PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja linków w menu



Artu123
15-02-2011, 16:33
Koduję pierwszy raz w joomla, do wszystkiego już doszedłem, zrobiłem własny szablon panela itp.. i zostało mi tylko w menu. Jak je z edytować??


<jdoc:include type="modules" name="menu_nav" />

a dokładnie chodzi mi o to:

<ul class="menu">
<li>link</li>
<li>|</li>
</ul>

chce zeby po każdym linku było dodane <li>|</li>

Nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie. Z góry dziękuje

Robster
15-02-2011, 16:39
A nie możesz tego zrobić dodając pozycję "separator" w menu? Ewentualnie przez dodanie definicji klasy, która będzie dodawała coś w rodzaju border-right do każdej z pozycji?

Artu123
15-02-2011, 16:41
no nie mogę, chce to zrobić przez edycję menu

Robster
15-02-2011, 16:44
Skoro modyfikacja ma polegać, tylko na dodaniu "|" to DEFINITYWNIE można to zrobić sposobami opisanymi przeze mnie. Jeśli jednak bardzo chcesz to zmienić bezpośrednio w kodzie modułu, to zajrzyj do plików w katalogu mod_mainmenu.

Artu123
15-02-2011, 16:46
nie chodzi o samo dodanie |, dzięki za odpowiedź, czekam jeszcze na inne propozycje

Robster
15-02-2011, 17:05
Podałem ci 3 rozwiązania nie ma innych :) Pliki modułu menu są tylko w jednym katalogu. Zresztą chciałeś modyfikować bezpośrednio pliki menu, więc nie wiem co tutaj można więcej wymyślić.

EkleErs
15-02-2011, 19:50
Jest jeszcze jeden myk
robisz pozycjie dla menu

<jdoc:include type="modules" name="menu_nav" style="editxhtml"/>
w templatce do folderu html
wgrywasz plik modules.php
o tresci:

<?php


// no direct access
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');


function modChrome_editxhtml($module, &$params, &$attribs)
{
if (!empty ($module->content)) : ?>
<div class="moduletable<?php echo $params->get('moduleclass_sfx'); ?>">
<?php if ($module->showtitle != 0) : ?>
<h3><?php echo $module->title; ?></h3>
<?php endif; ?>
<?php echo preg_replace('#</li><li#', '</li><li>___________________</li><li', $module->content);?>
</div>
<?php endif;
}

?>

Robster
15-02-2011, 22:35
No to i ja się czegoś nowego nauczyłem :D Chodź w sumie to niemal to samo co skopiowanie folderu z modułem menu i podpięcie go z inną nazwą, po prostu zabezpieczamy sie przed ewentualnym "spartaczeniem" pracy.