PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyłączyć pewny element: Articles



Marylka
16-02-2011, 16:54
Jak wyłączyć na stronie pokazujący się element Articles

screen: http://www.marylka.ovh.org/index.php?option=com_content&view=article&id=11

ppilus
16-02-2011, 17:17
Jest to prawdopodobnie tytuł artykułu. Sprawdź parametry komponentu przy tej pozycji menu i parametry rozszerzone przy artykule

Marylka
16-02-2011, 17:18
Właśnie że to nie jest tytuł artykułu zobacz teraz

ppilus
16-02-2011, 18:00
... to tytuł sekcji lub kategorii.

Marylka
16-02-2011, 18:03
kategoria jest zespół a sekcji przecież w Joomla 1.6 nie ma...

ppilus
16-02-2011, 18:06
To przepraszam - nie zauważyłem, że jesteśmy w kategorii 1.6.

Marylka
17-02-2011, 10:32
Spoko, zdarzają się pomyłki. Czy ktoś już może wie za co odpowiedzialny jest ten element Articles...?

Jola
17-02-2011, 20:44
Witam,
z kodu wynika, że za wyświetlanie tego elementu odpowiada włączony parametr w pozycji menu: Show Page Heading

Marylka
17-02-2011, 21:04
Show Page Heading mam wyłączony...! a mimo to się pojawia

Jola
17-02-2011, 21:15
Może korzystasz z nadpisywania szablonem i problem leży po stronie kodu szablonu.

Marylka
17-02-2011, 21:17
Szablon jest prze zemnie stworzony zainstalowany na czystej Joomli.


Napisałam też na głównym forum Joomla! http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=615&t=595099

widać że nie tylko ja mam ten problem.

Jola
17-02-2011, 21:19
Czy masz taki plik: templates/twoj_szablon/html/com_content/article/default.php

Marylka
17-02-2011, 21:22
ja wogóle nie mam takiego pliku jak: templates/twoj_szablon/html/com_content/article/default.php

do czego jest ten /html/com_content/article/default.php

Jola
17-02-2011, 21:24
Napisałam wcześniej - nadpisywanie szablonem.
Czy do tego artykułu prowadzi bezpośrednio jakaś pozycja menu?

Marylka
17-02-2011, 21:27
No w górnym menu Zespół, jest artykuł o zespole ludzi a w tym artykule są podlinkowane artykuły o ludziach w zespole czyli imię i nazwisko jest linkiem do artykułu o goścu wktórym to artykuje te ten ARTICLES, wzięty nie wiadomo skąd...

Jola
17-02-2011, 21:31
Spróbuj w pliku components/com-content/views/article/tmpl/default.php w linii 20 jest:

<?php if ($this->params->get('show_page_heading', 1)) : ?>zmienić na:

<?php if ($this->params->get('show_page_heading', 0)) : ?>

Marylka
17-02-2011, 21:36
tu jest też coś takiego w tym pliku: A właśnie ten napis Articles jest w h1 wyświetlany


<h1>
<?php echo $this->escape($this->params->get('page_heading')); ?>
</h1>

Jola
17-02-2011, 21:38
A myślisz, że skąd wiem, że parametr "Show Page Heading" decyduje o wyświetlaniu tego elementu? :)

Marylka
17-02-2011, 21:43
jolaass THX :]

bobrza
12-07-2011, 02:20
Korzystając z dodatku site entires dla joomla 1.6 od tych ludków:
http://www.webconstruction.ch/en/extensionsj16/siteentry16.html
wyświetla mi napis Artykuły na początku wyskakującego okienka.

Korzystając z tego dodatku, wybiera się artykuł, który ma pojawiać się w okienku. Brak jest ustawień wyświetlania miejsca skąd artykuł pochodzi. Nawet nie mam takiej kategorii "Artykuły". To po prostu domyślna zakładka w joomli 1.6 na jej zapleczu. Tam są zawsze wszelkie artykuły.

Chcę to wyłączyć, ale nie wiem jak. Także proszę o pomoc.
Wszystkie wyświetlania nazw artykułów czy kategorii mam powyłączane.

Zmieniłem to co marylka w pliku components/com-content/views/article/tmpl/default.php. Wyłączyłem (dałem "0") i nic.
Dostrzegłem, że u mnie to wyświetla się w h2, więc zmieniłem to:
<h1> <?php echo $this->escape($this->params->get('page_heading')); ?> </h1>

na h2, ale też nic.

Szukałem w plugins/system/siteentry i jego katalogach, ale nic nie widzę.

Jeśli ktoś ma pomysł to proszę o pomoc w rozkmince.

marekwojc
12-07-2011, 14:49
Mam ten sam problem. Pojawia sie zawsze jak daje odnosnik z artykułu do innego artykulu. W joomla 1.5 nie bylo takiego problemu.

---------- Post dodany o 11:49 ---------- Poprzedni post był o 07:07 ----------

Przegapilem rozwiazanie. Jola napisała aby zmnienic plik components/com-content/views/article/tmpl/default.php w linii 20
Działa. Dzieki i pozdrawiam

bobrza
12-07-2011, 15:30
Przegapilem rozwiazanie. Jola napisała aby zmnienic plik components/com-content/views/article/tmpl/default.php w linii 20
Działa. Dzieki i pozdrawiam

Ja tak jak pisałem sprawdzałem to rozwiązanie i u mnie nie działa. Popróbuje dziś i jak dam radę to opiszę rozwiązanie, a na wszelki wypadek i tak nadal proszę o pomoc.

Jola
12-07-2011, 15:49
Witam,
@bobrza - używasz dodatku, który ingeruje w sposób wyświetlania artykułu. Ktoś musiałby go zainstalować i sprawdzić.
Poza tym przyczyną może być zastosowanie nadpisywanie szablonem (o czym wspominałam wcześniej) - jeśli tak - modyfikację należy wprowadzić w pliku: templates/twoj_szablon/html/com_content/article/default.php

bobrza
03-11-2011, 10:18
Co by było dla potomnych.
Szablon tworzony za pomocą artisteera stąd rebus.

W szablonach artisteera to i podobne rozwiązania znaleźć można tu:
templates/TWOJSZABLON/functions.php

$this->showPageHeading = $this->_componentParams->def('show_page_heading', 1);

Jedynkę zamieniamy na zero i zrobione.

Napis artykuły wyświetlał się tylko w wyskakującym okienku, a nie na stronach. Jeśli wyświetlał się na stronach to rozwiązanie można zrobić prawdopodobnie z zaplecza joomli.

Słowa kluczowe: joomla 1.6, 1.7, napis artykuły, articles, artisteer, squeeze page, siteentry

Jdwind
01-10-2012, 18:52
Dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzieli - od wersji 2.5.4 można to wyłączyć w opcjach:
Menu -> Projektant Menu -> Opcje - > pokazuj nagłówek strony = Nie.

khazel
13-11-2012, 17:00
witam, czy ktoś uporał się już z tym problemem w joomla 2.5 i szablonem w artisteerze? nie daje mi to spokoju od kilku dni i nie bardzo wiem co z tym zrobić.

khazel
19-11-2012, 19:21
witam proszę o pomoc w usunięciu nagłówka"Articles" - joomla 2.5.8 + artisteer. artykuł jest podpięty za pomocą linka do galerii frontowej. adres:
http://www.meedo.pl/meedo.pl/index.php/component/content/article/2-meedo-pl/3-lonneberget
pozdrawiam

khazel
20-11-2012, 01:02
Znalazłem rozwiązanie problemu. Zostawiam dla potomności
I have a workaround about this. You have to go to the general file of your language.
example: /language/fr-FR/fr-FR.ini or /language/en-GB/en-GB.ini

find the line JGLOBAL_ARTICLES="Articles"

replace by

JGLOBAL_ARTICLES=""

and the word Articles at the top of the article is went out.
Hope that it help and don't cause any problems.

dominik_fil
04-09-2018, 14:30
Witam,
miałem podobny problem.

U mnie było tak, że miałem napis na górze Artykuły. I żadna metoda nie pomagała.
Ale było tak, że gdy artykuł był podpięty pod pozycję menu to tego nie miał napisu.

Postanowiłem jeszcze sprawdzić, bo mam ustawione krótkie adresy.
I okazało się, że dla tych art. gdzie było na górze napisane Artykuły to był adres brzydki typu:


index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=26

Ponieważ stworzyłem te art. i nie dałem ich pod pozycję menu tylko jako linki w tekście i nie zwracałem na to uwagi bo wziąłem linki z ID.

Zmieniłem link na link przyjazny i problem zniknął. Nie wiem dlaczego tak jest, ale u mnie to działa.

Zamiast

[...] index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=26
mam to:

[...] aktualnosci-kat-art/26-wlesie
i jest ok.

- - - Updated - - -

Oczywiście jak wejdę pod ten adres długi to nadal jest napis Artykuły, i nie ma włączonych modułów i nie wiem gdzie mogę to włączyć bo pod krótkim linkiem te moduły są włączone. Np. kalendarz czy menu boczne.