PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem.



moriturus821
08-02-2011, 13:22
Witam, przewertowałem forum na dziesiątą stronę w poszukiwaniu rozwiązania problemu, ale niestety pomimo wydaje mi się poprawnej instalacji, pokaz slajdów nie działa.
Chodzi o szablon "story of glory (http://www.joomla24.com/Joomla_1.5.x_Downloads/Joomla_1.5_Templates/Story_of_Glory.html)" Na stronie głównej jest fajny baner z pokazem slajdów - trzy zdjęcia zmieniane losowo przyciskami prev - next.
Teraz do rzeczy:
Ściągnąłem te trzy zdjęcia z pokazu slajdów i załadowałem do siebie na serwer, templatkę rozpakowałem i zainstalowałem przez filezilla. Wszystko pięknie się zainstalowało, templatka się uruchomiła ale nie działa pokaz slajdów.
Z tego co wyczytałem i zrozumiałem, aby go uruchomić należało:
1. Utworzyć i opublikować trzy artykuły, które w treści miały po jednym z obrazków (dodałem przez dodaj obraz)
2. Wszystkie trzy artykuły miały być w jednej sekcji i kategorii. W manu sekcje i kategorie utworzyłem sekcję "slide" i kategorię "slideshow". Każdy artykuł powiązałem z sekcją "slide" i kategorią "slideshow".
3. Następnie w zakładce "moduły" dodałem trzy nowe moduły mod_newsflash dla każdego z artykułów. Pozycje modułów ustawiłem kolejno tab1, tab2, tab3 - wedle mapki strony te trzy pozycje odpowiadają za obrazki. W każdym z modułów wybrałem kategorię w której są artykuły z obrazkami, czyli "slide/slideshow". Sposób wyświetlania ustawiłem na "horizontal"

Teraz wszystko ładnie powinno się zmieniać, niestety wyświetla się tylko jeden obraz a przyciski next - prev nie działają. Z tego co zauważyłem, to w kodzie pojawia się informacja ale te trzy obrazki są widoczne jako jeden.
Co robię nie tak? Proszę o pomoc. Męczę się już dwa tygodnie.

jojowski
24-02-2011, 11:56
ja mam inny problem z tym szablonem. chodzi o to że wgrałem plik zip po jego rozpakowaniu przez FTP. i efekt jest taki że nie ma tła: www.historia42ldh.zhr.pl - zobacz.
Nie wiem czy to ukazuje się jak dodam jakieś artykuły czy coś?? zupełnie nie kumam też z tymi fotami zmieniającymi się. proszę dajcie znać - pozdr.

tomaszek83
24-02-2011, 11:58
a może zamiast wgrywać plik przez FTP trzeba było go zainstalować przez instalator w PA joomla.

moriturus821
24-02-2011, 19:40
Problem rozwiązany. Rozpracowałem ten szablon na czynniki pierwsze, a rozwiązanie było o wiele wiele prostsze :P No ale wiedza pozostanie. Po wielu nieudanych próbach, wkurzyłem się i wywaliłem joomlę wraz ze wszystkimi zbędnymi rozszerzeniami - miałem wersję z końcówką 1.5 .15 i zainstalowałem wersję 1.5.22. Następnie przez ftp wrzuciłem story of glory i wszystko śmiga! :D Instrukcję jak to zrobić oraz swoją stronkę na tym szablonie, podrzucę niebawem. jak by co pisać na prv.

Robster
24-02-2011, 19:41
a może zamiast wgrywać plik przez FTP trzeba było go zainstalować przez instalator w PA joomla.

Może by i było, mistrze wiedzą jak sobie urozmaicić dzień :)

trb
24-02-2011, 21:01
o takich którzy nie wiedzą gdzie jest instalator Joomli pisze się miszcze :lol:

jojowski
25-02-2011, 13:14
Moritutus821 - NAPISZ MI PROSZĘ JAK JA MAM TO ZROBIĆ, BO MUSZĘ JAK NAJSZYBCIEJ PRZYGOTOWAĆ TE STRONKĘ. Nadal nie wiem co i jak - nawet po wgraniu wszystkiego przez ftp nadal mam widok strony w ogóle nie przypominający ten z templatki story-glory :P
Masakra - nie wiem jak to ugryżć... Jak możesz to poświęć mi chwilę i napisz...

moriturus821
Problem rozwiązany. Rozpracowałem ten szablon na czynniki pierwsze, a rozwiązanie było o wiele wiele prostsze :P No ale wiedza pozostanie.