PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kodowaniem polskich znaków



szefcu
11-02-2011, 08:03
Chciałem zainstalować joomle w subdomenie i cos poszlo nie tak zamiast swojej strony zobaczylem strone joomla. Mialem na dysku kopie plikow wiec usunalem wszystko z serwera i wgralem te sprzed dwoch tygodni. wrzucilem takze backup bazy. Wszystko ruszyło tylko bez polskich znaków. Czy spotkaliście się z cymś takim ? pozdrawiam.

pyziak
11-02-2011, 08:12
sprawdź kodowanie bazy

szefcu
11-02-2011, 08:20
sprawdź kodowanie bazy

Witam serdecznie:
Kodowanie bazy : utf8_unicode_ci

ale widze ze przy każdej z tabel metoda porownywania napisów to : utf8_general_ci

---------- Post dodany o 08:20 ---------- Poprzedni post był o 08:15 ----------

System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci czy to jest kodowanie ?

pyziak
11-02-2011, 08:34
hmm. czyli masz dobrze, a może edytowałeś plik językowy np: w notatniku ?
i podaj link do strony

szefcu
11-02-2011, 08:36
hmm. czyli masz dobrze, a może edytowałeś plik językowy np: w notatniku ?
i podaj link do strony

witam ponownie nie edytuje w notatniku ,wiem ze są z nim problemy.
www.przyglow.pl

alex51
11-02-2011, 10:13
Podejrzewam, że korzystałeś z kopii bazy, otrzymanej od dostawcy hostingu (czyżby ovh.pl)? Świadczą o tym widoczne znaki zapytania w miejscu polskich znaków diakrytycznych. Taki objaw źle wróży na przyszłość, bo raczej nie odtworzysz z tego właściwych znaków.

Jak zauważyłem, to jednak masz hosting na ovh.pl, a więc sprawa jest już przegrana, chyba, że masz w zapasie starszą kopię bazy z PMA, która można zaimportować i uzupełnić ewentualne braki w treściach z tej skopanej przez ovh.pl kopii.
Swoje zdanie na temat rzetelności ovh.pl wyraziłem na ich forum (http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=13179).

kurtz
11-02-2011, 11:28
prawdą jest, że kopia dostawcy jest zawsze alternatywą. do roli admina należy wykonywanie jej czy to manualnie czy cronem.

do roli tego samego admina, skoro już zdecydował się pracować w środowisku baz danych, należy poznać ich działanie. administrator ovh nie zrobił nic złego prosząc o konwersję we własnym zakresie. jest to normalne, przecież leży to w gestii administratora serwisu.

ovh nie ukrywa też parametrów technologicznych serwerów. to logiczne, że decydując się na taki a nie inny, akceptujemy te warunki.

po raz kolejny zwracam uwagę wszystkim, że utworzenie strony joomla! i administrowanie taką stroną nie jest równoznaczne z "ceną" jaką zapłaciliście za cms.

joomla! jak każdy inny system zarządzania treścią, nie jest tanim w rozumieniu słowa "tanie" prezentowanym na tym i wielu innych forach.

polecam

http://dev.mysql.com/doc/refman/5.5/en/charset-conversion.html

względem każdej wersji mysql'a

---------- Post dodany o 11:28 ---------- Poprzedni post był o 11:02 ----------

nie wiem czy na tym forum, ktoś, kiedyś nie podjął tego tematu. dawno temu, jeszcze przy okazji linii 1.0.x

szefcu
11-02-2011, 12:49
Jakim programen najlepiej ręcznie robić kopie bazy danych ?? Pozdrawiam i dziękuję.

alex51
11-02-2011, 12:56
phpMyAdmin

szefcu
11-02-2011, 13:29
Mam jeszcze pytanie.
Jak bezpiecznie zainstalować joomle w subdomenie tak żeby nie nadpisała mi istniejącej strony??
Czy instalować to na bazie domeny czy na innej ?? Podobno poddczas instalacji joomli w subdoenie jeżeli instalujemy na tej samej bazie należy zmienićprzedrostek Tabel ?? Pozdrawiam.

alex51
11-02-2011, 13:31
Podejrzewam, że w posiadanym hostingu na ovh jest do dyspozycji jedna baza danych, więc koniecznym jest zastosowanie odmiennego prefixu tabel bazy danych. Zamiast tradycyjnego jos_ użyć innego, np. jom_.

badkupa
11-02-2011, 13:59
Jak dbasz o bezpieczeństwo swojej strony nigdy nie instalujesz z standardowym JOS_ a jak się instaluję drugą joomle hmmm tworzysz subdomene z drugą bazą danych po drugie jak nie możesz nadać kilku baz danych w twoim hostingu to oznacz tylko tyle że jest za słaby na utrzymanie dwóch 2 cms`ów


schemat strona podstawowa ... jos_ ale bezpieczniej np f8ws5ed9g_ hehehe
druga strona ... jos1_ ale bezpieczniej np hs7fhs6s_ heheheh ! kodowanie generali utf8
jos_ oraz jos1_ jedna baza danych durne rozwiązanie ale chodzi druga baz bezpieczeństwo oraz wygoda
chyba w miarę zrozumiały jest ten potok słów .. ok czas na pracę .

szefcu
11-02-2011, 16:46
Jak dbasz o bezpieczeństwo swojej strony nigdy nie instalujesz z standardowym JOS_ a jak się instaluję drugą joomle hmmm tworzysz subdomene z drugą bazą danych po drugie jak nie możesz nadać kilku baz danych w twoim hostingu to oznacz tylko tyle że jest za słaby na utrzymanie dwóch 2 cms`ów


schemat strona podstawowa ... jos_ ale bezpieczniej np f8ws5ed9g_ hehehe
druga strona ... jos1_ ale bezpieczniej np hs7fhs6s_ heheheh ! kodowanie generali utf8
jos_ oraz jos1_ jedna baza danych durne rozwiązanie ale chodzi druga baz bezpieczeństwo oraz wygoda
chyba w miarę zrozumiały jest ten potok słów .. ok czas na pracę .


dzieki zza podpowiedz jestem nowiciuszem dlatego dzieki za dobre wskazowki

kurtz
11-02-2011, 16:59
a mnie zastanawia dlaczego porada pouczająca i ucząca, nie tylko funkcjonowania baz danych, ale również j. angielskiego, logiki, itd jest mniej "dobrą wskazówką" niż ta, którą możemy machnąć dwoma kliknięciami ?

@szefcu, rozgrzeszam cię tylko dlatego, że jesteś nowicjuszem. niczego ten temat nie nauczył ciebie, a już najmniej rozwiązania twojego problemu i bezpieczeństwa twojej instalacji.

badkupa
14-02-2011, 18:30
bo proste zawsze wypiera skomplikowane no cóż jestem burakiem nie znam się nie niczym a logika jest przereklamowana .. ps jaki zaawansowany użytkownik miał bym problem z beazkupem heheh.. bazy danych lub postawieniem drugiego cms a na koncie hostingowym