PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana stopki poprzez nadpisanie szablonem



dragon79
12-02-2011, 20:50
Chiałem zmienić zapis stopki w joomla do tej pory robiłem to poprostu modyfikując plik odpowiedzialny za tą opercję. Dowiedziałem się jednak że wszelkie zmiany w joomli należy wykonywać przez nadpisywanie szablonem (podczas aktualizacji joomli nie trzeba nic zmieniac w konfiguracji). Czy ktoś może mi powiedzieć w jakie lokalizacji swojego szablonu powienienem umieścić zmodyfikowany plik language/pl-PL/pl-PL.mod_footer.ini odpowiedzialny za wyświetlanie tekstu w stopce.

a_m
12-02-2011, 21:24
również witamy na forum; pl-PL.mod_footer.ini niezmiennie wrzucamy w lokalizację language/pl-PL i to nie nie uchroni kolegi przed nadpisywaniem pliku językowego po aktualizacji; możesz utworzyć plik językowy dla szablonu > instrukcja jest na wiki.joomla.pl, ale wtedy treść stopki musisz wywołać inaczej

dragon79
12-02-2011, 21:30
nie bardzo rozumiem czyli nie wrzucam tego pliku do jakiejś innej lokalizacji (do mojego szablonu) tylko jednak zostawiam go w lokalizacji orginalej?

Bazyl
12-02-2011, 21:47
Ja też Cię witam serdecznie...

Nie możesz po prostu wpisać tego, co chcesz na sztywno w szablonie?

//Hej, @a_m :-) <-- // cześć, bazyl - a_m

dragon79
12-02-2011, 21:52
mogę ale:
1. chciałem zagłębić się i dowiedzieć się więcej
2. chodzi również o zmianę daty(roku) przy Copyright © 2010,2011 można to oczywiście zrobić przy pomocy skryptu php niemniej jednak skoro jest taka możliwość przy module stopki w joomla to chciałem z tego skorzystać

Serdecznie przepraszam zapomniałem: Witam wszystkich forumowiczów gorąco i pozdrawiam.