PDA

Zobacz pełną wersję : problem z plikiem xml



greggor78
09-02-2011, 13:49
Witam
Korzystam z joomal 1.5.7. Chciałem ostatnio doinstalować kilka dodatków (glossary, vinaora, mod_aktualnosci) i wszystkie jak jeden mąż wyrzucają mi przy próbie instalacji, że nie zawierają pliku .xml lub że folder jest podójnie skompresowany. Sprawdziłem i żaden nie jest podwójnie skompresowany ...ale też nie zawiera pliku .xml. Wspomniane dodatki ściągałem z strony pliki.joomla.pl więc są raczej pewne. Gdzie popełniam błąd (bo zakładam, że wina leży raczej po mojej stronie). z góry dziękuję za pomoc.
pozdrawiam
Grzesiek

palyga007
09-02-2011, 14:21
Ja bym proponował zacząć od aktualizacji Joomla! do wersji 1.5.22.


ale też nie zawiera pliku .xml

Skoro nie zawiera pliku .xml to się raczej nie zainstaluje w sposób, który próbujesz tego dokonać nie sądzisz?

Ech... i się dałem zrobić jak dziecko..
2/3 paczek z podanej przez ciebie listy zawiera plik .xml (ta trzecia pewnie też, ale już mi się tego sprawdzać nie chciało)
Po drugie sprawdziłem i instalują się poprawnie.
1. Sprawdź prawa do katalogów
2. hmm trochę tak na wyczucie, ale jak wygląda sprawa z safe_mod na serwerze?

greggor78
09-02-2011, 20:52
Sorry za zamieszanie. Nikogo nie chciałem wkręcić. Paczki ściągałem kilkakrotnie. Nawet rozmiar się zgadzał, ale w środku był tylko jeden plik. Wina prawdopodobnie lezy po stronie mojego FlashGeta bo gdy ściągnąłem je w sposób tradycyjny to faktycznie wszystko jest ok. Dzięki za dobre chęci