PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość prezentowania się firm na moim portalu - kwestie prawne



pawinf
08-02-2011, 16:09
Chcę dać możliwość firmom zaprezentowania swojej oferty - która firma by chciała, mogłaby z takiej możliwości skorzystać. J! domyślnie daje taką możliwość. Z technicznego punktu widzenia realizacja tego nie jest skomplikowana. Ale nie o to mi chodzi.

Chciałbym zapytać o kwestie związane z Polskim prawem - czy muszę dopełnić jakichś szczególnych formalności? Czy mogę tak po prostu rozpocząć prezentację firm "od zaraz"? Czy prowadzenie działalności gospodarczej jest konieczne tylko ze względu na faktury? A może jakieś inne kwestie? Nie chcę się władować z jakieś kłopoty. Myślę, że wielu ludzi interesuje ta kwestia. Szczególnie zapraszam o wskazówki tych, którzy już coś takiego sami musieli ustalić, mają portale z ogłaszającymi się firmami. Może jakieś ciekawe linki... Hej.

mjmartino
08-02-2011, 16:23
Witam
Jeśli portal będzie zarabiał na odpłatnych reklamach czy też odpłatnym umieszczeniu ogłoszenia to tak trzeba założyć działalność gosp.
Firma z pewnością będzie prosić o fakturę ;)
Pozdrawiam.

kurtz
08-02-2011, 16:55
chyba, że wyświadczy usługę w umowie zleceniu.

pawinf
08-02-2011, 23:47
No właśnie - tego się spodziewałem. Ale bardziej chodzi mi o inne ewentualne formalności, których trzeba dopełnić, aby wszystko było legalne. Czy są takie jeszcze dodatkowe niuanse? Może nie ma; ale chcę wymęczyć temat do końca, by mieć pewność. Np. czy firma musi mieć jakiś oficjalny status, czy prawo publikowania informacji o innych firmach? Może jest coś jeszcze?...

Przede wszystkim chciałbym żeby wypowiedzieli się ci, którzy mają takie portale.

Dzięki za wszelkie info.

kurtz
09-02-2011, 00:14
co to znaczy oficjalny status ? firma ma mieć regon, nip i wpis do ewidencji działalności gospodarczej ... i to tyle jeżeli chodzi o oficjalny status.

w przypadku sp. z o.o firma może fizycznie prowadzić działalność nawet w trakcie organizowania się, jednak [ status ] organizowanie się, powstaje w chwili złożenia dokumentów do krajowego rejestru sądowego.

co to znaczy prawo publikowania informacji o innych firmach ? firmy nie obowiązuje ustawa o ochronie danych. firma prowadzi działalność publiczną i taki status zachowuje.

nie rozumiem co mają właściciele portalu do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

pawinf
09-02-2011, 17:21
???????????? mówię przecież, że nie znam tematu, dlatego dopytuję o ewentualności w razie w...

a więc ustaliliśmy:

jest potrzebne założenie firmy
czy coś jeszcze oprócz powyższego?...

kurtz
09-02-2011, 22:23
ludzie, którzy odwiedzą stronę. nikt na ładne oczy nie będzie płacił za ogłoszenie;
kasa na zaplecze;
kasa na zus;