PDA

Zobacz pełną wersję : Błędne wyszukiwanie



Thunder1000
13-02-2011, 03:12
Witam koledzy


Ostatnio pojawił mi się mały problem... a mianowicie nie działa mi wyszukiwarka na stronie.

Najlepiej będzie jak sami sprawdzicie na stronie www.portal-ochrony.pl i wpiszecie jakiekolwiek słowo do wyszukania... hmmm ostatnio przez przypadek odinstalowałem komponent weblinks i nie wiem czy to nie jest skutek?

Jeśli tak to proszę o radę jak to naprawić?

seba.adm
13-02-2011, 11:15
Witam.


proszę o radę jak to naprawić? Najlepiej w ten sposób: >>Reinstalacja rdzennych komponentów Joomla 1.5 po usunięciu<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?23986-Reinstalacja-rdzennych-komponent%C3%B3w-Joomla-1.5-po-usuni%C4%99ciu)patrz:Zakładki - Web Links

Thunder1000
13-02-2011, 21:53
No więc tak

skopiowałem pliki i zalogowałem się do bazy danych... po wklejeniu polecenia z instrukcji wyskakuje mi komunikat


Błąd

Zapytanie SQL:
INSERT INTO `jos_components`
VALUES ( 4, 'Web Links', 'option=com_weblinks', 0, 0, '', 'Manage Weblinks', 'com_weblinks', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, 'show_comp_description=1\ncomp_description=\nshow_ link_hits=1 \nshow_link_description=1\nshow_other_cats=1 \nshow_headings=1\nshow_page_title=1\nlink_target= 0\nlink_icons=\n\n', 1 ) ;


MySQL zwrócił komunikat:
#1046 - Nie wybrano żadnej bazy danych

Czy mam najpierw kliknąć w jos_weblinks a następnie w okienko zapytania czy jak? - pytam ponieważ pierwszy raz wykonuję taką operację

---------- Post dodany o 21:19 ---------- Poprzedni post był o 21:16 ----------

A więc tak... postanowiłem przetestować i klinąłem najpierw jos_weblinks i potem zapytanie i wyskoczyło mi


Błąd

Zapytanie SQL:
INSERT INTO `jos_components`
VALUES ( 4, 'Web Links', 'option=com_weblinks', 0, 0, '', 'Manage Weblinks', 'com_weblinks', 0, 'js/ThemeOffice/component.png', 0, 'show_comp_description=1\ncomp_description=\nshow_ link_hits=1 \nshow_link_description=1\nshow_other_cats=1 \nshow_headings=1\nshow_page_title=1\nlink_target= 0\nlink_icons=\n\n', 1 ) ;


MySQL zwrócił komunikat:
#1062 - Powtórzone wyst?pienie '4' dla klucza 'PRIMARY'

---------- Post dodany o 21:48 ---------- Poprzedni post był o 21:19 ----------

Czy pomoże mi usunięcie klucza PRIMERY?

---------- Post dodany o 21:53 ---------- Poprzedni post był o 21:48 ----------

Dziwne ale pomogło mi po prostu wyłączenie dodatku Search - Weblinks... nie wiem jakie to ma konsekwencje ale wyszukiwarka działa