PDA

Zobacz pełną wersję : instalacja tego samego komponentu drugi raz, repertuar kin i teatrów



darecki
13-10-2006, 23:58
mam dwa problemy:
1)czy instnieje komponent przeznaczony do klarownego wykazu repertuaru/ów (kilku) kin?
2)próbuję zastapić go (patrz wyżej) kalendarzem wydarzeń, bo nigdzie nie moge znaleźć komponentu przedstawiajacego owy repertuar... Ale mam taki problem, żeby nie zaburzać czytelności chciałbym (od bólu ten komponent wydarzeń) zainstalować dwa razy: raz jako repertuar kin, drugi jako repertuar teatrów. Wtedy system krzyczy, że komponent już istnieje : (

Z góry dzieki za pomoc.

zwiastun
14-10-2006, 02:48
1. nie istnieje
2. Kalendarz się do tego nadaje wyśmienicie
3. Dwa razy komponentu zainstalować się nie da. Natomiast można przecie podzielić zdarzenia na kategorie.

mariob
19-12-2006, 00:29
Czy to znaczy, ze zadnego komponentu nie da sie zainstalowac dwa razy?
czy tylko tego wymienionego?

darecki
19-12-2006, 12:44
Czy to znaczy, ze zadnego komponentu nie da sie zainstalowac dwa razy?

- na to wygląda - najlepiej sprawdź, spróbuj zaintalować komponent, który Ciebie interesuje drugi raz.


czy tylko tego wymienionego?

- tego wymienionego również, tym bardziej, że taki nie istenieje ;)

Możesz za to kopiować moduły i odpowiednio je modyfikować (położenie, wyświetlane dane, etc.)

kubi
14-06-2007, 13:15
Hm, a mógłbyś przybliżyć jak to zrobić? Próbowałem kopiować przez zwykłą instalację ręczną i zmianę nazwy. Później dodałem linię w pliku virtuemart_module_installation.
Ale nic się nie dzieje niestety ;-).

alegorn
14-06-2007, 13:47
nie da sie zainstalowac drugi raz tego samego komponentu.
tzn nie bez grzebania w kodzie. i to sporego, nie warto raczej.

co do reszty - poczytaj tutaj forum, poczytaj helpa - znajdziesz odpowiedzi na jakies 90% twoich pytan...
na pozostale 10% odpowiemy :D

pozdrawiam,
Al.

kubi
14-06-2007, 16:55
Jak będę miał więcej czasu to poszukam... Moje pytanie dotyczyło modułów, nie komponentów.

zwiastun
14-06-2007, 17:56
Modułów również nie da się zainstalować wiele razy. Nie ma potrzeby! Moduł może posiadać wiele kopii (zaznaczasz moduł w wykazie i polecasz Kopiuj. Skopiowanemu modułowi można zmienic tytuł i ustalić inne parametry

kubi
15-06-2007, 10:56
Ale wstyd, że tego nie wiedziałem ;-). Dzięki wielkie, nie jestem znawcą joomli, ale już trochę jej używam. Cóż, człowiek uczy się całe życie ;-).