PDA

Zobacz pełną wersję : pobieranie plików z joomla a okno pobierania



jakub303
10-02-2011, 16:27
Witam, mam problem z udostępnieniem pliku (pdf) w treści artykułu. Chciałbym aby po kliknięciu w aktywny link wskazujący ścieżkę do pliku, pojawiało się okienko pobierania które zapyta czy otworzyć czy zapisać. Niestety takie okno nie wyskakuje, pdf po prostu otwiera się w oknie przeglądarki. Co jest źle?

Teraz wygląda to tak:
<p>Pobierz <a href="images/stories/nazwa_pliku.pdf" target="_blank">dokument</a>.</p>

Dzięki

alex51
10-02-2011, 19:28
A nie jest to przypadkiem uzależnione od ustawienia przeglądarki - czy ma otwierać, czy też zapisywać, a może pytać co robić? W FF tak jest w Narzędzia-->Opcje-->Aplikacje.

jakub303
10-02-2011, 22:32
Racja. Na to bym nie wpadł. To jest forumlarz aktywny i rzeczywiscie "adobe acrobat forms document" w FF ma domyślnie ustawione otwieranie w oknie przeglądarki. Zresztą Safari i IE robią to samo. Niestety nie rozwiązuje to mojego problemu. Plik ma prawie pół MB, a ja nie chcę aby użytkownicy witryny, szczególnie Ci z wolnymi łączami i/lub komputerami mieli problemy z powodu długo otwierającego się pliku. Czy jedynym rozwiązaniem aby plik był ściągany na komputer bez otwierania jest napisanie aby kliknąć w link prawym przyciskiem i wybrać "zapisz jako"? :(

alex51
11-02-2011, 07:03
Sądziłem, że zdecydowana większość użytkowników komputerów (nawet takich dziadków jak ja :)) jest zorientowana w sposobach ustawień pobierania plików. Zawsze można też dodać dodatkowy opis o zastosowaniu opcji PPM - "Zapisz element docelowy jako". Taką informację można dodać za pomocą dodatku csschmurka (http://danielg28.pl/component/content/article/1-dodatki-do-joomla/9-plugin-csschmurka.html), dzięki czemu napis pojawi się po najechaniu na wybrany fragment tekstu, lub obrazka.

tomaszek83
11-02-2011, 07:51
całe "pół" MB??? to nawet na łączu bardzo, bardzo wolnym otworzy się dość szybko...

Jerry77
18-01-2013, 16:19
Dopisze sie do tego tematu ponieważ mam identyczny dylemat - jak zrobić, żeby pojawiało sie okno typu OTWÓRZ/ZAPISZ... Będę wdzięczny za każdą sugestję :)

zwiastun
18-01-2013, 16:57
A przeczytałeś, o czym mowa w tym wątku, czy zatrzymałeś się na tytule?

Jerry77
18-01-2013, 17:23
Oczywiście, że przeczytalem i nic mi to nie dało najwidoczniej - kolega pomoże czy będzie krytykował?

zwiastun
18-01-2013, 17:25
A w czym Ci pomóc? To czy się pojawia okno Otwórz/Zapisz plik zależy od ustawień przeglądarki, co @alex51 napisał w drugim poście.

Jerry77
18-01-2013, 17:45
No kurde, właśnie nie - sprawdziłem na stronie BIP i na własnej z takim wynikiem, że BIP ma tak jak ja bym chciał, a mnie sie otwiera w przeglądarce - nie ogarniam więc piszę ;/

- - - Updated - - -

Dobra, przełączyłem w przeglądarce i mam co chciałem, ale kwestia jest taka, jak zrobić to w kodzie, bez kombinacji z przeglądarką - wiem, że sie da, ale nie wiem jak :DD