PDA

Zobacz pełną wersję : mod_rewrite i proste adresy - problem



zerg1995
13-02-2011, 12:50
Witam, włączyłem mod_rewrite (zmieniłem wszystko na FTP), ale jak włączam dodatkowo proste adresy to strona nie działa :/ Pojawia się błąd

"Przepraszamy, błąd serwera. Prawdopodobnie w pliku .htaccess użyto błędnej opcji."

Jest on wtedy kiedy chcę wejść w jakiś artykuł.

Wersja Joomla! to najnowsza 1.5.

A tu dam link do strony jak ktoś chce :)
http://www.e-komputery.cba.pl/

kurtz
13-02-2011, 12:52
a na tym serwerze to chociaż jest coś takiego jak mod_rewrite ?

zerg1995
13-02-2011, 12:56
Samo Mod_Rewrite działa normalnie :)

Same prosty adresy działają normalnie :)

Razem nie działają te rzeczy :(

PS: Link do dowodu
http://www.cba.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=9278&p=79869

kurtz
13-02-2011, 12:57
wiesz, o czym mówisz ?

zerg1995
13-02-2011, 13:17
Raczej tak :P

Link do forum pokazał, że jest Mod_Rewrite.

Dalej. Samo włączenie M_R działa normalnie bez problemów.

Same proste adresy też działają.

Ale M_R z prostymi adresami nie działa - dlaczego?

---------- Post dodany o 13:17 ---------- Poprzedni post był o 13:05 ----------

Dobra, mój kolega Qasper rozwiązał problem - zupełnie za darmo, zapraszam i polecam, Zerg Zergowski.

(PS: coś w pliku htaccess)

Do zamknięcia.

Packer25
23-12-2011, 14:15
CBA obsługuje mod_rewrite. Też długo zastanawiałem się i kombinowałem nad rozwiązaniem problemu z prostymi adresami. Rozwiązanie okazało się dziecinnie proste. Nie wiem jak jest w innych przypadkach ale opisze swój.

-Joomla 1.5 - zainstalowana z menu serwera CBA.
-W konfiguracji panela administracyjnego joomli wszystkie opcje włączone na "TAK".
Proste adresy -tak
Korzystaj z mod_rewrite -tak
Adresy z przyrostkiem -tak

A jeśli chodzi o plik .htaccess to wystarczyło zalogować się na ftp i zrobić duplikat pliku htaccess.txt (który instaluje się razem z Joomlą) pod nazwą .htaccess lub zmienić jego nazwę na .htaccess

Wynik można zobaczyć na mojej stronie www.android-a.cba.pl

grochu78
25-12-2011, 11:42
Adresy z przyrostkiem -tak to nie musi byc włączone a reszta to święta racja i przepis na proste adresy

Packer25
26-12-2011, 00:27
Zgadza się. Przyrostek to tylko rozszerzenie .html w nazwie pliku i nie jest konieczne używanie tej opcji. Jednak większość stron internetowych używa tego przyrostka, więc zostawiłem tą opcje włączoną. Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, ale zastanawiam się jak to jest postrzegane przez wyszukiwarki przy pozycjonowaniu. Czy ma to jakiś wpływ?