PDA

Zobacz pełną wersję : RSS i K2



morphic
14-02-2011, 15:28
Witajcie,

Mam problem z uruchomieniem kanału RSS w K2. Generalnie znalazłem jedno rozszerzenie obsługujące kategorie w K2 firmy Foobla, ale cena trochę odstrasza jak na wykorzystanie w amatorskim portalu.

Generalnie z RSS-em - poza oczywistym wykorzystaniem go w RSS2.0 i Atom-ie - chciałbym uzyć go do automatycznego przenoszenia treści ze strony matki na strony-dzieci (także dobrze, gdyby można było stworzyć kanał RSS również według etykiety w K2).

I tu nasuwa się pytanie, czy może zetknęliście się z jakimś rozszerzeniem obsługującym K2 poza Foobla?

PeFik
14-02-2011, 18:06
przecież K2 ma własny system RSS, zobacz na demo: http://demo.getk2.org/

morphic
15-02-2011, 11:37
przecież K2 ma własny system RSS, zobacz na demo: http://demo.getk2.org/

Dzięki Pafiku za odpowiedź. No to do czegoś takiego też doszedłem, aczkolwiek nie wyświetla mi niczego poza jakimiś Opera Portal, iGoogle itp. Wogóle nie wyświetla mi się możliwość użycia programu do obsługi RSS. Poza tym w K2 można włączyć RSS dla poszczególnych kategorii, a ja chciałbym zrobić na zasadzie, że na głównej jest ikonka RSS, za pomocą której można zapisać się na newsy z wszystkich kategorii jednocześnie. Poza tym chcę wykorzystać dane newsy ze strony matki (wg etykiety) do newsów w innym serwisie.

PeFik
15-02-2011, 13:16
Udotępnion RSS - mają to do siebie, że wiele osób (bez zgodny) będzie na ich podstawie budować swoje własne strony www. A ludzie czytający kanały RSS na czytnikach to mniejszość, poza tym nie generują ci kliknięć, a i nie klikają w banery.

morphic
16-02-2011, 10:25
Pefiku, strona to groundflight.pl i tam mają się generować kanały RSS. Tymczasem budowana nowa strona to groundservice.pl i tam chce zasysac z groudflight newsy oetykietowane jako handling. Niestety używając E-content nic się nie wyświetla :/

---------- Post dodany 16-02-2011 o 10:25 ---------- Poprzedni post był 15-02-2011 o 13:20 ----------

Ok, udało mi się zrobić to na standardowym spinaczy joomli. Tylko mam teraz pytanie, czy może ktoś kojarzy który plik w Joomla odpowiada za wyświetlanie tego co widać na groundservice.pl ? Chodzi mi o usunięcie nagłowka "Groundflight.pl - Profesjonalnie o lataniu - Artykuły w etykiet: handling".