PDA

Zobacz pełną wersję : Upgrade 1.5.22 do 1.6 jUpgrade problem z unwritable



wieniec
15-02-2011, 11:09
Witam,
juz drugi dzień walczę z jUpgrade :zly:. Chcę zainstalować wersję 1.6 Joomli ale po uruchomieniu jUpgradae wyskakuje okienko "Checking.." is unwritable.

Do których katalogów mam zmienić prawa, żeby to dalej poszło?

Jestem poczatkujący w Joomli więc proszę o wyrozumiałość i w miarę jasne wskazówki jak "zupgreadować" 1.5.22 do 1.6 :).

Pozdrawiam
Krzysztof

PeFik
15-02-2011, 11:13
Jestem poczatkujący w Joomli więc proszę o wyrozumiałość..
sam sobie odpowiedziałeś, początkujący nie powinni wchodzić na głęboką wodę, jeśli nie jest to niezbędne, a coś mi się wydaje że tak jest. Poza tym jUpgrade jest wciąż w wersji beta,
przypuszczam, że winę ponosi twój hosting.

Więc ew. skopiuj sobie strone na localhosta i tam dokonaj ów aktu, apotem przenieś zaktualizowaną stronę na serwer, KPW.

ppilus
15-02-2011, 11:20
Poczytaj tutaj http://wiki.joomla.pl/index.php/Migracja_Joomla_1.5_do_Joomla_1.6 i sam sobie odpowiedz do jakiego folderu należy zmienić prawa dostępu.

wieniec
15-02-2011, 11:40
>pefik:

Napisałem że jestem "początkujący w Jomli" co nie oznacza, że jestem początkujący w ogóle!:zly:

Do tej pory z powodzeniem na swoich stronach używam PHP-Fusion, bez problemu radzę sobie z WordPressem ale chciałem poznać innego CMS'a. No i trafiłem na problem. Ale jak widzę wsparcie dla userów ogranicza się do zadzierania nosa przez "wiarusa". Żenada....

Jak nie potrafisz udzielić prostej odpowiedzi to po prostu nic nie pisz, bo pokazujesz jak małym jesteś człowieczkiem....:obojetny:

ppilus
15-02-2011, 11:45
Przecież podałem odnośnik do materiału, gdzie dowiesz się jak działa Jupgrade oraz znajdziesz informację jakie katalogi tworzy i gdzie.
Żenujące jest twoje nastawienie na otrzymanie gotowca. Co z tego, że ci napiszę gdzie zmienić uprawnienia jak i tak nie będziesz wiedział co dalej począć. Za chwilę będzie post, że Jupgrade skończył działania a przez cały czas wyświetla mi się zaplecze od 1.5 lub temu podobne. Nie ma się co urażać. Nikt nie życzy ci źle, tylko stara się pomóc. Wg mnie lepszym rozwiązaniem jest podsuwanie wskazówek niż gotowców.

wieniec
15-02-2011, 11:53
Ja się nie urażam. Nie lubię tylko jak ktoś z góry pisze - "nie dasz rady".

Czytam już drugi dzień różne tutki jak zrobić upgrade przez jUpgrade. Mogę ręcznie zainstalowac Joomlę i przenieść arty i inne rzeczy ze starej wersji. Wiem jak takie rzeczy się robi i nie mam z tym problemu. Ja chcę jednak zrobić to za pomocą jUpgrade. Hosting mam na home.pl. Czytałem na innych forach, że to może być problem. Samo home.pl milczy na ten temat. Dlatego szukam wsparcia na forum PC Joomli. Nie wiem, może to jest jakiś drobiazg, którego nie widzę, bo nawet na localu nie mogę zrobić upgrade'u.

ppilus
15-02-2011, 12:10
Jakiś czas temu próbowałem migracji przy pomocy Jupgrade. Jednak nie spełnił moich oczekiwań.
Chciałem przenieść tylko artykuły. Lepiej (mimo, iż jest wersja RC) przy tym spisał się J2XML Importer (http://www.eshiol.it/j2xml-importer-16.html)

PeFik
15-02-2011, 12:10
jUpgrade jest wciąż w wersji beta Nie wiem, czemu poczułeś się urażony skoro nie czytasz uważnie, zamiast wylewać smutki napisz do autora komponentu... skąd mamy wiedzieć czemu akurat Tobie coś nie działa, to nie call center.

wieniec
15-02-2011, 12:45
poradziłem sobie. Problem leżał w zapisach mod_rewrite w appachu.

Dziękuję wszystkich za chęci....

maciles
15-02-2011, 16:52
Skoro już mowa o Jupgarde to aby nie rozpoczynać nowego tematu, mam problem! :) A mianowicie po użyciu tego komponentu jak w loterii - raz się okazuje, że przeniesione jest wszystko. Innym razem przeniósł tylko menu. Innym znowu razem nie przeniósł nić poza jednym artykułem. A kolejnym znowu razem przeniósł wszystko (sprawdzałem bazę danych, i tabela z artykułami jest przeniesiona) ale nie wyświetla w ogóle nic, tak jakby tych artykułów tam nie było... jeśli ktoś spotkał się z takim problemem, lub ma pomysł jak mi pomóc - będę wdzięczny :)

Z góry dziękuje za porady typu "sprawdź google" - robię to na bieżąco :))) Pozdrawiam :)))

ppilus
15-02-2011, 18:59
Wydaje mi się, że nikt ci tu nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi.
To są po prostu "uroki" wersji beta i już :)

damador
15-02-2011, 21:54
ano tak z tym jest u mnie dopiero dzisiejsza wersja jUpgrade v0.5.6-test1 przeniosla wszytsko co trzeba ale dla odmiany powywalala kategorie i nie da sie edytowac artykulów - mysle ze trzeba poczekac troche a o jupgrade pytac o tworcy http://www.matware.com.ar/foros/jupgrade.html

damador
17-02-2011, 17:53
jUpgrade v0.5.6-test2 z wczoraj migruje strone w 99 % sprawną - tresc jest - jedyne co trzeba to drobne poprawki w menu (tam gdzie ma wyswietlac calae kategorie newsow) i sortowanie newsow na stronie glownej --- jest wiec spora szansa na oficjalna paczke jeszce przed weekendem

komodore
23-02-2011, 22:21
U mnie poszło w miarę dobrze na 0.5.8. Musiałem uporządkować odnośniki w menu tam, gdzie orginalnie szły po aliasach menu i poprawić parę miejsc wyświetlania się menu.

Hosting na az.pl (z wyłączonym modsecurity bo sprawiał problemy i joomla świrowała).

Piszu
24-02-2011, 22:54
Sprawdzam...
OK is unwritable

Hosting home.pl
Ci kretyni z home.pl coś znów nabroili, czy ot mój błąd?
0.5.0 - 0.5.3 - OK is unwritable
0.5.7 - 0.5.8 - nic nie wyświetla..

BelHeI
27-02-2011, 12:43
Zna ktoś jakąś możliwość obejścia tego problemu z home.pl?
Wersja jUpgrade 1.0, problem z OK is unwritable.

komodore
13-02-2012, 12:40
Migracje z 1.5 robię na XAMP-ie. Zawsze najnowsze wersje j1.5 i jupgrade (do archiwizowania akeeba backup). Jak na razie wszędzie działa. Niestety z szablonem i menu zawsze jest zabawa, jeśli chce się zachować ten co był. Jak są problemy, to baze danych ładuję za pomocą skryptu artadminer, a pliki kopiuję po ftp lub przez panel konta hostingowego.