PDA

Zobacz pełną wersję : nie można zainstalować galeri



arkkos
13-10-2006, 19:41
Postawilem strone na serwerze home.pl, probuje teraz zainstalowac galerie. Pnygallery instaluje sie, jednak nie moge wgrywac obrazkow. Najbardziej mi zalezy na zoom media gallery, jednak przy instalacji, strona dlugo sie wczytuje, po czym wygasa, nie instaluje komponentu. Zauwazylem ze male galerie(do 100 kilo) sie instalują, ale nie mozna wgrywac zdjec. Natomiast wiekszych nawet nie moge zainstalowac. Dzwonilem do home.pl , powiedzieli ze serwery nie mają zadnych ograniczen na wielkosc wgrywanych rzeczy przez joomle, jedynie jest to sprawa joomli. Jedyną niezgodnosc która mi wyswietla to

Zmienna PHP register_globals ustawiona jest ’ON’ zamiast ’OFF’

Niedawno mialem podobny problem na livenet.pl, ale zoom media gallery, bez problemu sie zainstalowalo. pozdrawiam i prosze o pomoc

stone
13-10-2006, 21:20
Hmm, dziwne, mam same pozytywne doświadczenia z home, i napewno ograniczen nie daja.
Sprobuj moze inna paczke zoom'a, jakąś starszą, bądź oryginaną

arkkos
13-10-2006, 21:39
po nastej próbie udało mi sie w koncu zainstalowac zoom media gallery, ale kiedy chce dodac zdjecie pojawia mi sie kilkaset takich komunikatow np:
Warning: chdir(): Permission denied (errno 13) in /piotrowska/joomla/components/com_zoom/lib/UnixPlatform.class.php on line 99

Warning: opendir(/piotrowska/joomla/images/zoom/HHKJDW): failed to open dir: Too many open files in /piotrowska/joomla/components/com_zoom/lib/UnixPlatform.class.php on line 91

Warning: readdir(): supplied argument is not a valid Directory resource in /piotrowska/joomla/components/com_zoom/lib/UnixPlatform.class.php on line 103

Wszystkie komunikaty dotyczą pliku UnixPlatform.class.php . Do tego nie działają polskie czcionki w nazwach galeri i opisach . pozdrawiam

stone
13-10-2006, 21:42
Zgłoś to do home'a to ne jest normalne zachowanie Joomli
A jaką masz wersję jeszcze zapytam?

arkkos
14-10-2006, 10:48
Wersja MySQL:: 4.1.18-log
Wersja PHP:: 4.4.2
Serwer WWW:: IdeaWebServer/v0.40
Interfejs serwera PHP:: ucgi
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC

Zastanawialem sie, czy nie podmienic pliku UnixPlatform.class.php , Zainstalowalem jeszcze raz galerie, tym razem z katalogu. Ciagle wyskakują mi te błedy przy dodawaniu zdjec. Opisalem dokladnie problem i czekam na odpowiedz home.pl, na razie nie wiedzą co to jest. pozdrawiam

arkkos
15-10-2006, 15:50
po 2 dniach, dostalem odp z homu, otoz katalog w kktorym znajduje sie joomla musi miech chmody 755, Teraz tak jest i działa wszystko ok. aLe jest taki problem -Pracuje teraz na angjęzycznej wersji Zoom media Gallery, jak zrobić, zeby działały polskie czcionki w opisach zdjec i nazwach galeri. Ten sam problem mialem jak przedtem zainstalowalem spolszczone zoom media galery. prosze o odp. i pozdrawiam