PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla nie reaguje na podmianę plików szablonów przeglądu sekcji, artykułów itp



lucjanhellski
11-02-2011, 12:07
Witam, dopadłem artykuł:

http://wiki.joomla.pl/index.php/Zrozumie%C4%87_koncepcj%C4%99_podmiany

Wszystko było by ok gdyby Joomla reagowała na moje modyfikacje szablonów. Moim celem jest edycja widoku artykułu przeglądu sekcji więc wyedytowałem plik:

com_content/views/section/tmpl/blog_item.php

po czym wrzuciłem do szablonu na serwerze:

templates/moj_szablon/html/com_content/views/section/tmpl/blog_item.php

i niestety brak jakichkolwiek efektów.

Nie pomaga również zmiana nazwy "blog_item.php" na "item.php"

jak i wrzucenie całej zawartości oryginalnej joomli z katalogu views/section wraz z zmodyfikowanym plikiem.

Joomla nie reaguje na żadne modyfikacje szablonów widoków jakby wcale nie wykrywała nadpisujących plików szablonu. Nie pomaga czyszczenie pamięci podręcznej joomli czy też przeglądarki. :zagubiony:

Proszę o jakąś pomoc/podpowiedź co robię źle?

kurtz
11-02-2011, 12:11
a prawa dostępu ?

Bazyl
11-02-2011, 12:13
Witam,

Zapisz swoje pliki.
Skopiuj folder html z szablonu beez do swojego, wprowadź modyfikacje.

lucjanhellski
11-02-2011, 13:42
@kurtz
Prawa dostępu?? Chodzi o chmody plików?
@bazyl
Na pliki z szablonu beez reaguje. Pytanie dlaczego nie reaguje na zmodyfikowane domyślne?? Na których chciałbym sie oprzeć. Pliki z beez rozwalają szablon :/ Ktoś potrafi mi wytłumaczyć o co tu chodzi??

tomaszek83
11-02-2011, 14:19
@kurtz
Prawa dostępu?? Chodzi o chmody plików?
@bazyl
Na pliki z szablonu beez reaguje. Pytanie dlaczego nie reaguje na zmodyfikowane domyślne?? Na których chciałbym sie oprzeć. Pliki z beez rozwalają szablon :/ Ktoś potrafi mi wytłumaczyć o co tu chodzi??


chodzi o nadpisywanie szablonem

alex51
11-02-2011, 14:37
(...)Moim celem jest edycja widoku artykułu przeglądu sekcji więc wyedytowałem plik:

com_content/views/section/tmpl/blog_item.php
po czym wrzuciłem do szablonu na serwerze:
templates/moj_szablon/html/com_content/views/section/tmpl/blog_item.php
i niestety brak jakichkolwiek efektów.
(...)
Źle podałeś ścieżkę w folderze szablonu. Stworzony plik powinieneś umieścić w takiej lokalizacji:
templates/moj_szablon/html/com_content/section/blog_item.php

lucjanhellski
11-02-2011, 14:54
Źle podałeś ścieżkę w folderze szablonu. Stworzony plik powinieneś umieścić w takiej lokalizacji:
templates/moj_szablon/html/com_content/section/blog_item.php

Dziękuję, teraz załapało. Mam pytanie, chciałbym dogłębnie wyczerpać temat. Rozumiem, że jeśli wyedytuję pliki szablonu przegladu z katalogu np. "com_content/views/section/tmpl/" to muszę je wrzucić do "templates/moj_szablon/html/com_content/section/" czyli bez folderu "tmpl"? Czy analogicznie nalezy postępować z innymi szablonami (articles, category) ?

alex51
11-02-2011, 15:00
Dokładnie. Polecam >>artykuł<< (http://robertmatuszewski.pl/blog-joomla/34-nadpisywanieszablonem.html?8cdc93b1bc82f66f114251a 08f09de73=d57de4c18eee1ec87b86a01013f0bc4b) naszego kolegi @Robstera, świetnie wyjaśnia tą problematykę.

Bazyl
11-02-2011, 16:57
Kolego, zaglądałeś do katalogu html szablonu beez?