PDA

Zobacz pełną wersję : Menu i modul



Lenson
10-02-2011, 17:40
Witam serdecznie mam pewien problem.
a mianowicie:

Mam modul HOT Joomla Gallery , i chcem wykorzystac go do wyświetlania galeri
rzecz w tym, że nie wiem jak mam zrobic, i do czego tak naprawde mam zrobic odwolanie, skoro do tej galeri ma mi przechodzic poprzez modul "wlasny kod html", w jaki sposob mam zrobic tak jak by "czysta strone (z calym wygladem strony) ". Bo jak dam zeby przyjol mi pozycje "kontener_tekst" np , to bedzie mi sie wyświetlal na kazdej podstronie itp , wiem ze mozna to zmienic poprzez zarzadzenie w ktorej opcji menu ma mi sie tylko wyswietac , a co zrobic jezeli ma mi sie to otwierac nie przez menu tylko przez cos innego ?

Tak samo w jaki sposob mam zrobić inne podstrony, z takim samym podzialem jak strona glowna ? np na 2 czesci? do czego mam sie odwolac ?

Cin3k88
11-02-2011, 18:06
Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem, ale utwórz sobie nową pozycję menu wybierz Artykuł - > Artykuł - strona główna i ustawieniach po prawej stronie wszystkie pozycje daj na 0, wtedy pojawi Ci się ta strona jako pusta i będziesz mógł na niej opublikować moduł.

Lenson
11-02-2011, 21:13
Słuchaj z tym ze ja juz mam 1 strone główna , chyba nie chesz mi powiedziec ze moge miec 2 strony główne ?;> po 2 jak dodam nowa pozycje w menu , to pojawia mi sie ona w nawigacji menu , a tego chcial bym wlasnie uniknac

Cin3k88
11-02-2011, 21:31
szczerze mówiąc nie do konca rozumiem czego nie możesz tutaj zrobić? ogladam właśnie ten moduł i nie widzę z nim problemów.

Co chcesz osiągnąć?

Masz zakładkę Galeria i po wejściu do niej ma się pojawiać ten moduł i ją wyświetlać, tak?

Lenson
11-02-2011, 22:58
Słuchaj , mam jakies tam menu w ktorym jest "start" , " o firmie " " kontakt " "referencje" , do aktualnych realizacji(czyt grafiki z opisem) chcem przechodzic przyciskiem (grafika) ktory jest umieszczony w panelu nizej (i to nie jest zadne menu) po prostu chcem przechodzic do grafiki poprzez grafike jakas tam

Cin3k88
11-02-2011, 23:07
Tworzysz sobie w takim razie artykuł o nazwie: "aktualne realizacje" z jakimś tekstem "oto nasze ostatnie realizacje" czy co tam generalnie ma się znajdować powiedzmy, do tego nowe menu o nazwie "help" nie publikujesz go nigdzie bo nie jest Ci potrzebne widoczne, w menu tworzysz sobie odnośnik Artykuły->Artykuł i wybierasz utworzony wczęśniej artkyuł 'aktalne realizacje', teraz dodajesz sobie moduł HOT Joomla Gallery i publikujesz go tylko na tej utworzonej stronie (po tworzysz menu żeby się pojawiła możliwość opublikowania w nim modułu), no i tą grafikę która ma być linkiem do tej galerii linkujesz pod adres "aktualne-realizacje.html" jeżeli tak nazwałeś pozycje w menu.

Mam nadzieje że jasno to opisałem i mam nadzieje że zrozumiałem o co Ci chodzi.

Lenson
11-02-2011, 23:10
http://s1327.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1348205&t=634330696785344334&id=440191819&vid=440191819 zobacz jest menu , a ja chcem aby poprzez grafiki te na dole (książkę i klucze) wchoodzilo mi na odpowiednie miejsce

Ps zrobiłem to co ty mówisz , tzn juz wpadlem na to wczesniej , z tym ze jak robie nowa pozycje menu , i jej nie opublikuje , to nie jest wyswietlona ona pozniej przy wyborze w module

Cin3k88
12-02-2011, 00:02
tzn opublikuj ją normalnie (zeby był zielony ptaszek), ale nie publikuj modułu od tego menu, to nie będzie tego widać nigdzie na stronie.

czyli wystarczy te grafiki odpowiednio podlinkować, te realizacje po prawo linkujesz do tego co ja Ci powiedziałem i będziesz miał widoczną galerię.

Lenson
12-02-2011, 22:14
Te galerie podlinkowac w kodzie ? czy jest jakis sposob przez panel ? ps to mowisz ze mam calkiem nowe menu zrobic ?

Cin3k88
12-02-2011, 22:46
robisz całkiem nowe menu, bo dzięki temu dostajesz krótki linki typu (ostatnie-realizacje.html) i wtedy linkujesz je do zdjęcia z tymi kluczami (narzędziamy) czy co to tam jest, jeżeli masz to w module to zrób obrazek jako link.

Lenson
13-02-2011, 12:40
No obrazek mam jako modul "wlasny kod html" ;d okej , wyszlo ^^ Tylko tak sie zastanawiam , bo wydaje mi sie ze to takie wyjscie troche do okola ;> tak hmm "samolotem do sklepu" ;p

Cin3k88
13-02-2011, 13:40
heh może i jest to rozwiązanie mocno inżynierskie ;) ale ważne że działa ;). Chociaż jeżeli jest inne to sam bym się go chętnie nauczył.

Pozdrawiam.

Lenson
13-02-2011, 14:14
No bo własnie wydaje mi sie ze powinna byc opcja typu "czysta nowa strona" w ktorej mozesz umiescic co ci sie podoba , tylko zeby wyglad miala taki jak szablon i tyle

seba.adm
13-02-2011, 14:45
Witam


powinna byc opcja typu "czysta nowa strona" w ktorej mozesz umiescic co ci sie podoba , tylko zeby wyglad miala taki jak szablon i tyle

W takim razie skorzystaj z tego: >>Pusty komponent<<. (http://pliki.joomla.pl/katalog/administracja/dodatki-administracyjne/pusty-komponent-blankcomponent.html)Odnosząc się do zacytowanej wypowiedzi, jest to rozszerzenie, które spełnia kryteria które wymieniłeś.

Lenson
13-02-2011, 15:09
A jak tego użyć ?

seba.adm
13-02-2011, 15:14
Instalujesz, i w projektancie pozycji menu tworzysz nową pozycję, z listy (typ pozycji menu) wybierasz Łącze wewnętrzne -> Blank

Cin3k88
13-02-2011, 15:22
Kurcze faktycznie :) fajny bajer. Wydawało mi się że ktoś mi kiedyś o tym wspominał, tylko wytłumaczył mi to w ten sposób że jest to komponent który nie wyświetla tła jeżeli masz jakieś nałożone na content, a zostawiasz puste miejsce.

Ale dzięki wielkie za info :)

PS. dałbym Ci pkt. rep. ale nie mogę bo dałem Ci już w innym wątku.

Lenson
13-02-2011, 17:50
A znacie moze jakis fajny modul / komponent odpowiedzialny za pokaz grafiki w raz z malym opisem ? badz pokaz grafiki w artykule ? i pozniejszej mozliwosci powiekszeniu tej grafiki ? (w srodku w artykule) ? najlepiej to i ten i ten by mi sie przydal ^^

seba.adm
13-02-2011, 17:54
Zobacz to: >>Sigpus<< (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/11426).

Lenson
13-02-2011, 18:55
Z tego co tam widze to pod linuxa tylko 1.5 ?

Cin3k88
13-02-2011, 19:10
Z tego co tam widze to pod linuxa tylko 1.5 ?

Linuxa?! Gdzie Ty coś takiego widzisz.

Masz download 3 rzeczy: 1. Dla wersji Joomli 1.6, 2. Moduł dla Joomli 1.5 i 3. Plugin dla Joomli 1.5

http://joomlacode.org/gf/project/sigplus/frs/

Lenson
13-02-2011, 21:57
tgz to raczej nie jest rozszerzenie dedykowane dla windowsa ;>?

Edit:
Czy ten blank tez mam tworzyc w nowym pomocniczym menu ? bo jak dodaje go do mojego "main menu" to rowniez wyswietla mi sie link do tego menu w aktualnej pozycji menu

Dlaczego nie ma opcji :
Pokaż w menu: brak ? ;/

Cin3k88
13-02-2011, 23:14
Tak musisz stworzyć całkowicie nowe menu jeżeli nie chcesz żeby pojawiał się w Twoim "main menu".

Lenson
13-02-2011, 23:38
Hmm to daje mi to tylko to ze nie musze przypisywac tego do artykulow , juz jest jakies wyjscie ,a gdyby tak bylo wyjscie po prostu nie upubliczniac tego ? tak jak napisalem "pokaz menu - nie pokazuj"


Edit: Wiecie moze w jaki sposob mozna dodac do menu grafike jako separator ?

Lenson
17-02-2011, 00:26
Nie wiem dlaczego ale na firefox-ie przesuwa mi sie cala strona glowna i nie tylko , wie ktos moze w czym tkwi problem ? na innych przegladarkach dziala dobrze

seba.adm
17-02-2011, 00:40
Nie wiem dlaczego ale na firefox-ie przesuwa mi sie cala strona glowna i nie tylko , wie ktos moze w czym tkwi problem ? na innych przegladarkach dziala dobrze
A może tak kolega będzie łaskaw i będzie stosował się do Regulaminu Forum. 1 post = 1 problem. Bez linku do strony to możesz co najwyżej zapytać wróżki. Poza tym, zauważyłem że masz bardzo specyficzną formę podziękowań za to co do tej pory uzyskałeś w tym temacie - większość wypowiedzi kończy się kolejnym pytaniem. Proste dziękuję, widać też sprawiło problem. Na przyszłość życzę więcej zastanowienia, zanim o coś zapytasz.

Lenson
17-02-2011, 01:14
Przepraszam jeśli cię uraziłem tym że nie podziękowałem :) Także dziekuje za wszystko co dotychczas mi pomogliscie , aczkolwiek pisze to w tym temacie ponieważ w innych tematach ani troche ruchu nie widzialem , pisalem juz wiele innych postow w ktorych nie bylo zadnego zainteresowania i korzystajac z okazji , chcialem zapytac tutaj

seba.adm
17-02-2011, 01:21
Ale opisując tutaj nowy problem, masz jeszcze mniejsze szanse że ktoś pomoże. Takie dodatkowe tematy wprowadzają tylko bałagan i mają odwrotny skutek. Więc jedyne co pozostaje to założyć poprawnie nowy wątek i przede wszystkim podać link do strony.