PDA

Zobacz pełną wersję : Firebug - pytanie



houston4
08-02-2011, 22:06
Witam.

Na stronie Joomla mam zainstalowaną księgę gości (użyłem komponentu). Wszystko fajnie tylko na dole tej strony jest napis Powered by. Chciałbym go usunąć tylko nie wiem w którym pliku on jest, więc posłużyłem się Frbug'iem. Firebug oczywiście zbadał mi ten element i wyświetlił kod za to odpowiedzialny tylko jest problem bo nie wyświetlił w którym pliku na serwerze to jest. Bo jak zdążyłem sie zorientować to zmiany dokonane w konsoli Firebuga są nie trwałe.
Więc za pomocą Windows Comandera przeszukałem cały katalog Joomla na serwerze w poszukiwaniu frazy wyświetlonej przez Firebug'a i klops. WC nic nie znalazł.

Jak to możliwe. To skąd Firebug wziął kod odpowiedzialny za niechciany przeze mnie napis "Powered by"?
Czy ktoś umie to wytłumaczyć?

palyga007
08-02-2011, 22:09
A czy mogę wiedzieć co to za księga gości?

Czy to nie jest przypadkiem jedno z dzieł Pana Jana ?

Czyli Phoca guestbook

danieladrianka
08-02-2011, 22:11
pewnie z plików tego komponentu. Jeśli wgrałeś komponent to w jego plikach MUSI to być.

tak offf - sprawdź w ogóle czy autor tegoż komponentu zgadza się w ogóle na taki zabieg jak usunięcie jego stopiki

ppilus
08-02-2011, 22:40
Jeżeli to Phoca Guestbook to informacje dot. tejże stopki znajdziesz tutaj http://www.phoca.cz/support

houston4
08-02-2011, 23:03
Zgadza się, sprawa dotyczy Phoca Questbook. Ale podkreślę jeszcze raz wyraźnie pytanie NIE BRZMIAłO "jak usunąć napis Powered by..." tylko " Jak to możliwe. Skąd Firebug wziął kod odpowiedzialny za niechciany przeze mnie napis "Powered by"? Czy ktoś umie to wytłumaczyć?"

edit. Przejrzałem wszystkie pliki tegoż komponentu i nie znalałem NIGDZIE napisu Powered by

ppilus
08-02-2011, 23:28
No tak nie brzmiało: "jak usunąć" tylko
(...) na dole tej strony jest napis Powered by. Chciałbym go usunąć tylko nie wiem w którym pliku on jest, (...)

a_m
08-02-2011, 23:31
wtrącę się na moment: @houston4 nie dostaniesz tu odpowiedzi na swoje pytanie: "skąd firebug ..." itd , bo była by równoznaczna z podpowiedzią jak się pozbyć info o autorstwie; a jak chcesz się go pozbyć, to wyżej masz jak to zrobić.
@ppilus: :)

Cin3k88
09-02-2011, 15:43
Witam.

Oczywiście sposób na usunięcie jest, ale jest niestety nielegalny (bez wpłacania dotacji).

Auto nie zgadza się na jego usunięcie, chyba że po wpłaceniu dotacji, wtedy przesyła dodatek który usuwa tą stopkę.

Gall Anonim
09-02-2011, 18:03
@houston4

Jak to możliwe.
Należy znaleźć wpis i postępować zgodnie z licencją na której został komponent udostępniony (np., wpłacić - otrzymać skrypt do usunięcia lub usunąć jeżeli twórca na to pozwala):D

Skąd Firebug wziął kod odpowiedzialny za niechciany przeze mnie napis "Powered by"? Czy ktoś umie to wytłumaczyć?".
Naturalnie - z miejsca w którym napis ten się znajduje :lol:
Pzdr:P

palyga007
09-02-2011, 18:08
@Gall Anonim
Mógłbyś mi wytłumaczyć co nowego Twój post wnosi do tej dyskusji?

"Mowa jest srebrem...."

houston4
09-02-2011, 18:10
Naturalnie - z miejsca w którym napis ten się znajduje :lol:
Pzdr:P

Trochę dziwne bo

Przejrzałem wszystkie pliki tegoż komponentu i nie znalałem NIGDZIE napisu Powered by

Gall Anonim
09-02-2011, 18:31
Trochę dziwne bo: Przejrzałem wszystkie pliki tegoż komponentu i nie znalałem NIGDZIE napisu Powered by
Idę o zakład będący pięciokrotnością wartością dotacji na komponent lub ceny komercyjnej wersji że znajdę : Miejsce w którym on się znajduje :)
No to jak?
Wpłacamy Mężowi zaufania na forum właściwą kwotę i robię to co napisałem
Jak przegram - mąż zaufania zwraca Ci twoją kasę a moją po połowie wrzuca na PCJ i Phoca
Jak wygram - mąż zaufania zwraca Mi moją kasę a twoją po połowie wrzuca na PCJ i Phoca
No to jak?
:P

a_m
09-02-2011, 18:55
Odpowiedź jak pozbyć się informacji o prawach w phoca download już padła. Dalsze rozmówki są chyba niepotrzebne.