PDA

Zobacz pełną wersję : artykul i haslo - kazdy ma swoj, edytowalnosc



wojciecho44
10-02-2011, 10:58
Witam Serdecznie wszystkich,
Mam do was ogromna prosbe dotyczaca komponentu odpowiedzialnego za uprawnienie kadmu użytkownikowi do edytowania tylko swojej oerty.

Np. powiedzmy ze mamy strone o tematyce agroturystycznej.
Oparta jest na joomli.
Mamy np. taki dzial jak Oferty w korym jest 10 wlascicieli którzy oferuja klientom nocleg.
Każdy kto kliknie na dany link przeniesie go do artykulu o ofercie o nim jakie domki za ile opis zdjęcia itp.

Zalezy mi na tym aby kazda osoba z tych 10 miala swój login i haslo tylko i wyłącznie do swojego artykulu., nie majac dostępu do innych tylko do swojego gdzie ma możliwość edytowania i dodania np. zdjęć??}

Interesuje mnie joomla 1.5 jak również 1.6 ktoras z tych.

Czy istnieje taki komponent?
Będę niezmiernie wam wdzieczny za wszelka pomoc

kurtz
10-02-2011, 11:18
komponent k2 tworzy ciekawszą strukturę kategorii. również, tylko właściciel i ewentualnie administrator może edytować artykuł, jeżeli właśnie na artykułach opierasz ofertę.

wojciecho44
10-02-2011, 11:21
a jesli na czyms innym bym opieral?? jaki pomysl?
Aby kazdy mial do danej sekcji dostep na haslo czy login i haslo?
i tylko mogl edytowac swoje dane jak informacje o swoim domku ofercie zdjecia itp???
bardzo prosze o pomoc bede niezmiernie wdzieczny

kurtz
10-02-2011, 11:23
ale to są drogie pomysły. 600 usd - 1000 usd i nadal pełne błędów, chociaż można im przeciwdziałać + lokalizacja

ale, w joomla! każdy ma swoje hasło i login. nikt nie edytuje treści bez logowania. nawet menu użytkownika z odnośnikiem do dodania artykułu, dostępne jest tylko dla zarejestrowanych. oczywiście nie musi, ale jest.

wojciecho44
10-02-2011, 11:29
a sobi2 ma taka mozliwosc??

kurtz
10-02-2011, 11:33
nie wiem, nigdy nie korzystałem z sobi. pytanie po co ? skoro rozwiązanie masz podane na talerzu.

wojciecho44
10-02-2011, 11:41
czyli mowisz ze dzieki k2, stworze np. 10 uzytkownikow gdzie kazdy z nich bedzie mial tylko i wylacznie dostep do swojego dzialu gdzie bedzie mial mozliwosc edytowania swojego watku oferty??? czy zdjecia??

Oczywiscie nie majac dosteu do innych ofert. tylko i wylacznie swoja.

kurtz
10-02-2011, 11:45
działu ? mówiłeś o artykule nie o dziale. pozostała odpowiedź brzmi "tak".

wojciecho44
10-02-2011, 12:14
Dokladnie to chodzi mi o cos takiego jak jest np. na stronie:

http://www.nocowanie.pl/noclegi/podkarpackie/

Gdzie mam jakies tam mieszkanka, i kazda osoba z tych mieszkanek dostaje haslo aby tylko edytowac swoja oferte.


A DZIAL SIE NAZYWA NP NOCLEGI gdzie mam rozne oferty domkow tak jak na stronie podanej wyzej.

to tyle :D

kurtz
10-02-2011, 16:35
zapytałem czy stać cie na takie coś ?

mogę zrobić ci na joomla ! za + / - 7 000, albo dedykowany za jakieś 25 000 + jakieś 3 000 szata. w przeciwnym wypadku pozostaje ci wskazane powyżej.

---------- Post dodany o 16:35 ---------- Poprzedni post był o 12:19 ----------

żeby zamknąć temat, który z różnych powodów okazał się niezakończonym.

zupełnie przypadkiem natrafiłem na takie coś.

http://www.joomlacalendars.com/appointment-calendar-for-joomla

powiązane z tymi kilkoma artykułami, oczywiście angażując swój wkład w przekodowanie tego kalendarza odpowiednio, być może [ dokumentacja jest na stronie, możesz poczytać ] istnieje możliwość integracji z nimi.

oczywiście nie automatyzuje to procesu jaki chcesz osiągnąć. w pełni zautomatyzowany, został pokrótce przedstawiony w tym wątku. jeżeli jest to 10 osób być może, wystarczyłoby nadać im uprawnienia w zapleczu zamiast we front-endzie.

--


//
wszystkie informacje przedstawione w mojej odpowiedzi nie stanowią oferty ani nawet sugestii, że wskazane w nich rozwiązania są jedynym rozwiązaniem twojego problemu. przedstawione informacje jedynie zarysowują problematykę z którą mogłem spotkać się w trakcie użytkowania systemu lub też z ciekawości twojego problemu, dołożyłem wszelkich starań aby znaleźć przedstawione powyżej rozwiązanie wśród społeczności. nie biorę żadnej odpowiedzialności za szkody jakie poniesiesz w trakcie rozwiązania swojego problemu. twoim zadaniem jako administratora własnego serwisu jest dołożenie wszelkich starań, aby ten serwis należycie zabezpieczyć przed uszkodzeniem wywołanym przez nienależytą implementację podanych rozwiązań //.

kurtz
13-02-2011, 09:14
można też taką usługę świadczyć zewnętrznie, integrując niektóre funkcję np z joomla! czy innym cms'em

wygląda to mniej więcej tak :

http://img145.imageshack.us/img145/3303/res02.th.png (http://img145.imageshack.us/i/res02.png/)

w lewym górnym rogu jest miejsce na nazwę obiektu. cały system wyświetla się jako okienko pop - up nad stroną obiektu. po wykonanej rezerwacji aplikacja zwraca wynik na stronę.

aplikacja przebiega w kilku krokach, dostępne opcje wyboru, opisu [ również ikonowego ] obiektu, możliwość dodania galerii multimediów, itd.


wielojęzyczność
wiele walut
hostowane zewnętrznie
usługa w modelu saas
płatne za rezerwacje w systemie % - co to znaczy ? nie płacisz nic za aplikację, za jej obsługę, hosting [ aplikacji ]. płacisz za wdrożenie do swojego systemu oraz % udział za dokonane rezerwacje.


celowo zamazałem dane. jest to informacja wybiegająca poza działalność tego forum, tak jak ewentualne usługi doradcze.

informacja jedynie poglądowa, która ma na celu wskazanie to, co z joomla! można zrobić, angażując środki finansowe, również w rozwiązania open source.

model ten wdrożony zostanie w aplikacjach dedykowanych dla joomla! / nooku. więcej za 2 - 3 mce.