PDA

Zobacz pełną wersję : Atrybut zależny od atrybutu



abgraf
12-02-2011, 11:56
Witam wszystkich
Czy może ktoś słyszał o czymś takim:
mam:
atrybut 1 którego właściwość 1 wynosi 10zł
atrybut 1 którego właściwość 2 wynosi 20zł

mam atrybut 2 który ma :
właściwość 1 - 1 szt.
Właściwość 2 - 2szt.
Właściwośc 3 - 3szt. .....itd.

końcowa cena zależna jest od ilości wybranej czyli np.
atrybut 1 właściwość 1 x atrybut 2 właściwość 3 ; co daje:
10zł x 3szt. = 30zł

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie sugestie w tym temacie

Robster
12-02-2011, 12:07
int tab1[10,20]
int tab2[1,2,3]
int a,b,wyjscie;
cout<<"Podaj wartość atrybutu 1 oraz atrybutu 2"<<endl;
cin>>a;
cin>>b;
wyjscie=tab1[a]*tab2[b];
cout<<"Cena wyjściowa wynosi "<<wyjscie<<endl;


Proszę bardzo, odpowiedź adekwatna do pytania.Przed zadaniem pytania, zastanów się jakiej odpowiedzi oczekujesz. Ot taki VaBank.

palyga007
12-02-2011, 12:14
@Robster
Hej!
Słaby jestem w te klocki ale czy to nie jest w C++ a nie w PHP?

Robster
12-02-2011, 16:16
Siema @palyga007 :)

Owszem to C++, ale chciałem tylko pokazać jak absurdalny jest post kolegi @abgraf.

abgraf
12-02-2011, 19:30
Nie widzę w tym pytaniu niczego absurdalnego. Nie znam możliwości programowania php ani c++, wystarczyło by tylko napisać, że czegoś takiego się nie da zrobić, a nie od razu pisać o absurdach. Dla mnie jest to poważna sprawa i szukam gdzie tylko mogę rozwiązań w tym temacie. Mój błąd że nie dopisałem tylko ze chodzi o atrybuty w Viertuemart dodawane do produktów. Mimo to erdecznie dziękuję za podjęcie próby pomocy rozwiązania mojego problemu.

Robster
12-02-2011, 19:51
Nie "tylko" bo "aż". Takie dopasowanie "atrybutów" można wkomponować w każdy komponent/moduł czy umiejscowić jako wolny kod w J!.
Co do wykonania tego, to wszystko da się zrobić, potrzeba jest tylko odpowiednia wiedza. Sam o VM wiem niewiele i widzę, że niewielkie jest zainteresowanie tym tematem, ale po to mamy dział ZLECENIA, żeby uzyskać tam pomoc w sytuacjach takich ja ta.
Skoro to sklep, to jakieś tam zyski będziesz z tego miał, tak więc włożenie kilkudziesięciu złotych w tą drobną modyfikację nie powinno być dla Ciebie @abgraf problemem.

Pozdrawiam