PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon strony i kolumna



wiewióR
13-02-2011, 17:26
Witam
Znów zwracam się do was o pomoc. Problem mam ze stroną ponieważ kolumne która się sam że tak powiem zrobiła :) Można tam dodać coś (ramkę widać na zdjęciu zaznaczone na czerwono) ale jak dodam coś większego to kolumna z całą pozycją menu (niebieska strzałka :P) ucieka w dół. Czy jest możliwość przyblokowania tego żeby mogłyby być obok tego menu jakieś bannery czy inne informacje ??:>

http://adoptujsobiedziadkow.pl/images/asd2.JPG

alex51
13-02-2011, 17:33
Prosimy o więcej danych na temat szablonu, wersji Joomla! a najlepiej link do strony. Obrazek też można dać mniejszy, choć z obrazka trudno coś wywróżyć.
Domyślać się mogę, że strona jest pod adresem: http://adoptujsobiedziadkow.pl/ ?

wiewióR
13-02-2011, 17:35
Wiem przepraszam od razu za obrazek :) zaraz zmniejszyć się postaram.
Wersja joomla 1.5.19
Adres strony to: http://adoptujsobiedziadkow.pl

Robster
13-02-2011, 17:48
Strona jest przystosowana do wyświetlania z dwiema kolumnami, dlatego pozycja wyświetlająca artykuły ma stałą szerokość. W pliku CSS swojego szablonu odnajdź klasę div#maincolumn i zmień:

width: 540px;
na mniej więcej:

width: 735px;

wiewióR
13-02-2011, 17:54
jeśli chodzi o maincolumn to mam tylko tyle:


<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn">
<div class="m1">
<?php else: ?>
<div id="maincolumn_full">
<div class="m1_f">

<?php endif; ?>

Nic więcej żadnych rozmiarów :(

alex51
13-02-2011, 17:54
Obawiam się, że w szablonie siteground-j15-150 powinno się wykorzystać dostępne pozycje modułów left i right. Pozostawienie któregoś z nich bez przydzielonych modułów powoduje taki efekt, jak na załączonym obrazku.

Robster
13-02-2011, 17:56
jeśli chodzi o maincolumn to mam tylko tyle:


<?php if($this->countModules('right') and JRequest::getCmd('layout') != 'form') : ?>
<div id="maincolumn">
<div class="m1">
<?php else: ?>
<div id="maincolumn_full">
<div class="m1_f">

<?php endif; ?>

Nic więcej żadnych rozmiarów :(

Kolego masz napisane że wszystko jest w pliku CSS a nie index.php. Nie masz bladego pojęcia o HTML'u i CSS, to zacznij od stron z kursami do tych języków, a nie na CMS'a się porywasz.

wiewióR
13-02-2011, 17:59
Kolego masz napisane że wszystko jest w pliku CSS a nie index.php. Nie masz bladego pojęcia o HTML'u i CSS, to zacznij od stron z kursami do tych języków, a nie na CMS'a się porywasz.

Wybacz niedoczytałem mój błąd. Orłem nie jestem w tych sprawach mimo wszystko jeśli chodzi o cms ale tutaj po prostu przeoczyłem że chodzi o css. Już znalazłem.

alex51
13-02-2011, 18:01
Plik template.css wiersz 461:

div#maincolumn {
float: left;
width: 540px;
margin: 0 0 6px 0;
padding:0;
}
zmienić:
width: 735px:

wiewióR
13-02-2011, 18:04
Już zmieniłem ale akurat mi chodziło o coś innego a nie dociągać do tej ramki tekst. Między tekstem tym co był a kolumnami z menu na tej pustej ramce chciałem dodać jakieś zdjęcie albo coś tak aby to menu nie uciekało w dól. ;)

alex51
13-02-2011, 18:09
Proponuję wykorzystać ten szablon w typowym dla niego układzie 3 - kolumnowym: left, content i right. Wtedy nie trzeba się martwić o problem z ukrywaniem kolumn (http://wiki.joomla.pl/index.php/Ukrywanie_kolumn) i nic nie powinno uciekać.

Robster
13-02-2011, 18:09
To poczytaj o pozycjach modułów na wiki i zmodyfikuj swój szablon. Nie ma w nim (teraz) możliwości postawienia dwóch kolumn z modułami. Musisz edytować plik index.php dodać nową warstwę w pożądane miejsce (lub skopiować ta dla pozycji z lewej strony, ale trzeba będzie też wtedy zmodyfikować float w CSS).
Strzelam że dodawanie czegoś "tam" robisz poprzez wpisywanie tego bezpośrednio do pliku index.php, tak się nie robi, nie po to jest CMS.

wiewióR
13-02-2011, 18:15
eh a no wpisuje niektóre rzeczy przez index.php ;(

Chciałem mieć wsyzstko po jednej stronie ale jak się nie da to trudno bo sam raczej nie dam rady przerobić tego stylu. Ale naprawdę dzięki za chęci pomocy :)

alex51
13-02-2011, 18:41
Sprawdź ustawienie w pliku template.css wiersz 450:

#leftcolumn, #rightcolumn {
float: left;
margin: 0;
padding: 0 0 10px;
text-align: left;
width: 200px;


}
Zmiana na

float: right; powinna przenieść pozycję left w prawo, ustawiając obok siebie pozycje left i right.

wiewióR
13-02-2011, 20:14
kurde naprawde nie wiem jak mam powiedziec to ale to dziala :) bardzo Ci dziekuje za pomoc. Wiem ze nie wiele moge ale takie szczere dziekuje mysle ze i tak bedzie dobre:) takze dziekuje !

alex51
14-02-2011, 06:53
(...) Wiem ze nie wiele moge (...)
Ależ możesz :) wystarczy skorzystać z podpowiedzi widocznych w mojej stopce.