUTO_INCREMENT =5 COMMENT = 'Holds all the user groups';


MySQL zwrócił komunikat: http://a-projekt.home.pl/sql/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/error-messages-server.html)
#1050 - Table 'jos_vm_auth_group' already exists

lnowak
18-05-2011, 13:05
bartm13 - zadziałało. Dzięki wielkie :-)

mr_jacek
23-05-2011, 15:13
Witam, zadziałało, ale w momencie gdy chcę dodać typ produktu występuje Błąd: Tworzenie nowej tabeli do tego typu produktu zakończone niepowodzeniem!! W końcu się dodaje, ale przy próbie przypisania typu do jakiegoś produktu nie zapisują się zmiany.

DannyM
24-05-2011, 19:59
home ma tyle opcji swoich serwero, ze chyba sam nie panuje nad wersjami.
POWIEM TO DLA PRZYSZLYCH POKOLEN

NIE KUPUJE HOME.pl pod sklep jesli nie chcesz problemow!

Fenr1r
02-06-2011, 11:26
Na wstępie witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post.

Oczywiście także przeżywam męki na konfiguracji Home.pl + Joomla + VM
Po instalacji VM dostałem komunikat:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /proba/jjm/administrator/components/com_virtuemart/classes/ps_module.php on line 262
Error: Module Not Registered."store" is not a valid VirtueMart core module.
ERROR

You do not have permission to access the requested module.

Postępując zgodnie z Waszymi powyższymi wskazówkami:
-pozmieniałem TYPE=MyISAM --> ENGINE=MyISAM
-przeskoczyłem do PHPMyAdmin i w SQL wykonałem poprawiony kod
Niestety znowu zaskoczył mnie kolejny error...


Zapytanie SQL:
## ## Dumping data for table `jos_vm_country` ## INSERT INTO `jos_vm_country` VALUES (1, 1, 'Afghanistan', 'AFG', 'AF'), (2, 1, 'Albania', 'ALB', 'AL'), (3, 1, 'Algeria', 'DZA', 'DZ'), (4, 1, 'American Samoa', 'ASM', 'AS'), (5, 1, 'Andorra', 'AND', 'AD'), (6, 1, 'Angola', 'AGO', 'AO'), (7, 1, 'Anguilla', 'AIA', 'AI'), (8, 1, 'Antarctica', 'ATA', 'AQ'), (9, 1, 'Antigua and Barbuda', 'ATG', 'AG'), (10, 1, 'Argentina', 'ARG', 'AR'), (11, 1, 'Armenia', 'ARM', 'AM'), (12, 1, 'Aruba', 'ABW', 'AW'), (13, 1, 'Australia', 'AUS', 'AU'), (14, 1, 'Austria', 'AUT', 'AT'), (15, 1, 'Azerbaijan', 'AZE', 'AZ'), (16, 1, 'Bahamas', 'BHS', 'BS'), (17, 1, 'Bahrain', 'BHR', 'BH'), (18, 1, 'Bangladesh', 'BGD', 'BD'), (19, 1, 'Barbados', 'BRB', 'BB'), (20, 1, 'Belarus', 'BLR', 'BY'), (21, 1, 'Belgium', 'BEL', 'BE'), (22, 1, 'Belize', 'BLZ', 'BZ'), (23, 1, 'Benin', 'BEN', 'BJ'), (24, 1, 'Bermuda', 'BMU', 'BM'), (25, 1, 'Bhutan', 'BTN', 'BT'), (26, 1, 'Bolivia', 'BOL', 'BO'), (27, 1, 'Bosnia and Herzegowin[...]
MySQL zwrócił komunikat: http://89.161.128.169/proba/jjm/pma/themes/pmahomme/img/b_help.png (http://89.161.128.169/proba/jjm/pma/url.php?url=http%3A%2F%2Fdev.mysql.com%2Fdoc%2Fref man%2F5.5%2Fen%2Ferror-messages-server.html&token=fd8282d1240a5855ff3336266b22c501)
#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'

Co w tej sytuacji mogę zrobić? Pomóżcie, proszę...

palyga007
02-06-2011, 11:50
Wykasuj z bazy danych wszystkie tabele zawierające vm_ (najczęsciej jos_vm_)
Spróbuj ponownie.

Fenr1r
02-06-2011, 12:08
Po wywaleniu z bazy tabel jos_vm_xxx i ponownym wykonaniu kodu w SQL otrzymałem:


Zapytanie SQL:
INSERT INTO `jos_components` ( name, parent, params )
VALUES (
'virtuemart_version', 9999, 'RELEASE=1.1.8\nDEV_STATUS=stable'
);

MySQL zwrócił komunikat: http://89.161.128.169/proba/jjm/pma/themes/pmahomme/img/b_help.png (http://89.161.128.169/proba/jjm/pma/url.php?url=http%3A%2F%2Fdev.mysql.com%2Fdoc%2Fref man%2F5.5%2Fen%2Ferror-messages-server.html&token=fd8282d1240a5855ff3336266b22c501)
#1146 - Table 'estyma4.jos_components' doesn't exist

Co z tym fantem można zrobić? Szkoda, że nie mam możliwości ucieczki z home.pl...

palyga007
02-06-2011, 12:19
posiadasz tabelę jos_components w bazie estyma4?

DannyM
02-06-2011, 12:21
zmien serwer :)

MySQL zwrócił komunikat: http://89.161.128.169/proba/jjm/pma/themes/pmahomme/img/b_help.png (http://89.161.128.169/proba/jjm/pma/url.php?url=http%3A%2F%2Fdev.mysql.com%2Fdoc%2Fref man%2F5.5%2Fen%2Ferror-messages-server.html&token=fd8282d1240a5855ff3336266b22c501) #1146 - Table 'estyma4.jos_components' doesn't exist

nie masz takiej tabeli

Fenr1r
02-06-2011, 13:05
No właśnie takiej tabeli brak, nie było jej w ogóle...
Ale jeżeli utworzę ją ręcznie, to jakie ma mieć właściwości? Czy może być całkowicie pusta?

Nie mogę zmienić serwera, bo inne strony także na nim stoją:zagubiony:

palyga007
02-06-2011, 13:21
Głupie pytanie zadam
Ty masz w ogóle Joomla! zainstalowaną?

Fenr1r
02-06-2011, 13:31
Inaczej nie szukałbym pomocy...
Joomla w wersji 1.5.23
VM 1.1.8

Od samego początku instalacji Joomli na tym serwerze home.pl dzieją się różne cyrki. Najpierw problem z instalacją, później naście razy z bazą. Najwidoczniej coś jakoś mi tą tabelę zjadło.

Gall Anonim
02-06-2011, 13:47
Kochany jak chcesz mieć problem z głowy to albo zmień serwer, albo na parę chwil przekieruj domenę na serwer jakiegoś znajomego - tam zainstaluj paczkę joomla dla home.pl a następnie VM po czym zrób przeniesienie na home.pl za pomocą akeeba i opcji direct ftp - przekieruj ponownie domenę na katalog na home.pl - odczekaj 24 godziny i zrób instalkż backup-u z tego co przeniosłeś wykorzystując nowo stworzoną bazę danych i to wszytko.
Zwróć uwagę na domyślne MySQLi - przy instalacji i przestaw na MySQL
TO wszystko.
Inaczej - jak już na forum pisałem Masz pakiet Joomla Las Vegas :-)
Pzdr
P.S. Co Tutaj Robisz z 1.5.23 to jest dział dla 1.xx

Fenr1r
02-06-2011, 14:09
Problem identyczny jak ten, który już istniał, stąd się podpiąłem pod temat.
Co do opcji MySQL/MySQLi, rzeczą jasną jest, iż wybrałem zwykłe MySQL :-)
Jako, że nie mam zbyt wiele czasu na takie migracje między serwerami i kombinacje iście wiktoriańskie, na chwilę obecną odpuszczę sobie VM i skorzystam z Joomshopping.
Przejdę na VM, jak już powstanie poprawka na nowego MySQL (czyt. kiedyś tam może).
Dzięki wielkie za pomoc i poświęcony czas

Gall Anonim
02-06-2011, 19:28
Osobiście uważam Joomshopping za jeden z lepszych sklepów i dodatkowo hula na 1.6.xx - ponadto ten skrypt bardzo fajnie pracuje - ja bym nie wracał na VM :-)
Pzdr

DannyM
03-06-2011, 08:43
oj wchodzisz z problemu w problem.
Wez zrob wszystko od podstaw joomla + vm albo sciagnij calkowity pakiet bo inaczej to nie dojdziesz do niczego.

Co do VM to jest on na licencji GNU General Public License
a JoomShopping na GPLv2 or later co moze powodowac problemy

Osobiscie wole VM

Fenr1r
03-06-2011, 17:08
oj wchodzisz z problemu w problem.
Wez zrob wszystko od podstaw joomla + vm albo sciagnij calkowity pakiet bo inaczej to nie dojdziesz do niczego.


Usunąłem wszelaki syf, jaki pozostawił mi VirtueMart, bezproblemowo zainstalowałem JoomShopping + potrzebne moduły. Wszystko działa jak należy, testy przeszły bez zająknięcia. Czyli jednak do czegoś doszedłem :D



Co do VM to jest on na licencji GNU General Public License
a JoomShopping na GPLv2 or later co moze powodowac problemy


Z tego co wiem, to licencja GPLv2 nijak mi tu miałaby być problemem:hmm:
Rozumiejąc funkcję owych elementów, mają one działać jako sklep. Czy ktoś robi sklep, by go mieć? No raczej nie, bo sklep jest po to, by używać go jako narzędzia w celach zarobkowych.

DannyM
03-06-2011, 17:43
chyba jednak myslimy innymi kategoriami. Jesli jednak zechcesz cos zmienic w kodzie szybko zrozumiesz co mialem na mysli. No chyba, ze nie dbasz o prawa innych :)

Fenr1r
03-06-2011, 23:43
Jeżeli chodzi o usuwanie wpisów w kodzie dotyczących autora, to nie zostały one usunięte, co nie oznacza, że są na stronie wynikowej widoczne. Takiego działania chyba licencja nie zabrania? Chyba, że jestem w wielkim błędzie...

wini74
17-06-2011, 12:24
wywaliło mi błąd

Błąd

Zapytanie SQL:
# $Id:virtuemart.installation.joomla.sql 431 2006-10-17 21:55:46 +0200 (Di, 17 Okt 2006) soeren_nb $
#
# To undo the changes done by this script, run uninstall.phpshop.sql
#
################################################## ##########
# DATABASE STRUCTURE AND CORE DATA FOR VirtueMart
################################################## ##########
## --------------------------------------------------------
# 08.11.2006 Allowing new user groups
CREATE TABLE `jos_vm_auth_group` ( `group_id` int( 11 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`group_name` varchar( 128 ) default NULL ,
`group_level` int( 11 ) default NULL ,
PRIMARY KEY ( `group_id` )
) ENGINE = MYISAM AUTO_INCREMENT =5 COMMENT = 'Holds all the user groups';


MySQL zwrócił komunikat: http://forum.joomla.pl/themes/original/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/error-messages-server.html)
#1050 - Table 'jos_vm_auth_group' already exists

DannyM
17-06-2011, 12:54
a moze jasniej

dominic
27-06-2011, 14:08
Witam

A u mnie w jednej z zakładek wyskakuje coś takiego: "Błąd: Moduł niezarejestrowany."index" nie jest prawidłowym modułem VirtueMart."

Czy podane wcześniej rozwiązanie też jest uniwersalne dla rozwiązanie tego błędu? :)

strona
09-08-2011, 14:17
Czy ma ktoś już gotowy plik. Bo ja się z tym połapać nie mogę. Nie umiem tego zrobić. dalej to samo. Może źle go przerobiłe...

palyga007
09-08-2011, 14:20
@strona
A co to ma być?
http://forum.joomla.pl/showthread.php?55488-B%C5%81%C4%84D-Nie-masz-praw-dost%C4%99pu-do-%C5%BC%C4%85danego-modu%C5%82u.-VirtueMark
Ten sposób nie zadziałał?
Skoro nie wiesz co jest przyczyna problemu to chociaż w błąd ludzi nie wprowadzaj.

Instrukcja podana wyżej jest prosta jak konstrukcja cepa. Robiąc wszystko w/g wskazówek nie ma opcji żeby coś spartolić.