PDA

Zobacz pełną wersję : Zrobienie jezyka strony jak?



osstopl
08-02-2011, 17:46
Witam chciałem się jak zrobić język w szablonie kiedyś miałem z tym problem i odpuściłem sobie joomle ale teraz mi by się to przydało.... wiec jest może jakiś polski ew. szwedzki poradnik do tego?

ppilus
08-02-2011, 17:52
Jaki język w szablonie ?

palyga007
08-02-2011, 17:54
Ja rozumiem, że tworzenie postu to rzecz wielce niebezpieczna, dlatego też trzeba pisać jak najszybciej a to czy to jest poprawnie i w ogóle z sensem należy przesunąć na dalszy plan...

Magiczne słowo
Joom!Fish

//witaj @ppilus :)
Wyciągnąłem magiczną kulę i ona powiedziała mi, że najprawdopodobniej chodzi o witrynę wielojęzyczną :)

ppilus
08-02-2011, 17:58
Witaj @palyga007,
chyba muszę odpocząć bo na podstawie tego co kolega na początku napisał nigdy bym nie wpadł, że chodzi o zrobienie strony wielojęzycznej :)

kurtz
08-02-2011, 18:01
Witaj @palyga007,
chyba muszę odpocząć bo na podstawie tego co kolega na początku napisał nigdy bym nie wpadł, że chodzi o zrobienie strony wielojęzycznej :)

ja poleciłbym najpierw j. polski potem szwedzki ... ewentualnie.

osstopl
08-02-2011, 18:09
Ja rozumiem, że tworzenie postu to rzecz wielce niebezpieczna, dlatego też trzeba pisać jak najszybciej a to czy to jest poprawnie i w ogóle z sensem należy przesunąć na dalszy plan...

Zazwyczaj pisze szybko i nie sprawdzam co i jak napisałem.... rzadko pisze po polsku i dlatego pewnie tak to dla ciebie wygląda
a stronę zamierzam zrobić w języku szwedzkim... ale to w jakim języku to chyba nie jest ważne?

palyga007
08-02-2011, 18:26
Nie to w jakim języku chcesz stworzyć swoją stronę nie jest ważne. Podałem Ci nazwę komponentu, który możesz wykorzystać w tym celu.

aha..

I może czasem warto pisać wolniej, a dokładniej :)

osstopl
08-02-2011, 19:00
to jeszcze jedno i mam nadzieje ze ostatnie pytanie wystarczy tylko wkleić te pliki?nie trzeba nic zmieniać? dodam jeszcze ze zaczynam robić to na czystym joomla później chce przerobić jakiś szablon ale najpierw chce sprawdzić czy to dziala...

palyga007
08-02-2011, 19:11
http://wiki.joomla.pl/index.php/Joom!Fish

markos
09-02-2011, 13:23
Chciałam zainstalować języki, bo nie wiem dlaczego miałam tylko 2 (angileski i polski) a potrzebuję jeszcze niemieci. zaczęłam instalować i mam takie coś i posypała się strona. Dodam że jestem samoukiem, amatorem ....

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=utf8' at line 13 SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_languages` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `name` varchar(100) NOT NULL default '', `active` tinyint(1) NOT NULL default '0', `iso` varchar(20) default NULL, `code` varchar(20) NOT NULL default '', `shortcode` varchar(20) default NULL, `image` varchar(100) default NULL, `fallback_code` varchar(20) NOT NULL default '', `params` text NOT NULL default '', `ordering` int(11) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`id`) ) TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=utf8;
SQL =
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_languages` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`name` varchar(100) NOT NULL default '',
`active` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`iso` varchar(20) default NULL,
`code` varchar(20) NOT NULL default '',
`shortcode` varchar(20) default NULL,
`image` varchar(100) default NULL,
`fallback_code` varchar(20) NOT NULL default '',
`params` text NOT NULL default '',
`ordering` int(11) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`id`)
) TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=utf8;
Komponent Zainstaluj: Błąd SQL, brak lub niezrozumiały plik .sql DB function failed with error number 1064
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=utf8' at line 13 SQL=CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_languages` ( `id` int(11) NOT NULL auto_increment, `name` varchar(100) NOT NULL default '', `active` tinyint(1) NOT NULL default '0', `iso` varchar(20) default NULL, `code` varchar(20) NOT NULL default '', `shortcode` varchar(20) default NULL, `image` varchar(100) default NULL, `fallback_code` varchar(20) NOT NULL default '', `params` text NOT NULL default '', `ordering` int(11) NOT NULL default '0', PRIMARY KEY (`id`) ) TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=utf8;
SQL =
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_languages` (
`id` int(11) NOT NULL auto_increment,
`name` varchar(100) NOT NULL default '',
`active` tinyint(1) NOT NULL default '0',
`iso` varchar(20) default NULL,
`code` varchar(20) NOT NULL default '',
`shortcode` varchar(20) default NULL,
`image` varchar(100) default NULL,
`fallback_code` varchar(20) NOT NULL default '',
`params` text NOT NULL default '',
`ordering` int(11) NOT NULL default '0',
PRIMARY KEY (`id`)
) TYPE=MyISAM AUTO_INCREMENT=2 DEFAULT CHARSET=utf8;

---------- Post dodany o 11:31 ---------- Poprzedni post był o 11:23 ----------

a na stronie mam to: Fatal error: Call to a member function getActiveLanguages() on a non-object in /modules/mod_jflanguageselection/mod_jflanguageselection.php on line 61

---------- Post dodany o 12:23 ---------- Poprzedni post był o 11:31 ----------

OK, STRONA JUŻ DZIAŁ, NIE WIEM JAK TO ZROBIŁAM ALE DZIAŁA. JOOMFISH NADAL NIE MOGĘ ZAINSTALOWAĆ.... :(

palyga007
09-02-2011, 14:15
Problem poruszany wielokrotnie na forum w przeciągu ostatnich kilku dni.

Poszukaj tematu o problemie z instalacją Joomla! na home.pl

markos
09-02-2011, 15:21
nie mogę znaleźć nic na ten temat ...

osstopl
09-02-2011, 21:27
tez tak maialem usunelem i wgralem spowrotem calego joomla ale teraz nie moge w tym joom!fish zainstalowac jezyka pojawia sie tylko komunikat wygladajacy mniej wiecej tak :

instalacja języka: pakiet nie zawiera żadnego języka:sv-SE

i drugi
instalacja jezyka: blad
a pakiet pobierałem z tamtej strony co ja podaliście w wersji 2.0.3

---------- Post dodany o 22:27 ---------- Poprzedni post był o 22:26 ----------

dodam ze nie posiadam hostingu w home.pl

osstopl
11-02-2011, 20:41
odpowiedz rozwiązująca problem będzie? przepraszam ale pali mi się... muszę wiedzieć czy dam rade to zrobić najpóźniej do jutra

palyga007
11-02-2011, 20:43
ok 23 będę w domu z dostępem do Joomla! skype itd jesli wytrzymasz te 2h to postaram Ci się pomóc.

osstopl
11-02-2011, 20:46
jesli wytrzymasz te 2h
robię kawę i wytrzymam:)