PDA

Zobacz pełną wersję : Szkoła - plan lekcji etc.



Dragon2010
13-02-2011, 16:20
Witam wszystkich ;)
Od dłuższego czasu kombinuję, szukam, nadal jednak nie wiem jak rozwiązać mój problem.
Potrzebuję, na stronie szkoły, jakiegoś, hmm, komponentu albo po prostu rozwiązania, do umieszczania przede wszystkim planu lekcji. W tej chwili wrzucamy po prostu plik .doc z planem dla wszystkich klas na cały tydzień.
Interesuje mnie jednak coś takiego:
osoba wchodzi w zakładkę Plan lekcji, i ma listę (np. rozwijaną czy coś w tym stylu, albo np przełączane strzałkami), z której wybiera swoją klasę, po czym wyświetla się plan lekcji dla wybranej klasy.

Szukam także komponentów, dodatków przydatnych w prowadzeniu strony szkolnej. Jeżeli ktoś ma już w tej dziedzinie jakieś doświadczenie i mógłby polecić coś ciekawego - będę wdzięczny.

Z góry dzięki ;]

pyziak
13-02-2011, 16:34
http://forum.joomla.pl/showthread.php?15615-Szko%C5%82a-komponent-BasicSchool-v.2.0

Dragon2010
13-02-2011, 17:37
Znalazłem już wcześniej Basic Schoola, ale z tego co widzę to jakiś dziennik internetowy ;) Od września wchodzą u nas dzienniki elektroniczne, więc będziemy mieć to profesjonalnie rozwiązane. Najbardziej zależy mi na jakimś zorganizowaniu tego planu lekcji...

loocek
13-02-2011, 17:57
Od września wchodzą u nas dzienniki elektroniczne, więc będziemy mieć to profesjonalnie rozwiązane. Najbardziej zależy mi na jakimś zorganizowaniu tego planu lekcji...
No to ja proponuję znalezienie takiego profesjonalnego rozwiązania, które rozwiąże również problem planu lekcji.

Robster
13-02-2011, 18:02
Oczywiście zwykłem menu PLAN nie wchodzi w grę? Do takich bzdur to raczej nikt nie będzie robił "profesjonalnych" rozwiązań, bo udziwnianie czegoś prostego mija się z celem. Chcesz mieć podział, zrób jak napisałem wcześniej. Stwórz artykuł z planem dla każdej klasy i podepnij wszystko pod menu PLAN. Jak sie postarasz, to zrobisz i rozwijane menu.

Dragon2010
13-02-2011, 23:16
Hmm, w zasadzie pomysł z rozwijanym menu jest dobry ;)

loocek heh, nie wiem co Twoja ironia ma na celu, w każdym razie mówiąc "profesjonalny" miałem na myśli cały system, który oczywiście nie będzie modułem do Joomli, ale osobnym systemem, który szkoła zakupi w ramach programu dzienników elektronicznych.

loocek
14-02-2011, 00:42
Wcale nie ironizuję. Jeżeli szkoła potrzebuje Planu lekcji, a i tak będzie nabywać profesjonalne rozwiązanie e-dziennika, to powinniście kupić system, który będzie miał również Plan Zajęć. Po co się "motać" i tworzyć sporych rozmiarów menu z dużą ilością stron, jak można to mieć rozwiązane systemowo??

Dragon2010
14-02-2011, 12:41
Rozumiem, w każdym razie nie wiem do końca jak to będzie wyglądało. Być może będzie tam plan lekcji. W każdym razie chcę na teraz coś zorganizować.
P.S.: Jak zrobić to rozwijane menu?

Robster
14-02-2011, 15:10
http://robertmatuszewski.pl/blog-joomla/37-poziomerozwijanemenujoomla.html

Dragon2010
14-02-2011, 19:03
Okej, wielkie dzięki ;)
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły - piszcie.