PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart, atrybuty produktów- zależności pomiędzy wartościami



vereb
16-02-2011, 16:41
Witam, szukam informacji na ten temat ale nie widzę rozwiązania jakie chciałbym osiągnąć. Zacznę od przedstawienia parametrów:
J! 1.5.22
VM 1.1.14

Problem:
jak uzyskać zależności między atrybutami (jeśli wybieram jeden, wyświetla się do wyboru drugi z odpowiednimi atrybutami- np. tak jak jest na tej stronie (http://www.kasy.dotkom.pl/incotex-kasa-fiskalna-mercury-130f-p-162.html)- wyświetlane atrybuty są zależne od wybranej wcześniej opcji, prościej- jeśli wybiorę "Bez fiskalizacji" mam do wyboru "Wysyłka 25zł", jeśli wybiorę "Z fiskalizacją i konfigur." mam do wyboru "Wysyłka 0zł")?

Problem wydaje się błahy- co za problem napisać w JS odpowiednich zależności? Jednak nie jest to zgodne z CMS- wystarczy dodać kolejny, nowy wpis i trzeba grzebać w skryptach. Już nie wspomnę o takiej aktualizacji w kilkuset produktach (każdy z innymi atrybutami).

Oczywiście VM ma coś takiego jak wersje produktu ale wiąże się to (przy kilku atrybutach) z długimi, mało czytelnymi opcjami wyboru (np. Podobrazie>100x70>len>grunt>biały>70zł).

vereb
02-01-2013, 14:26
Wszystkiego lepszego w Nowym Roku :)
Podbijam temat, ponieważ znowu mam ten sam problem - opisywana poprzednio funkcjonalność istnieje w sklepie OsCommerce i chciałbym to uzyskać w VM [1.1.9]. Kompilując chcę, aby jedna właściwość zależała od drugiej (np. klient kupuje bluzę o rozmiarze 140cm i wtedy ma do wyboru kolory, które aktualnie mam na stanie; wybiera 150cm - wyświetlają się inne kolory).
Dotychczas nie znalazłem rozwiązania, a najnowszy VM jakoś mi nie leży (zresztą tam chyba też nie da się tego obejść, prawda?).
Pomożecie?

Gall Anonim
02-01-2013, 15:54
(zresztą tam chyba też nie da się tego obejść, prawda?).
No to masz pecha bo daje się obejść ale kota można dostać żeby to ogarnąć
ponad to o ile kojarzę w RS i JS da się to zrobić.
Pzdr

vereb
02-01-2013, 16:03
W JS udało mi się to zrobić, ale przy mnogości zestawień i ich zależności od konkretnych produktów wychodzi kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) różnych warunków, które muszą być wpisane w index.php, co mija się kompletnie z celem. Nie wspomnę już o tym, że JS może gryźć się z innymi skryptami co doprowadza do białej gorączki. nie ma na to sposobu? Stary, przeklęty po stokroć OsCommerce dawał taką możliwość, a VM nie? Nie chce mi się wierzyć... Może jakoś inaczej się da...

Gall Anonim
02-01-2013, 16:14
@vereb - ty ustawiasz w JS na zasadzie opcji i wykorzystaniem opcji za całe zestawienie i wówczas dzieje się jak napisałeś - przeklikaj na zasadzie sumowania opcji + opcji + opcji - da się - bo robiłem chociażby zestawienia dla wysyłek /paczka/waga/rozmiar/standard/paleta itd . Trochę się dziwię że JS z czymś ci się gryzie (no chyba że masz jakąś mega agresywną wersję) - problem dla mnie nie spotykany. WM najnowszy - daje takie możliwości - właśnie niedawno musiałem przyklepać to barachło z powodów migracyjnych. W przypadku RedShopa sprawa ma się analogicznie do JS.
A nie chce mi się kombinować teraz ze starą wersją VM
Pzdr

vereb
02-01-2013, 16:21
No gdyby VM 2.0 miał taką funkcjonalność jak 1.1.x to pewnie bym się już przesiadł... ale na razie dziękuję, postoję. Kilka nieprzespanych nocy miałem, bo klient np. uparł się na efekt lightbox w prezentacji zdjęć produktu (czego nie ma nowy VM). JS gryzła mi się z modułami galerii zdjęć i fejsbukowym sliderem - ale już nie pamiętam, czy rzeczywiście była to kwestia tych dwóch modułów czy skryptu do wyboru wspomnianych opcji.

Myślę jednak, że JS nie wchodzi w grę. Każdy produkt może mieć osobne opcje do wyboru, więc drzewo opcji należałoby zbudować od produktu, a jest ich kilkaset - dla każdego osobne opcje - szaleństwo...

pawel1979
14-01-2013, 22:43
No to masz pecha bo daje się obejść ale kota można dostać żeby to ogarnąć

Witam,

Przyłącze się do tematu, czy mógłbyś naprowadzić jak ustawić to w VM 2 aby wybierając np rozmiar 36 pokazały się dostępne kolory ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam