PDA

Zobacz pełną wersję : problem z instalacją joomli



RyleC
13-10-2006, 13:47
z góry przepraszam jezeli moj problem jest banalny do rozwiązania ale w kwestii php i cmsów jestem baardzo niedoświadczony.

ściągnąłem sobie joomlę ze strony joomla.pl, uruchomiłem na komputerze lokalnym serwer apache, zacząłęm instalację joomli. w kroku 1 musze podać nazwę urzytkownika itp i nie umiem tego wypełnić.
pierwsze pole zostawiłem localhot, prefix także mam bez zmian.
nie wiem natomiast jak wypełnić pola nazwa użytkownika, hasło i nazwa bazy danych- ciągle gdy klikam dalej pojawia mi się komunikat "nieproawidłowy login i/lub hasło)
próbowałem już nazwy użytkownika: root, admin, marcin itp
hasła: password, password1, qwwerty
nazwa bazy: joomla, baaza

Co tam trzeba wpisać?

non3
16-10-2006, 21:05
z góry przepraszam jezeli moj problem jest banalny do rozwiązania ale w kwestii php i cmsów jestem baardzo niedoświadczony.

ściągnąłem sobie joomlę ze strony joomla.pl, uruchomiłem na komputerze lokalnym serwer apache, zacząłęm instalację joomli. w kroku 1 musze podać nazwę urzytkownika itp i nie umiem tego wypełnić.
pierwsze pole zostawiłem localhot, prefix także mam bez zmian.
nie wiem natomiast jak wypełnić pola nazwa użytkownika, hasło i nazwa bazy danych- ciągle gdy klikam dalej pojawia mi się komunikat "nieproawidłowy login i/lub hasło)
próbowałem już nazwy użytkownika: root, admin, marcin itp
hasła: password, password1, qwwerty
nazwa bazy: joomla, baaza

Co tam trzeba wpisać?

To samo mi sie dzieje a najsmiejszniejsze jest to ze tworzy on baze danych bo patrzylem przez PHPAdmin ale caly czas zuca sie o haslo/login hmm zmienilem z localhosta na 127.0.0.1 i tez nic wiec juz sam nie wiem moze mysql zly

RyleC
17-10-2006, 17:49
Już wiem co jest nie tak. Najpierw w easyphp należy utworzyć nową bazę mysql i tam stworzyć nick i hasło do bazy danych, które trzeba wpisac w procesie instalacji joomli