PDA

Zobacz pełną wersję : Rozszerzenie edytora menu górnego



Skorpionik81
09-02-2011, 12:51
Witam. Nie wiem już gdzie szukać bo szarpię się z tym 2 dzień.
Potrzebuję jakiegoś pluginu, który dodawałby opcję podświetlania ikon zakładek menu po najechaniu na nie strzałką, umożliwiał zmianę wielkości czcionek i samej czcionki w zakładkach menu albo kolor tła tych zakładek.

Mam joomlę w wersji 1.5.15 ale tam edytor jest tylko w polu artykułów a projektant menu pozwala tylko na zmianę nazwy, kolejność, odnośnik do artykułu i kilka innych opcji typu grafika (Menu ->Topmenu albo MainMenu) - i nic poza tym.

Słyszałem o dodatku Mega Menu ale widzę ze nie jest dostępny za free. Jest jakiś inny dodatek dający takie możliwości?

Proszę o odpowiedź bo naprawdę nie wiem co zrobić a termin zrobienia tego na stronie mnie goni niemiłosiernie.


PS dodam że jestem kompletnym lamerem jeśli chodzi o programowanie i edycję kodu źródłowego, więc jak ktoś będzie chciał mi wytłumaczyć z tej strony to poproszę wersję dla niedorozwiniętych ;]

ppilus
09-02-2011, 12:59
1. zrób aktualizację do 1.5.22
2. za wielkość czcionki, kolory itd. odpowiedzialny jest css
3. przydałby się link do strony

Skorpionik81
09-02-2011, 13:53
www.adextra.pl

Była jeszcze sugestia żeby przenieśc pasek Translator" na wysokość tych flag przełączających język strony żeby był tuż po lewo obok nich ale jest problem z menu i trzeba by operować separatorami (na moje oko) żeby to jakoś wyglądało no ale jak nie będę ogarniał to jeszcze zapytam

ppilus
09-02-2011, 14:13
Czy chodzi o zmianę koloru tych "kulek" i tła pod poszczególnymi pozycjami w menu po lewej ?

Skorpionik81
09-02-2011, 14:33
Chodzi o zmianę np. jak jest na górze "O firmie" to żeby można było zmienić wielkość czcionkę albo kolor tego napisu i żeby się napis albo jego tło podświetlił np. na żółto po najechaniu na niego strzałką.

ppilus
09-02-2011, 14:39
Wszystko to zrobisz edytując pliki css szablonu.
Jeśli chcesz by to zrobił ktoś za ciebie -> dział zleceń.
Jeśli nie, to pomocnym będzie Firebug i do dzieła.
http://wiki.joomla.pl/index.php/Narz%C4%99dzia_projektanta/Firebug
http://wiki.joomla.pl/index.php/Narz%C4%99dzia_projektanta/Narz%C4%99dzia_diagnostyczne

Skorpionik81
11-02-2011, 09:50
dzięki, spróbuję :)

Skorpionik81
14-02-2011, 11:11
No więc tak po otwarciu odpowiedniego katalogu w templates mam katalog css w którym są 4 pliki


editor.css
template.css
template.ie6.css
template.ie7.css

Jest jeszcze plik params.ini, który mogę z kolei otwierać w panelu administracyjnym ale on jest pusty.

Żeby zmienić tło zakładki menu (ostatnia - akcje pracownicze) i zwiększyć czcionkę pozostałych w których miejscach którego pliku muszę zmienić właściwości background i size?