PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena 1.6.3 Rozmieszczenie okien forum.



zinq
12-02-2011, 10:15
Witam

Mam pytanie, jako że zacząłem zabawę z forum na Joomla chciał bym was się poradzić i zapytać.

Czy można dodać forum tak aby było na stronie głównej ?
Czy jest możliwość zmiany kolejności okien ? - ( Forum główne na samej górze reszta pod nim )

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

seba.adm
12-02-2011, 10:28
Witam

Czy można dodać forum tak aby było na stronie głównej ?
Można - w projektancie pozycji menu, należy ustawić aby odnośnik do Forum był zaznaczony jako Domyślny

Czy jest możliwość zmiany kolejności okien ? - ( Forum główne na samej górze reszta pod nim )
Jest. To o co pytasz to kolejność wyświetlania kategorii. PA -> Komponenty -> Kunena Forum -> Kategoria i fora. Kolejność stworzonych kategorii / podkategorii możesz dowolnie modyfikować.

zinq
12-02-2011, 11:12
Dziękuje za odpowiedzi co do drugiej źle się zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o zmianę kolejności kategorii tylko belek na pierwszej mamy informacje o użytkowniku ( Kategorie Ostatnie tematy Nowy temat Bez odpowiedzi ... itp ), druga to Forum a trzecia, Kto jest na forum. Chciał bym aby druga ( Forum ) stała się pierwszą a pierwsza trzecią.

seba.adm
12-02-2011, 11:15
A to jest kolejność odnośników w projektancie pozycji menu. PA -> Menu -> Menu Kunena

zinq
12-02-2011, 11:46
http://ostrowiec.tk/PS.JPG

Dokładnie chciał bym tą belkę przesunąć pod forum.
Ze stroną sobie poradziłem dzięki ;)

Kolejne pytanie, czy jest możliwość aby anonimowi nie zarejestrowani użytkownicy mogli dodawać tematy na forum ? Obszukałem się ale ciągle nakazuje się logować.

Pozdrawiam

seba.adm
12-02-2011, 11:59
Kolejne pytanie, czy jest możliwość aby anonimowi nie zarejestrowani użytkownicy mogli dodawać tematy na forum ? Obszukałem się ale ciągle nakazuje się logować.

Pozdrawiam

Jest. W panelu Kuneny przejdź do zakładki Kategorie i fora. Wejdź w ustawieniach wybranej kategorii, druga zakładka Forum - rozszerzona konfiguracja i tam opcja Zezwolenie na anonimowe wiadomości --> ustaw Tak

zinq
12-02-2011, 12:11
Już tam zaglądałem utworzyłem kategorie z włączonymi opcjami:
Publiczny poziom dostępu: wszyscy
Włącz grupy potomne: TAK
Przegląd postów: TAK
Zezwolenie na anonimowe wiadomości: TAK
Domyślna odpowiedź na post jako: Anonimowy użytkownik

A mimo wszystko gdy klikam nowy temat jakom wylogowany w dziale na którym zmieniałem i zapisywałem:



Proszę zaloguj się
Tylko członkowie społeczności mogą uczestniczyć w dyskusjach forum. Musisz się zarejestrować lub zalogować.

Już nic z tego nie rozumiem niby są opcje ale w sumie nic nie dają.

seba.adm
12-02-2011, 12:21
W konfiguracji Kuneny, zakładka Bezpieczeństwo sprawdź ustawienie opcji Forum tylko dla zarejestrowanych -> powinno być ustawione Nie

zinq
12-02-2011, 12:32
Właśnie miałem pisać.
Również odnalazłem tą opcje chyba w tym samym czasie ;).

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam