PDA

Zobacz pełną wersję : Nieodpowiedni wygląd SIG'a



T1000
12-02-2011, 09:00
Witam!

Wg. mnie dobrz trafiłem z tematem ale jak by co można go przeniesć :D

Link: teatrdu-cha.cba.pl

Problem:
Po wybraniu Galeria > 1, 2 lub 3 Miniaturki mają takie dziwne tło... nie wiem jak to określić ale coś mi tu nie pasi!

Problem2:
Po kliknięciu w zdjecie, obraz ąłduje się po czym wyjeżdża dolna belka a na niej jest napisane "JW_SIG_NAVTIP 1" jak to coś zamienić na w maire normalny tekst??

Z góry dzięki
T1000

alex51
12-02-2011, 09:19
Ponieważ w ostatnim czasie kolega @T1000 awansował na jednego z najaktywniejszych pytających, to czuję się w obowiązku przypomnieć mu o obowiązkowym zapoznaniu się z naszym regulaminem (http://forum.joomla.pl/announcement.php?f=2&a=3). Jest tam m.in. napisane, by w jednym wątku poruszać tylko jeden problem.
Sprawę dziwnego tła rozwiążesz zapoznawszy się z firebugiem, co powinieneś uczynić niebawem.
template.css wiersz 21 zmień wartości własnosci padding:

li.sig-block span.sig-link-wrapper {
background: url("../images/shadowAlpha.png") no-repeat scroll right bottom transparent;
display: block;
float: left;
margin: 0;
padding: 0 0 0 0;
Sama galeria nie jest "spolszczona", więc może tu szukaj rozwiązania problemu lub poszukaj diva:

<div id="lbCaption">JW_SIG_NAVTIP <b>1</b><br><br></div>

T1000
12-02-2011, 12:58
Więc tak:
1. Dzięki za przypomnienie o regulaminie...
2. Znalazłem podany kod:

li.sig-block span.sig-link-wrapper {
background: url("../images/shadowAlpha.png") no-repeat scroll right bottom transparent;
display: block;
float: left;
margin: 0;
padding: 0 0 0 0;

Zedytowałem go jak trzeba ale niewiem gdzie siedzi ten plik template.css od tego plugina!

3. Napisałeś:

Sama galeria nie jest "spolszczona"
Czy to oznacza że ten plugin jest sposlzczony?? Jeżeli tak to zapodałbyś linka.

No i 4.
Nadal nie wiem co z tym "div" :D

Odpowiedz..
A aj tym czasem jade na weekend
Pozdrawiam!

alex51
12-02-2011, 19:57
Kwestia dziwnego tła, wskazana przeze mnie w pliku template.css - w katalogu css używanego przez Ciebie szablonu.
Dziwny napis JW_SIG_NAVTIP możesz wyedytować w pliku default.php pluginu SIG - lokalizacja:
plugins/content/jw_simpleImageGallery/tmpl/Polaroid/default.php
wiersz 20:

?>px;height:<?php echo $thb_height; ?>px;" rel="lightbox[gallery<?php echo $galleryID; ?>]" title="<?php echo JText::_('JW_SIG_NAVTIP');?> <b><?php PS.
Aby poprawić w/w komunikat powinieneś pokusić się o samodzielne edytowanie pliku językowego, zlokalizowanego w: administrator/language/en-GB/en-GB.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini w którym jest tylko 5 linijek kodu dla części frontowej.
Pojawiający się u Ciebie napis JW_SIG_NAVTIP nie jest typowym komunikatem. W tym miejscu powinna się pokazywać pełniejsza informacja:

Navigation tip: Hover mouse on top of the right or left side of the image to see the next or previous image respectively.You are browsing images from the article: (tutaj powinien być podany tytuł artykułu, z którego pochodzi galeria.)Możliwe, że nie masz wgranego pliku językowego, stąd u Ciebie jest taki skrócony napis.

T1000
13-02-2011, 19:59
Miał być moze plik językowy (angielski i/lub polski)?? Nie moge nigdzie znaleźć! A jak widać jest on chyba potrzebny :D

Co do tła to zostawie takie jakie jest...

alex51
14-02-2011, 06:50
Zacytuję fragment swojej wcześniejszej wypowiedzi, w której podałem Ci ścieżkę do lokalizacji pliku językowego:

(...) powinieneś pokusić się o samodzielne edytowanie pliku językowego, zlokalizowanego w: [B]administrator/language/en-GB.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini(...)
Mimo wszystko sądzę, że najpierw powinieneś choć w minimalnym stopniu opanować podstawy. A z tym tłem to zwyczajne zawracanie głowy, najpierw zajmujesz komuś czas prosząc o pomoc, by później zmienić zdanie, pewnie z powodu nieumiejętności zastosowania wskazanego rozwiązania!

T1000
14-02-2011, 19:50
Też ci zaużucę cytat


Miał być moze plik językowy (angielski i/lub polski)?? Nie moge nigdzie znaleźć! A jak widać jest on chyba potrzebny :D

Co do tła to zostawie takie jakie jest...

Oznaza to że NIEMAM takowego pliku! I prosze o link aby go pobrać!

alex51
15-02-2011, 06:47
No to mamy jasność co do poziomu wiedzy o Joomla! i nie tylko. Moją obecność w tym wątku uważam za zakończoną.

tomaszek83
15-02-2011, 07:58
Też ci zaużucę cytat



Oznaza to że NIEMAM takowego pliku! I prosze o link aby go pobrać!

Kolego!!! Plik językowy jest na 100% w paczce z pluginem... no chyba że paczkę sciągłeś z jakiegoś osiołka... zapewniam Cię że paczka sciagnięta stąd:http://www.joomlaworks.gr/content/view/17/42/ napewno zawiera kompletny plik językowy...

ppilus
15-02-2011, 08:15
Tu masz swój plik: http://teatrdu-cha.cba.pl/administrator/language/en-GB/en-GB.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini
a tutaj znajdziesz wskazówki co dalej powinieneś zrobić http://wiki.joomla.pl/index.php/Kategoria:J%C4%99zyki_i_t%C5%82umaczenie

T1000
15-02-2011, 15:38
Teraz juz wiem gdzie ejst ten plik! DZIĘKI!

Jednak po spolszczeniu go nadal zostają angielskie napisy...

Cos nie tak jest wg mnie z pluginem! Czy wiesz może jak to naprawić?

ppilus
15-02-2011, 17:26
Przetłumaczony plik zapisz pod nazwą: pl-PL.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini i umieść w folderze language/pl-PL

T1000
15-02-2011, 20:09
Dokładnie tak robiłem!! Nie wiem czemu nie działa... ;(

tomaszek83
15-02-2011, 20:18
nie ma opcji żeby nie działało. a czy na pewno zapisujesz w dobrym miejscu i czy na pewno nazwa pliku jest poprawna... i czy aby na pewno rozszerzenie pliku jest prawidłowe?

alex51
16-02-2011, 07:28
Jest taka opcja by nie działało, jeśli usiłujący tłumaczyć nie wie co należy przetłumaczyć. Przykładowa fraza z części frontend pliku en-GB.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini:

CLICK TO ENLARGE="Click to enlarge"po przetłumaczeniu powinna wyglądać następująco:

CLICK TO ENLARGE="Kliknij aby powiększyć"Być może kolega @T1000 nie wie o tym, że tłumaczyć należy tylko fragmenty zawarte miedzy znakami cudzysłowów " ".
Nawet sama edycja oryginalnego pliku językowego poprzez przetłumaczenie części fraz zawartych w " " i pozostawienie pliku pod dotychczasową nazwą w jego typowym katalogu en-GB powinna spowodować wyświetlanie "spolszczonych" fraz. Oczywiście, że poprawnym działaniem jest pełne przetłumaczenie wszystkich fragmentów znajdujących się między znakami " " oraz zmiana nazwy pliku na pl-PL.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini i umieszczenie go w katalogu pl-PL, co wcześniej już wskazał @ppilus.

ppilus
16-02-2011, 07:45
Póki co to nie widzę odpowiedniego pliku językowego, tzn. nie ma pl-PL.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini

T1000
20-02-2011, 07:36
Sorki za nieobecność!!

Wrzyciłem na stronę plik: pl-PL.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini gdzie zmieniłem napis który podał alex51 włąsnie tak robiłem "między cudzycsłowem"
Tekst nadal pozostaje angileski, a napis SIG_NEV_TIP nadal się pokazuje!

Proszę o pomoc!
P.S Ewentualnie wskarzcie mi inny podobny plugin do którego istnieje "jakieś" spolszczenie!

alex51
20-02-2011, 07:55
Na kłopoty z SIG najlepszym wyjściem byłoby odinstalowanie tego dodatku i jego ponowna instalacja ze sprawdzonego źródła (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/1468). Następnie w katalogu języka polskiego w części administratora (lokalizacja znana, bo podawana już wcześniej) trzeba wgrać plik z przetłumaczonymi frazami. Gwarantuję, że to działa, przed chwilą jeszcze raz testowałem całą procedurę instalacji i spolszczenia tego dodatku. Jeśli to problem, to mogę podesłać częściowo przygotowany plik pl-PL.plg_content_jw_simpleImageGallery.ini.

T1000
20-02-2011, 08:49
Zaraz zainstaluje wszystko od nowa! A plikime nie pogardze! (bardzo prszę)

P.S Po kliknięciu "Download" pojawia się strona gdzie znajduje się link: http://joomlaworks.googlecode.com/files/plg_jw_simpleImageGallery-v2.0_j1.5-1.6.zip

Po kliknięciu zostaje pobrane sig taki który maiłem wcześniej!

alex51
20-02-2011, 09:57
Proszę więc odinstalować wersję już zainstalowaną i zainstalować tą obecnie pobraną. Do katalogu administrator/language/pl_PL proszę wgrać pobrany i rozpakowany plik języka (http://alex51.funpic.de/joomla/pl-PL.plg_content_jw_simpleImageGallery.zip). Jest tam częściowo przetłumaczony plik spolszczenia części frontowej i odrobinę ustawienia w zapleczu.

T1000
20-02-2011, 14:13
Wgfrałem wszsytko ajk trzeba a ty d**a... Nadalj jest SIG NAV TIP i angileskie Click to Eralgle... Jednak w panelua dma jets po polsku!

a_m
20-02-2011, 14:45
to sobie ustaw język witryny na ojczysty

T1000
20-02-2011, 15:58
A mógłbyś mnie poinstruowac jak bo przegrzebałem całą storne i nie moge znaleźć!

a_m
20-02-2011, 16:05
T1000, poklikaj jeszcze kilka dni zanim zapytasz, po raz kolejny, o takie bzdury

lossless
09-03-2011, 10:44
w default.php po lini


defined('_JEXEC') or die('Restricted access');wstaw



$lang =& JFactory::getLanguage();
$lang->load('plg_content_jw_simpleImageGallery', JPATH_ADMINISTRATOR);u mnie pomogło