PDA

Zobacz pełną wersję : index.php - nie uruchamia sie automatycznie



zoki
15-10-2006, 00:45
To jest moj pierwszy post na tym forum wiec witam wszystkich serdecznie.

Moj problem dotyczy problemu z uruchamianiem sie plikow z rozszerzeniem .php. Uruchamianiem automatycznym.
Ten przypadek wystapil juz podczas instalacji Joomli. Po przegraniu wszystkich potrzebnych plikow na serwer po wpisaniu w przegladarce adresu tej strony nie dzialo sie nic. Instalator sie zwyczajnie nie uruchamial. Widoczna byla biala strona i rozne "madre" komunikaty. W koncu po dlugich probach i przegladaniu for joomli (glownie tego ;) ) udalo mi sie uruchomic instalacje poprzez bezposrednie wpisanie pliku startowego www.moja_witryna.com/installation/index.php . Instalacja przebiegla bez problemu i wszystko dziala. Oprocz jednego. Dalej nie rozpoznaje zadnego index.php. Tzn. wchodzac na moja strone musze podawac w adresie przegladarki index.php. Gdy z Joomla chce przejsc do panelu admina znow mi wyswietla blad i musze recznie wpisac index.php. Reasumujac, wydaje mi sie ze blad tkwi w jakis ustawieniach serwera (MIME ??) choc w H-SPHERE wyswietla mi ze rozszerzenie PHP jest skonfigurowane.

Jesli ktos mial podobne przejscia prosze o jakies porady.

Jeszcze jedno. Temat podobny juz byl, ale w nim autorowi zamiast index.php wyswietlal sie index.htm, wiec rada byla poprostu usunac plik html-a. Sek w tym ze u mnie nie ma zadnego pliku html w katalogu glownym wiec nie jest to sprawa priorytetow wyswietlania.

pozdrawiam i z gory dziekuje za ewentualne odpowiedzi

Dylek
15-10-2006, 10:38
Moze to tylko kwestia ustawien serwera - linijka (o ile dobrze pamietam) DirectoryIndex i wskazanie na pliki index z rozszerzeniem php

Rebson
15-07-2010, 18:40
Warto też sprawdzić czy nie masz przypadkiem na serwerze pliku index.html bo to on jest zawsze wykrywany pierwszy dopiero w przypadku jego braku system szuka index.php